Трябва ли, наистина, да ползвам кремове специално за бременни?

  • 1 114
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 958
В края на втори месец съм, но не съм качила никакви килограми. Ползвам си лосиона за тяло още от преди да забременея, но ми казаха, че не е добра идея- било вредно за бебето. Трябва ли, наистина, да ползвам кремове специално за бременни? Моля ви, препоръчайте ми нещо, защото съм адски невежа в тая област, а трябва задължително да се мажа с нещо, кожата ми е много суха!  newsm78

# 1
  • Мнения: 9 901
мила ренка,
натисни бутон търсене и напиши думата "Стрии". Ще излязат изключително много теми по въпроса за мазането и бременността.
Например:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35283.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32272.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41332.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34152.0

и т.н. и т.н. Последните два линка са с точно такъв въпрос.

А като ти е суха кожата, как мислиш, дори и да не си бременна, трябва да я мажеш.

# 2
  • Мнения: 46 492
Важното е да няма кофеин в тях, иначе може да не са за бременни. Аз лично избягвах стягащите.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ползвах обикновени лосиони за тяло - без кофеин (не, че съм чела съдържанието преди 3 години). Нямах нито една стрия по време на бременността, но пък имам такива от детските години...

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не съм използвала специални кремове, пък нямам стрии, нито ми увисна кожата. Използвах обикновен боди милк, на Dove - този в кутия.
Познавам много момичета, които използваха специална козметика против стрии - почти всички се нацепиха(в това число и сестра ми). Май си е въпрос до кожа и до качени килограми, а не до козметика.

 

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз не съм използвала специални кремове, пък нямам стрии, нито ми увисна кожата. Използвах обикновен боди милк, на Dove - този в кутия.
Познавам много момичета, които използваха специална козметика против стрии - почти всички се нацепиха(в това число и сестра ми). Май си е въпрос до кожа и до качени килограми, а не до козметика.

 
Точно, и аз така само, че ползвах друго мляко и тогава не съм чела съдържанието му. Мисля, че малко преиграват тези, които са ти го казали. Wink

# 6
  • Мнения: 7 186
Какъвто и лосион за тяло да ползваш нищо не може да навреди на бебето. Това са глупости. Прегледай линковете и си избери с какво да се мажеш. Ако кожата ти е предразположена къв поява на стрии нищо няма да те спаси, но все пак е важно да се мажеш и то редовно- по два пъти на ден, ако ти е суха кожата и по- често. На мен много ми харесаха кремовете на "Чико"- против стрии и за бюст.

# 7
  • София
  • Мнения: 958
Ей хора, много ви благодаря! Явно и с мазането, както и с всички останали неща, спека е напълно излишен. Кофтито е, че винаги се намират хора, които си умират да те шашкат, а за мен бременността е ново приключение и още се връзвам на разни глупости!

# 8
  • Мнения: 2 672
е , "специални "не съм мазала. А най- обикновено бебешко олио и всякакви мазни кремчета - една стрия нямах през бременността!!! обилно по корем и надолу съм слагала , втривах го докато попие колкото може по- добре

# 9
  • Мнения: 2 142
Както ти е казала  Lady Marmalade, ако си предразположена към стрии нищо няма да те спаси. В началото на бременността, започнах да ползвам специализираната козметика за бременни на "Чико", после обаче преминах на бебешко олио, чувствах се прекрасно и с двете. Разлика намирам само в цената. Е, може би Чико си е по-добро, все пак е за бременни, но и олиото свърши работа. Нямам нито  една стрия, нито по време на бременеенето, нито при отслабването. Лека бременност!

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, това с кофеина ми е много смешно GrinningНаистина ли мислите, че нещо, което папада върху кожата и прониква максимум до средния слой на дермата, може да стигне до бебето LaughingА като пиете кафе - не вреди Joy

# 11
  • Мнения: 9 901
Ох, това с кофеина ми е много смешно GrinningНаистина ли мислите, че нещо, което папада върху кожата и прониква максимум до средния слой на дермата, може да стигне до бебето LaughingА като пиете кафе - не вреди Joy
ама то не вреди на бебето. Кофеинът е за стягане на кожата, а като се стяга по време на бременност ще се нацепи. Или поне по-лесно може да се нацепи.
обратно, правим я еластична с мазни и хидратиращи мазила Simple Smile

# 12
  • Мнения: 440
Аз ползвах един "бъркоч" който ми го направи козметичка, а след четвъртия месец ползвах и лосион против стрии. Нямам нито една стрия, въпреки че накрая изглеждах като кит в корема (бях наддала само на корем - +15кг. общо-това го казвам понеже ако не бяха 15, а 30 нямаше да е същото). Кумата ми се маза като ненормална с най-скъпите мазила и се нацепи зверски - за мен тая работа е въпрос на ген.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
[ама то не вреди на бебето. Кофеинът е за стягане на кожата, а като се стяга по време на бременност ще се нацепи. Или поне по-лесно може да се нацепи.
обратно, правим я еластична с мазни и хидратиращи мазила Simple Smile

 newsm78Винаги съм си мислела, че кофеинът е против целулит, защото "ускорява" обмяната в клетките, за пръв път чувам да има стягащо действие.Но може и да греша, разбира се.

# 14
  • Мнения: 9 901
[ама то не вреди на бебето. Кофеинът е за стягане на кожата, а като се стяга по време на бременност ще се нацепи. Или поне по-лесно може да се нацепи.
обратно, правим я еластична с мазни и хидратиращи мазила Simple Smile

 newsm78Винаги съм си мислела, че кофеинът е против целулит, защото "ускорява" обмяната в клетките, за пръв път чувам да има стягащо действие.Но може и да греша, разбира се.
а, може и аз да не съм разбрала Simple Smile но наистина кофеинът не се препоръчва не заради бебето а заради самата кожа.

Общи условия

Активация на акаунт