Наистина ли има още една задължителна ваксина с/у полиомиелит?

  • 787
  • 1
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
От тази година имало още една доза задължителен прием на капките с/у полиомиелит. Давало се м/у 3 и 4 годинки. Това го е казал педиатърът на сестра ми, който съм го признала за специалист. При нашата лекарка ходим все набързо и все забравям да я питам, а и тя явно забравя да ми каже/ако е така наистина/. Не ми е особено наблизо, а има само джиесем, така че ще съм ви благодарна, ако ме информирате повече. Ако и от вас разбера същото, ще трябва да ходиме, въпреки че не съм голям фен на ваксините.

# 1
  • Мнения: 8 585
От тази година имало още една доза задължителен прием на капките с/у полиомиелит. Давало се м/у 3 и 4 годинки. Това го е казал педиатърът на сестра ми, който съм го признала за специалист. При нашата лекарка ходим все набързо и все забравям да я питам, а и тя явно забравя да ми каже/ако е така наистина/. Не ми е особено наблизо, а има само джиесем, така че ще съм ви благодарна, ако ме информирате повече. Ако и от вас разбера същото, ще трябва да ходиме, въпреки че не съм голям фен на ваксините.
Бустер(допълнителна доза) дозата (полио) във възрастта 4-6 години е задължителна от 10-15 години. Някой хора в БГ се събудиха твърде късно- Thinking .
От 2000 година почти навсякъде се прави само инжекционно полио-ваксина. Не мога да си представя да давате капки на дете на 4-5 години и наоколо да има бременни жени например. Освен полио, на 4-6 години се прави и бустер (доп.доза) на ДТаК и ММР. Ако използвате "Тетравак"-Авентис можете да направите ДТаК+ИПВ с една инжекция само. ММР-втора инжекция след около седмица.

Общи условия

Активация на акаунт