Вярно ли е?

  • 1 606
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
За пазещите диети!


Баба ми днес ръфа червен пипер, а тя мрази. Питам "Що бе, бабооо?" Тя: Докторът ми каза, че не не позволявали на тялото да натрупва мазнини или нещо такова май каза бабата... newsm78

Та...дали е вярно. От една страна го е казал лекар. От друга ако беше така...щеше ли да има толкова дебели хора на света #Crazy

# 1
  • Мнения: 3 861
не съм го чувала това Thinking, нека другите да кажат, но при много от дебелите хора това е здравословен проблен, нарушена обмяна на веществата и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 166
Не знам дали ще й попречи да натрупа мазнини, ама как ще й разбие стомаха! Червеният пипер е доста тежка подправка. Иначе съм чувала (пък и на мен добре ми повлия), че при диета е хубаво да се пие много фреш от лимон - лимонът помага за стопяване на мазнини, а ако е с мед - прави чудеса.

# 3
  • Мнения: 3 611
За червения пипер не zнам, ама четох някъде, че сините сливи спомагат всички поети въглехидрати да не ти се лепнат на д-то. Ама дали е истина.... newsm78

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз нещо не разбирам, дали не става въпрос за червени чушки, а не за подправката червен пипер.
А иначе по темата, не съм чувала, не знам.

# 5
  • Мнения: 1 639
Не  е вярно! Подправките , особено по- пикантните разграждат мазнини до някъде,  за сметка на други странични ефекти .....и толкоз.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е вярно! Подправките , особено по- пикантните разграждат мазнини до някъде, за сметка на други странични ефекти .....и толкоз.
Ако разграждат мазнините донякъде, значи има нещо вярно...

# 7
  • Мнения: 1 100
ЧЕРВЕН ПИПЕР...тоест не подправката ами чушка ли не знам как му викате. Аз пипер му казвам!! Peace

# 8
  • Мнения: 1 639
ЧЕРВЕН ПИПЕР...тоест не подправката ами чушка ли не знам как му викате. Аз пипер му казвам!! Peace
Laughing  Ей, момиче ! Ама може ли така ?! Naughty ......  hahaha  къде е чушката , къде е пиперът(подправката)
 
...... и така да е пак не е вярно . Обикновената чушка червена , зелена , зълта ...или както там я предпочитате си е обикновен зеленчук и никви такива магически ефекти сама по себе си няма.

# 9
  • Мнения: 7 186
За чушките не знам дали е вярно, но човек ако е решил да отслабва диета му е майката, ако чакаш на някакви чушки да разградят мазнините, докато мааш яко Animal Pig- забрави! Grinning
Виж ако баба ти кара само на чушки няма как да не отслабне. Laughing

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В Добрич на чушките казват пипер.  Знам, защото съм добричлийска (май така се казва) снаха.  Wink
Може би докторът да е препоръчал това на бабата заради холестерола. Може би чушките пречат на отлагането на мазнини по кръвоносните съдове. newsm78
Във всеки случай червените чушки (или пипер) са много полезни, пълни са с витамини.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Пиперът или чушките /офф - според мен пипер си е наименованието на зеленчука, или още капия, пък по народному си му викаме чушка; друг подобен пример - патладжан=син домат/ биха могли да имат такъв ефект, защото са целулозна храна, фибри. Но ми се струва, че само с хрупане на чушки трудно би се оцеляло Mr. Green Същото се отнася и за сините сливи - доста негативно биха повлияли на един колит или болни бъбреци/жлъчка/панкреас, примерно. Така че - по-добре без крайности, отколкото страдания до безкрай. Така мисля аз.

# 12
  • Мнения: 1 100
В Добрич на чушките казват пипер.  Знам, защото съм добричлийска (май така се казва) снаха.  Wink
Може би докторът да е препоръчал това на бабата заради холестерола. Може би чушките пречат на отлагането на мазнини по кръвоносните съдове. newsm78
Във всеки случай червените чушки (или пипер) са много полезни, пълни са с витамини.


ДА, точно това каза баба... Ами баба им вика чушки но аз им викам пипер...все пак чушката е онова лютото #Crazy

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ЧЕРВЕН ПИПЕР...тоест не подправката ами чушка ли не знам как му викате. Аз пипер му казвам!! Peace
Laughing  Ей, момиче ! Ама може ли така ?! Naughty ......  hahaha  къде е чушката , къде е пиперът(подправката)
 
...... и така да е пак не е вярно . Обикновената чушка червена , зелена , зълта ...или както там я предпочитате си е обикновен зеленчук и никви такива магически ефекти сама по себе си няма.


Аз не разбирам каква е разликата, нали от мляната чушка става пипер......

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Червеният пипер, или чушка съдържа много повече вит.С, отколкото един лимон, например.

Общи условия

Активация на акаунт