А жълтък откога?

  • 1 066
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
И как се дава?

# 1
  • Мнения: 2 807
Най-добре изчакай поне до 8-ми месец с жълтъка.

Сваряваш го много добре, да ври около 15 минути след като водата е кипнала.

Аз захраних (Дани) с една осминка, след ден пак осминка, после четвъртинка, половинка и т.н.., като наблюдаваш за реакция естествено.  Wink

Можеш да го добавиш в зеленчуковото или месното пюре.
Познавам мами, които добавят жълтъка само в каша или плодово, ама на мен ми се струва ->  Sick

А иначе ако си мислиш, че с въвеждането на жълтъка ще се подобрят стойностите на хемоглобина (ако вашите са по-ниски, де), се лъжеш  Wink
"Това е мит " - каза нашата многоуважавана и обичана педиатърка  Wink
 

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз дадох жълтък на осем и половина някъде, и сега бебка има едни червени петънца по гушката и коремчето, които подозирам, че са от жълтъка. Много съжалявам, че не изчаках поне до годинка, но ме бяха погнали заради нисък хемоглобин. Иначе аз като съм давала, го пасирам в пюрето (зеленчуково). Като Maminka първо дадох съвсем малко, така няколко пъти, после известно време четвъртинка през 2-3 дни, и после по половинка 2-3 пъти в седмицата.

# 3
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Аз дадох жълтък на осем и половина някъде, и сега бебка има едни червени петънца по гушката и коремчето, които подозирам, че са от жълтъка. ...

Как така? Не би ли трябвало да се махнат когато си спряла жъртъка  Thinking

# 4
  • Мнения: 5 228
[Как така? Не би ли трябвало да се махнат когато си спряла жъртъка  Thinking
Спрях го преди ок. 10 дни - тогава установих, че може би е от жългъка, и чак сега започнаха да избледняват.

# 5
  • Мнения: 7 106
Аз включих жълтъка след годинката, отначало по няколко трошици в зеленчуковата манджа и постепенно увеличавах. Сега давам по един цял когато се сетя, общо взето 1-2 в седмицата, но Ева вече хапва и доста храни приготвени с жълтък/ яйце, така че си го набавя.

# 6
  • Мнения: 303
За първи път дадох вчера. От ръка й дадох около четвъртинка като за начало.Ако имаш притеснения спокойно можеш още да поизчакаш.

# 7
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А иначе ако си мислиш, че с въвеждането на жълтъка ще се подобрят стойностите на хемоглобина (ако вашите са по-ниски, де), се лъжеш  Wink
"Това е мит " - каза нашата многоуважавана и обичана педиатърка  Wink
 

Абсолютно съм съгласна!

Аз започнах като стана на 9.5 месеца по 1/4 през ден, поне в началото. После станах доста нередовна, защото вземах яйца от село и все забравях да накарам да ми донесат и така се получи, че жълтък не е ял от 11-месечен!

А за хемоглобина - през 12-ти месец го мъчиха зъби и караше САМО на кърма! Имаше и проблясъци - по 20-30 грама твърда храна на ден, месо не давах в жегите и резултата е 125 на 1 година!

# 8
  • Мнения: 303
Just a girl, златна си Heart Eyes С 2 изречения ми разсея всички страхове lovekiss fiuuuuuu

# 9
  • Мнения: 2 784
Аз го започнах преди 4-5 дена, 1/4 през ден. Слагам го в кашата, защото пюретата не винаги ги яде, а кашата я омита безотказно. Пробвах да намеря връзка от село, та да давам домашни (затова и започнахме чак сега), но не успях, затова даваме купешки.  Sad

# 10
  • Мнения: 3 926
Пробвах да намеря връзка от село, та да давам домашни (затова и започнахме чак сега), но не успях, затова даваме купешки.  Sad
Извинявам се за намесата, ама ккупешки не е ли по-добре, предвид, че са проверени? Или тя салмонелата си вирее навсякъде?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 603
Подозирам, 4е мойта педи ще ме погне от утре за жълтъците /тъй като ме изюрка за сокчетата още от 1-вия месец,  но аз се направих на разсеяна и още не му давам/[smilie=smile3506.gif] и пак ще трябва да играя ролята на майка - отличничка Mr. Green

# 12
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Ние още сме малки (3 м.) и не сме се захранили, но днес бяхме на ваксина и педито каза при навършени 4 м. в пюрето по половин жълтък. Но на мен ми се струва рано!

# 13
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Извинявам се за намесата, ама ккупешки не е ли по-добре, предвид, че са проверени? Или тя салмонелата си вирее навсякъде?

Ами аз ги вземах от село с идеята, че са пресни.

а че ги проверяват купешките не съм убедена!

# 14
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Подозирам, 4е мойта педи ще ме погне от утре за жълтъците /тъй като ме изюрка за сокчетата още от 1-вия месец,  но аз се направих на разсеяна и още не му давам/[smilie=smile3506.gif] и пак ще трябва да играя ролята на майка - отличничка Mr. Green

Жълтък как да е, ами ти вече хранене трябва да заместваш (поне според нашето педи беше така  Wink.

А за хемоглобина - тук има доста майчета, които могат да споделят как нито месото, нито жълтъка са оказали голямо влияние върху стойностите на хемоглобина!

Общи условия

Активация на акаунт