Броколите

  • 1 891
  • 15
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 239
Вчера на пазара видях 2 вида броколи - български 2лв и вносни 4 лв.Купих от българските, не заради парите, а защото предположих, че не са по-лоши от вносните.Сготвих на бебка пюре от картоф, морков и борколи и тя ама хич не го хареса Naughty(преди това е яля същото, но със "скъпите" броколи и го приемаше добре).Когато го опитах ми се стори, че пюрето малко нагарча!Дали е възможно да е от броколите newsm78

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз преди седмица бях купила пюре на Хип с броколи и ориз, малката категорично отказа да го яде, а а з като го опитах щях да повърна(с извинение)  -излишно е да казвам, че беше отвратително на вкус. Много горчиво и не се изненадвам, че детето не искаше да го яде. Досега не бях яла броколи, но и след този опит, едва ли бих опитала. ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 069
Моята щерка пък напротив, умира за броколи. Аз не готвя, давам готови, но на всички марки броколите ги приема без проблем.

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Никога не съм опитвала броколи и не съм давала на сина си. Виждала съм само замразени, а никога в прясно състояние. Дори незнам как се приготвят. Но съм чула, че са много полезни. Нямам представа защо нагарчат пюренцата, които приготвяте, но е възможно да е от картофите - понякога ми се е случвало да попадам на горчиви картофи! newsm78

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Моя син също много обича броколи, но съм давала само от готовите пюрета. Това с ориза е супер гадно, но той си го яде.

# 5
  • Мнения: 514
Аз съм правила на Дани пюрета с броколи и си ги яде. Но да е жив и здрав той всичко си хапва...

# 6
  • Мнения: 6 315
Давала съм пюре от броколи с картофи и моркови и Йоан с удоволствие го хапваше. Може от картофа да е дошло горчивото, не знам. Винаги съм взимала наши броколи и никога не съм имала проблеми.

# 7
  • Мнения: 1 613
И Зори си хапва броколи, не ми е отказвала. Тя и нищо не  ми е отказвала до сега като се замисля  newsm78

# 8
  • Мнения: 472
не би трябвало да горчат,  напротив броколите са сладки като зеленчук !

Пурето на хип с броколи не горчи поне за моя вкус но аз винаги слагам 2л а.м.  .

А вече и прявя домашмо с броколи :

тиква -червена
картов
морков
броколи
 и ела да видиш как хапваме , но насето никога не е харесвала комбинацията картов и морков само и затова карах на зел. пурета с тиква и нещо друго

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 765
По колко броколи слагате в пюрето  като съотношение с другите продукти ?

# 10
  • Мнения: 5 713
Броколи съм й давала в разли4ни комбинации. Присъства и в днешното меню: картоф, морков, лук, брюкселско зеле и броколи. Хапва си ги.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
Вчера на пазара видях 2 вида броколи - български 2лв и вносни 4 лв.Купих от българските, не заради парите, а защото предположих, че не са по-лоши от вносните.Сготвих на бебка пюре от картоф, морков и борколи и тя ама хич не го хареса Naughty(преди това е яля същото, но със "скъпите" броколи и го приемаше добре).Когато го опитах ми се стори, че пюрето малко нагарча!Дали е възможно да е от броколите newsm78
аз готвя със замразени броколи и бебето (а и ние) ги харесваме.  ИВан Звездев днес ни съветваше във "Вкусно" ако си купуваме "свеж" зеленчук да гледаме добре цвета, трябва да са тъмно зелени, ако са пожълтели значи са стари и ще нагарчат. Дръжката трябва да се обели от жилите, като най лесно това става с белачката за картофи.

# 12
  • Мнения: 472
Освен това гледайте как е разцъфнало броколито , тоест да не са се отворили много мънинките пъпчици на върха , те трябва да са като сол (дано ме разбирате )а не да са разтворени като цветенце това означава , че малко е презряло !

# 13
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Деси обича броколи. Ние си купуваме от замразените от Метро. Сварявам ги заедно с другите зеленчуци и с малко пилешко месо. Намачквам и си ги хапва, не ги отказва.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 440
Ники много оби4а броколи. Аз никога не съм купувала пресни , а замразени . Гледам да не бланширани , а свежи.

Общи условия

Активация на акаунт