запушен сълзен канал

  • 1 227
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Имаме проблем с едното оченце, май тръгва и другото - запушен сълзен канал. Гледката е много жална на такова малко бебенце - 20 дни - залепнало оченце, червено клепаче, секрети.
Моля мами преминали през този проблем да споделят малко опит!!! Благодаря ви!!! Ние утре сме на консултация, но все пак ще съм доволна да науча неща от практиката.

# 1
  • Мнения: 2 498
И ние сме така, откакто се е родила, но е само на едното оченце....
Вече сменяме 5-ти вид капки и правя масажи....дано се оправи newsm17, че иначе ще трябва да се сондира...

# 2
  • Мнения: 1 878
joanna , и неие сме така с двете очета на бебо, а и с баткото минахме през това и то правихме сондаж. Сега се надявам да успеем с масажчетата но.............
Значи настоявай да ви пратят на офтамолог - Детска очна клиника към Александровска б-ца (имай предвид че пада голямо чакане - не защото има много хора, но просто така си работят - бавно) Трябва да отидеш сутринта ако мажеш 7.30, за да вземеш от регистратурат апо-предно номерче, иначе започват работа от 8 ч., но дефакто за трите пъти сега дето ходихме не започнаха преди 8.30 ч. Confused, така че се подгответе.
За очетата вариантите са два 1. капете капки - обикновено изписват Тобрекс то и избора не е голям за тия малки бебета (не знам valia77 за какви 5 вида говори newsm78) и правите масажи - за почистване на очната торбичка и надолу по нослето за пукване на ципата на каналчето, която е трябвало да се спука с изплакването на бебо при раждането ама не е. Ако се пукне - О.К. забравяте за проблема ако не отивате на втория вариант 2.Сондаж на очните каналчета. Първо манипулацията колкото и гадно да звучи не е толкова тежка всичко минава за един ден общо престой в б-цата и то не цял. Изчаква се до към 6 месец някой родители и лекари предпочитат и до годинка - това си зависи от конкретния случай. Така или иначе това обикновенно слага край на проблема и вие забравяте за всичко след изкапването на още малко количество Тобрекс, колкото да се разкарат евентуалните остатъчни бацили от очетата. Гадно е ако каналчетата са по-тесни, тогава може да се наложи още един или два сондажа за разширяването им - евентуално, защото ние с баткото бяхме с тесни и едното оче продължи да сълзи след сондажа, но аз реших да не повталряме манипулацията и така израстнахме проблема и до 3 годинка вече всичко беше О.К (подчертавам че очето продължи, но само със сълзене, нямаше повече секрети иначе сигурно нямаше да издържа с това непрекъснато миене и травмиране на малкото оче)

Общо взето е така ако имаш още въпроси може да ме попиташ ина лични, за да си сигурна че ще го прочета, че не влизам често в общата тема.

Успех  и не се притеснявай всичко ще се оправи. Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 11 657
И ние имаме същия проблем.Слагахме Офталмосептонекс,Тобрекс.Беше минало, но пак се появи.Спряхме Тобрекса и сега правим отвара от лайка и почистваме очето.То май удавника и за сламката се хваща!Иначе и при нас е само на едното оче.

# 4
  • София
  • Мнения: 291
Здравейте майчета, съжалявам за проблемите ви. Темаета е доста дискутирана и преди, ако потърсите ще намерите инфо. Знам колко е ужасно, защото едното ми момиче беше с запушени каналчета. След две сондирания на 6 месеца и на 8 месеца се оправи само едното оче. Правиха ги в Александровска - аз лично не искам да говоря колко ми е противно там... #2gunfire Второто око не се оправи и когато купувах за пореден път капки една аптекарка ми каза да правя компресчета с риванол - той разширявал каналчетата. Та значи затопляте риванола и намокряте с него едно памучно тампонче и го поставяте от страната на нослето под окото - точно там където трябва да масажирате /да не казвам пък колко видове масажи са ми показвали - всеки доктор различен/. Внимавайте - пазете окото. Бебките ми са вечве почти на 11 месеца. От месец нямаме нито сълзичка, нито секрет, а преди очето не спираше. Ако искате се консултирайте с лекар, но това при нас подейства, да чукам на дърво. Желая ви успеш и бързо оправяне.

# 5
# 6
  • Мнения: 8 585
Имаме проблем с едното оченце, май тръгва и другото - запушен сълзен канал. Гледката е много жална на такова малко бебенце - 20 дни - залепнало оченце, червено клепаче, секрети.
Моля мами преминали през този проблем да споделят малко опит!!! Благодаря ви!!! Ние утре сме на консултация, но все пак ще съм доволна да науча неща от практиката.
До 12 месечна възраст НЕ СЕ СОНДИРА слъзен канал!!!!! освен при много специални показания.
Тобрекс с добра хигиена и използване на стерилни марли при чистене са единственото, от което се нуждае детето. Масаж (само в посока надолу) също помага. 98% от случаите се оправят сами докъм 12 мес. възраст.

# 7
  • Мнения: 132
Много ви благодаря за отговрите. Изчетох много полезна информация. Педито ни предписа капки Тоблекс, но смятам да отида при Д-р Облашка за консултация.  Смятам, че така е най-сигурно.
Благодаря и успех на всички с подобен проблем!

# 8
  • Мнения: 5 183
Аз сама си го оправих с масажи към края на петия месец. Активирах се особено много, когато лекарката ни каза 4е ще го упоят по време на сондажа.

# 9
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте!
И аз имах такъв проблем със синът ми - ето как го реших!
Първо искаха да сондират но аз отказах, ходихме по какви ли не лекари а решението беше при нашата - от поликлиниката очна лекарка д-р Цветкова на която съм много благодарна. Тя предложи да направим антибиограма на очения  му секрет - оказаха се стафилококи! Лекарката предписа капки на антибиотична основа - с гентамицин и проблема се реши за една седмица. Забравих да спомена, че тогава синът ми да е бил най много на 2-3 месеца.
Надявам се да съм ви от полза!

# 10
  • Мнения: 7 640
Имаме проблем с едното оченце, май тръгва и другото - запушен сълзен канал. Гледката е много жална на такова малко бебенце - 20 дни - залепнало оченце, червено клепаче, секрети.
Моля мами преминали през този проблем да споделят малко опит!!! Благодаря ви!!! Ние утре сме на консултация, но все пак ще съм доволна да науча неща от практиката.
До 12 месечна възраст НЕ СЕ СОНДИРА слъзен канал!!!!! освен при много специални показания.
Тобрекс с добра хигиена и използване на стерилни марли при чистене са единственото, от което се нуждае детето. Масаж (само в посока надолу) също помага. 98% от случаите се оправят сами докъм 12 мес. възраст.
Тобрекс-ът е необходимо да се разрежда за 20 дневно дете, а стерилните марли са доста пресилени.

Общи условия

Активация на акаунт