Бамбимания

  • 1 216
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Беше време, преди цял един месец, когато моя синковец не щеше да се зазяпа, ама, ептен в телевизора.

И аз с трепет очаквах времето, когато ще лепне поне за 5 мин. нос в монитора, та да си сваря едно кафе.

Ни Франклин, ни понита..нищо не ни привличаше вниманието. Телетъбисите на немски и френски също. Купих Мечо Пух на ДВД..пълен провал. Там си говорят за сезони, щедрост, едни ми ти абстрактни разсъждения и доста сложен хумор.

Но, с втория опит успяхме. В къщи трайно се настани Бамби. В началото го гледахме с кеф всички.
Сега ни се повръща (та татко му и на мен).
Сутрин - Бамби.
Обед - Бамби.
Вечер - Бамби.
По цял ден си говорим за елени, лоши ловци с пушки, тропкащи зайци и т.н.
Буквално по цял ден.
И в парка. И в магазина. И в София ленд.
Хайде мамо, навън, на люлките и на пързалката.
НЕ ИСКАМ! ПУс Бамби.
Няма да го пусна. Току що го гледа, хайда на въздух, да поиграеш.
НЕ-ЕЕ!

И така. Внимавай какво искаш, да не те сполети.
Малко ме е яд, че зорлем го тласнах към телеманията, ама и той е диване. Сам да се заиграе Naughty НИКОГА!
Задължително с персонална компания.

А кои са вашите любими анимационни герои? И как ситуирате гледането на филми в дневната програма - докато ядете, отделно, докто имате работа?

Напоследък преглъщаме и Немо, но само и единствено след Бамби.
Абсурд е телевизора да е пуснат и да се гледа нещо друго. Затова, забравих да се оплача в началото.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Защо ли ми звучи познато  Simple Smile Simple Smile

Дъщеря ми е на 12 и маниите продължават ,само обектите се сменят.
Първата и най-дълга беше по видеоклиповете на Queen  Simple Smile  - аз много често ги гледах като бяхме защипани в къщи през зимата,когато беше на около година и половина, и на 3 години тя им беше завършена фенка. Та и досега.  Simple Smile .Поне и формирах музикален вкус Grinning Grinning
Иначе после дойде анимацията - започна се с Крал Лъв - това беше около 2 години. Гледаше се всеки ден по няколко пъти по всяко време, имахме всички филмчета,книжки,какви ли не неща с рисунки от Крал Лъв и около 5 плюшени лъва,които си беше нарекла на героите от филмчето.
После минахме през 101 далматинци, абе през почти всички филми на Дисни ,но по-бързичко. Лъвоманията беше най-продължителна.

В тийнейджърска възраст по същия начин се завъртяха Хари Потър, Властелина на пръстените, Матрицата, сега сме в период Star Wars.
Досадно е ,че трябва да се боря с нея,за да я накарам да погледне нещо различно,което смятам, че ще  я заинтригува, н осе справяме.

Иначе в невръстна възраст ми беше много удобно Sunglasses Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 332
Дъщеря ми (3 г.) има две кутии с дискове, но гледам да не и позволявам да гледа много телевизия. Иначе е на периоди в началото само Том и Джери гледаше и даже като се разхождаха с баба си тя беше мишката, а баба и котката и така си викаха котко, мишке Simple Smile. После мина през Ну пагади, Грозното патенце, Пинокио, Цар Лъв и др. и за моя голяма изненада много хареса 3-те диска за Аладин, научила е всички как се казват(а те са едни арабски имена), знае и доста от репликите. Бамби също беше голям хит и даже още си подскача като Бамби. Мина и период на Мечо Пух, а сега непрекъснато гледа Пепеляшка има и за Снежанка, но на Снежанка казва, че мащехата е много страшна и не иска да гледа филмчето.

# 3
  • Мнения: 6 029
бамбимания, муланмания, царлъвмания..... и секви други... ако щете ми вярвайте, но по време на майчинството съм изгледала Мулан сигурно..... над 1000 пъти.. ужас

# 4
  • Мнения: 698
Ааа, на Борис му омръзна вече Бамби.  Crazy
Сега сме на вълна риби (Немо) и кучета (Котки и кучета)...  #Crazy

Оздравяхте ли?!

# 5
  • Мнения: 8 769
Ау, и на мен ми се случи. И аз като Елси си мечтаех да се загледа поне малко в нещо телевизионно...и ето че вече така се заглежда, че направо ми се повръща от вълшебната думичка - Cinderella!
Запона се с Цар Лъв, но там зомнбирането не бе чак такова. Дори и сега не изтрайва целия филм, защото не й харесва епизода с хиените. Гледа и Немо, но някак си не особено съсредоточено.
От къде се започна. Имаме книжката на дисни "Cinderella" оригинал, Хамерикански, изпратена ни от наша приятелка. Илюстрациите са 1 към 1 с филмчето, разбира се. Та тази книжка се четеше по 101 пъти на ден. Намерихме и филмчето. И се започна същото като при Елси - по цял ден ако може да се гледа Cinderella. Вече знае всички реплики и песнички наизуст. Мина през етапа да сравнява познатите картинки от книжката с филма, т.е. филма се гледа заедно с отворена книжка. Сега най-новото е да й обличаме рокля и да танцува с някой от нас, въобразявайки си, че тя е Cinderella. ooooh! Дори иска "Такава Ооокля, синя!" 4470Сега търсим в несвяст някакви други филми, по възможност на дисни, че да миряса малко. Намерихме Снежанка, но там епизода с лутането в тъмната и страшна гора не й се понрави.... Crazy

