Самостоятелно седене-кога?

  • 2 083
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Здравейте на всички. Притеснявам се, че моето бебе не стои седнало само/без опора/. Вече сме почти на 8мес., а Бейб не може седи седнал сам. Дали е нормално това или да търся помощ от лекар. Вашите деца кога се задържаха седнали сами на леглото примерно. Ще се радвам ако ми дадете съвет.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 21:55 от Туфка

# 1
  • Мнения: 5 577
Здравей Мариана.

Пуснах няколко линка, но ми прекъсна интернета и мнението не се е публикувало.
Иди горе на бутон "Търсене" и напиши "седнал" да търси само в заглавията.

Има доста информация по въпроса, ще ти свърши работа.
Ако не успееш пиши да ти ги пратя пак.

Успех!

# 2
  • Мнения: 2 978
Виж това:

Седналото положение
[/size]

Изброените по-долу възрасти са средни.

Но не съществува средностатистическо бебе и понякога разликите между децата могат да бъдат значителни. Затова не се безпокойте, ако проявите на вашето дете не съвпадат с посочения календар:
Tо навярно е усвоило нещо друго през този период.

Бебето е на:

20 седмици
 Седнало, бебето държи гръбчето си изправено. Понякога пада настрани или напред и не може само да се изправи. То се опира на ръцете си. Седи добре, ако има възглавници или облегалка.
 
28 седмици
 Детето седи без чужда помощ, но се опира на ръцете си, за да не се катурне.
 
32 седмици
Седнало на земята, може да стои изправено, без да се подпира на ръцете си.

36 седмици
Седи само, без опора, около десетина минути. Ако се наклони, може само да се изправи.

40 седмици
Детето сяда само на земята.

Източник: "Вашето бебе от 1 ден до 1 година"



  bouquet




# 3
  • Мнения: 1 006
Знам, че ни е рано още, ама като я гледам как се напъва да се изправи, ми е странно.......В легнало положение сгъва коремните си мускули и почти се сгъва цялата, страшни напъни, ама не са за тоалетна, де Laughing

# 4
  • Мнения: 5 577
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45301.0

Виж тук, тази тема е от днес  Confused

# 5
  • Мнения: 1 006
Съжалявам за дублирането, но то не би се получило, ако предната тема беше написана грамотно Mr. Green
все пак, има и възможност за редакция на вече публикувана тема, така че, моля - вземете се в ръце Embarassed Rolling Eyes Shocked

# 6
  • Мнения: 1 613
Аз започнах да я слагам седнала, подпряна с възглавници, някъде към 6-ти месец. Вече в 7-ми си стоеше стабилно, без помощта на възглавници.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не съм подпирала, не съм слагала. Като стана готова, сама започна - към 7-ия месец. Аз съм привърженик на теорията, че всичко си идва с времето - лазене, сядане, изправяне, ходене - и по-добре детето само да се справи с това, когато му дойде ред, а не родители/баби да подпират/изправят/водят за ръце, преди детето да е достатъчно укрепнало и готово.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Мишо в 5-ти месец започна да се надига и неискаше да стои полуседнал,а баш си седнал,и понеже моето мнение е че детето само си показва кога какво,започнах да го слагам да седи,въпреки че педито ми каза:"Седнал след навършени 6 месеца!"На 7 стоеше вече стабилно без да ми се килка като пиян,налявооо-надяснооо.... Joy

# 9
  • Мнения: 1 645
Дани започна да седи стабилно в 7 месец.Никога не съм го подпирала с възглавници и прочие.Единствено в количката седеше,но по определен ъгъл(има 5 позиции на гърба)

# 10
  • Мнения: 2 672
моето зверче започна да сяда само като беше на  около 6м.
ако се притесняваш , консултирай се с лекар!

# 11
  • Мнения: 1 427
И на нас лекарката ни каза никакво сядане до 6м.Ама то мойто неудържимо!Избягвам да я слагам седнала,само за десетина мин. в мен или на 2 позиция на количката.

Общи условия

Активация на акаунт