Зеленчуково пюре на Ганчев

  • 1 288
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Момичета, моля за съвет. Бебчето ми току-що навърши 5 месеца; не яде домашни зеленчукови пюрета, нито пък тези на Ам-Ам. Купих и на Ганчев, да пробваме тях, но току-що видях, че съдържат сухо мляко. Не е ли малка за такова мляко? Да и го давам ли? Дано получа съвет и мнение до обяд, защото не знам какво да правя. Благодаря ви предварително и приятен ден!

# 1
  • Мнения: 1 427
Аз съм давала такова пюре,не е имало проблем,но Йоана не харесва Ганчевите пюрета,освен плодовите.Даже и месните им не ги долюбва.А за сухото мляко ти ще си решиш(ще чуеш много мнения),но ние сме накухня ,а там е със сухо мляко,така ,че при нас не е имало проблем.Дано съм била полезна,но се съмнявам  newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз лично правя домашни, но понякога съм купувала и на Ганчев. Добавям по 2-3 ч.л. в домашното. Малкия не е имал проблем. От други майки, които са изцяло на купешки пюрета не съм чувала да има странични ефекти, но всичко си е до детето. Успех! Пробвай първо да дадеш само няколко лъжички.

# 3
  • Мнения: X
От 4-ия до края на 6-ия месец Ния ядеше само Ганчев - ела да я видиш каква е станала, нищо и няма Grinning Толкова и харесваха, че се бях отчаяла, че не ми харесва бъркочите, но после, като почнах да давам по-едро смляна храна мина на домашни. Не се притеснявай, много бебета са на Ганчев, незнам защо им се носи лоша слава. Само за пример моята девойка никога не е имала някаква хранителна алергия, тук-там съм давала по някое скъпо пюре и то, като стана по-голяма, защото българските са много гладки, а ето, че се обрина от пюре на Хаме, плодово при това - така че давай и е се притеснявай.


А, да допълня - когато почнах да захранвам взех Хип, викам си хвалена марка са, дано и харесат - харесаха и грънци, добре че се "осмелих" да дам Ганчев та да видиш какво "плюскане" беше Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
давам всякакви марки пюрета включително и Ганчев не е имало проблем с млякото или въобще със  съставките/слава богу/:)

# 5
  • София
  • Мнения: 615
И мойта щерка я захраних с Ганчев,първо една-две лъжички,на втория ден още толкова и т.н.,докато накрая ядеше по цяло пюре.Не е имала никакви проблеми,а и предполагам че съставките все пак са съобразени с възрастта на детето.

# 6
  • Мнения: 2 807
Малка е вероятността за алергична реакция към сухото мляко, ако досега не сте имали такава.

А ако знаеш само колко много бебета папкат само Ганчев  Wink

# 7
  • Мнения: 1 032
Само гледайте етикетите на Ганчев много внимателно, защото имат няколко зеленчукови пюрета след 4 месец с глутен

# 8
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Давай спокойно! Peace
Ние си ядем Ганчев още от самото начало и, слава Богу, досега сме си щастливи и доволни с тях Hug

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Само да добавя, че Ганчев имат и зеленчукови без мляко...

# 10
  • Мнения: 5 299
Можеш да даваш спокойно Peace

# 11
  • Мнения: 228
И аз давам на малкия пюрета на Ганчев, но странно защо предпочита само с капия и картофи... На другите не е много голям фен и се чудя как да го прилъжа да ги хапва? Колко ги притопляте като ги давате на вашите дечица? Чудя се дали да не пробвам с някоя друга марка? newsm78

# 12
  • Мнения: 221
И аз давам Ганчев. Мисля, че няма да има  проблем... Щом фирмата е преценила, че може да сложи сухо мляко за деца на тази възраст значи може да го ядат ... опитай с няколко лъжички и ако няма нищо - давай смело. Аз дадох на 4 м. каша с глутен и нямаше нищо .. даже се обърках и дадох 1 м. по- рано месно пюре и пак нямаше нищо. Лекарката каза, че щом няма алергия към глутен може да давам ... така, че ако се окаже че му понася даваш Wink

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
И според мен проблем със сухото мляко няма да има бебчо. Ние сме на кухня, а там ползват само такова. А и Зъхи е права- има достатъчно видове пюренца без мляко и нишесте.
 Малко оф-относно глутена- някои от кремчетата на кухнята са с пшенично нишесте и съответно Силия ги е яла. Да чукам на дърво, проблеми няма. Ако всичко е наред, не виждам защо да не се дават и продукти, съдържащи глутен  newsm78

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Добре де, детската кухня не е ли от 10-тия месец?!  Shocked newsm78

Общи условия

Активация на акаунт