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 21:50 от Туфка

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
ха-ха  Joy, не мога да се стърпя да не го пусна и тук, освен в бисерите, защото е пряка последица от обсъжданата тема.
Значи, ей сега, ходи след мене и ме хапе, аз му казвам - ти да не си куче?, а той - Да, куче като акула Joy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Адел, пооздравя, нямаше сериозни последствия освен сополите и леко подкашляне.
Добре, че имаше празници и днес си бяхме вкъщи.
Но утре заминава на ясла. Дано като го взема не е отново с течащ нос  Thinking
Почти съм сигурна, обаче какво ще се случи.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
През много мании сме преминали.
НО като че ли "Снежанка" беше най-дълго в топ 100  Mr. Green
Наизустила бе целия филм и ме караше да го "играем".
Тя казва репликите на Снежанка, а аз на всички останали, като тя ми ги суфлираше  Crazy

Том и Дери някак си ги понасях  Tired, че ако не бяха те, нямаше да хапне и 1 лъжица за 24 часа щерката.

После дойде серия "Барби", "Земята преди време", "Книга за джунглата"...
Няма спасение, но ако се замисли човек и Вие си имате любими филми. Моят е ясен  Flutter

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Кончета. Всякакви анимации с коне, както и по Анимал предавания с тях. И 'Мадагаскар' върви. За Франклин сме се разбрали, че само у баба го има (щото не поправяме предвидливо видеото вече 4 месеца, а на компа 'не става'). Сутрин успява да изнуди баща си за кончета, ако случайно не съм станала, с мен по не минава номера. Общо взето не зяпа много телевизия - сигурно към 30 минути дневно общо, и то не всеки ден.

# 10
  • Мнения: 1 399
И при нас, най-дълго, се задържа Снежанка.
Момчето от видеотеката, накрая, съжалил мъжа ми и му продаде, една от касетите, за 1лв. Mr. Green
После излезе и филма на Дисни....и редуваше двате касети.
И ние вечно играехме театър  Crazy Да не говорим, че ходеше, по цял ден, с една дълга дантелена рокля, до земята /дело на баба ми за някакъв мой празник и отде я измъкна след толкоз години - незнам  Simple Smile/, с един парцал, закачен с диадема, вместо дълга коса и сватбените ми обувки Tired.  А голямата мъка настъпваше, когато започнеше да се пазари, че така трябва да ходи на разходка или поне само до магазина Party, иначе как ще разберат хората, че е Снежанка Wink
Другите, които дълго се задържаха бяха "Вълшебният меч", "Принцесата лебед"/1 и 2/  и  "Анастасия" /съответно, редувана с Барток великолепни/.
Сега си спомних една смешка, свързана с последната. Страшно беше впечатлена от фамилията Романова. Ядосваше се, че не сме семейство Романови и вообще мед й капеше от устата, при споменаването на името Романова Crazy И веднъж провела изпит на свекърва ми, дали знае фамилията на Анастасия. А бабата изтърсила - ами Мозер Mr. Green ... че като ревнало дребното Mr. Green - как може, такава грозна фамилия, да измисли баба й...ууужас ooooh!

# 11
  • Мнения: 7 831
Първата и най-дълга мания на Вики беше Маугли  Grinning, тропаше като слоновете, съскаше като змията и др. подобни  Crazy , после мина през Цар Лъв и т.н. Последната мания са - рицарите от Магическия меч, даже за рождения си ден иска меч, който не съм сигурна че ще намерим  Wink.
Малкия тъкмо започва с маниите, непрекъснато чувам рефрена "Мето Пухф, мето пуууухф", даже с батко си започва да спори относно анимацияте, които ще се гледа  Crazy .
При нас също, докато трае някоя мания нищо друго не се гледа, 1000 пъти едно и също, ужас  #Crazy .

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Ей момичета, много са забавни постингите ви, всеки един ужасно ме развеселява  Laughing

и сте напълно прави, тази сутрин се убедих, че сме едва в началото на една дълга кариера....

значи има ревлюционна промяна - отвори очи и занарежда - Първо Немо! После Бамби! - сменяме

приоритетите  Joy

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И ние си имаме любимо филмче - Пинокио И на нас започна да ни се повръща от него, но Ивайло го ОБОЖАВА - само казва "Айде мацата" (нали има едно коте и една рибка). Но не му позволявам много да гледа в екрана!

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Свали си филмчето "Спирит".
Препоръчва се от другата конелюбителка - щерката  Heart Eyes.
В дата-та има и Малките понита, но са без бг аудио.

П.П: ето линк към филмчето Спирит:
http://store1.data.bg/gateto/BgMamma/Moviez/Spirit%20-%20Stallio … udio)%20-%20DivX/

Последна редакция: вт, 27 сеп 2005, 21:12 от Шани

Общи условия

Активация на акаунт