Мигрена

  • 20 958
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Имате ли такъв проблем? Аз от 3-4 клас редовно имам мигрена... Ето как протича един мой мигренозен пристъп:
Губя част от зрителното поле...това е много гадно. Случи ми се на един пробен изпит, за щастие когато си проверявах работата...но не се осещам, че ме почва мигрената и проверявам. Чудя се защо пиша думите разпокъсано. Например  Стр.....а...хъ..те    Чувството е ужасно Sick  Стоиш и гледаш как не виждаш части от предмети, лица  #Crazy Гадноооооооооо...
Когато бях по-малка го обяснявах така: "Потъвам някъде все едно, погледът ми се разширява" и ей такива странни обяснения. Намерих една статия в интернет преди година, точно преди един такъв пристъп и помолих майка ми да я прочете...толкова ми е било гадно. Толкова съм била отчаяна, че търсих всяческа информация за премахване на мигрената или поне по-лекото и прекарване. От тази статия рабрах, че "потъването" всъщност се нарича "загуба на част от зрителното поле". Най-много ме е яд, че трябва да лежа и да страдам 5-6 часа и съм благодарна на бога, че поне е само толкова... Ама 5-6 часа направо гърч #Crazy   След като получа тези гадни петънца, закриващи предметите, лягам и почвам да страдам, защото ми се повръща само като видя тея петънца и разбирам, че ще следва болката. И така страдам докато ме почне болката. Боли ме не глава, а окото. Първо ме болеше лявото, а след това и дясното. Един ден ме заболяха и двете наведнъж. Последният път, който за щастие е отдавна-Март месец-беше дясното око само. Остра е болката. Нищо не помага. Cry   От аналгина ми става още по-гадно. Всякакъв шум и светлина ме дразнят. Иии така...няколко часа жестоко страдание и започва хипер много да ми се повръща. ОК. Повръщам винаги три пъти. Ни повече, ни по-малко. Първият път няма облекчение... При второто и третото повръщане значително се успокоявам. При третото болката е доста по-търпима. След третото повръщане винаги заспивам изтощена. Събуждам се НЕВЕРОЯТНО ОТПОЧИНАЛА И СВЕЖА...това може би защото преди да ме почнат болките изпитвам невероятна нужда от движение иии живот или и аз не знам какво.. Rolling Eyes   Три дена след това, когато скачам бягам и извършвам рязки движения ме срязва ЯКО главата за 1 секунда. Забележете ГЛАВАТА, а не ОКОТО. Въпреки, че при самият пристъп око ме боли newsm78 






Та исках да ви питам.. Вие имате ли такова чудо. Чувала съм, че било наследствено и се срещало повече при жени. Баща ми често има мигрена и го боли толкова, че не знае къде се намира... Брат ми преди година-две получи също мигренозен пристъп. Да е бил на повече от 4 годинки newsm78 Него обаче също като баща ми го боли ГЛАВА. Обаче той повръща като мен. Докато бащата не драйфа...


Както и да е... Дали и други споделят това страдание newsm78

# 1
  • Мнения: 5 622


 Знам,че за мигрената лек няма.Сигурно си чела информация в нета вече.
Аз нямам слава Богу и като цяло глава ме боли рядко.Но майка ми има мигрена и знам колко е кошмарно.

Нейните оплаквания се припокриват почти напълно с твоите.И главата я боли само наполовина,което е също характерно за мигрената.

учудена съм,че може да се прояви при толкова малки деца като теб и по-малкия ти брат.

Освен да ти пожелая да са ти по-рядко и по-кратки пристъпите не знам какво друго да ти кажа.Ако има страдащи от мигрена,да се включат да обмените някакви новини,ако има в облекччението на мигрената  Tired

# 2
  • Мнения: 3 423
ти сигурна ли си ,че това е мигрена-ходила ли си на невролог ?аз също имам мигрена но при мен е съвсем различно-боли ме не окото а едната половина на главата-лявата или дясната-най силно слепоочието и отзад врата но само от едната половина.преди ми беше около 3 дни от едната половина и после или минава или се премества от другата половина на главата Sad.сега обаче понеже чакам бебче съм спряла ацефеина и се лекувам с хомеопатични .определено с хомеопатичните се чуствам много по добре-пристъпа ми е по кратък и по лека е болката.ако искаш пиши ми лична бележка мога да ти дам на моята хомеопатка телефоните .тя ми направи и серия от масажи специално за мигрена но те по не ми помогнаха.въпреки ,че не съм лекар си позволявам да ти дам съвет да си прегледаш и очите ,защото описанието което си дала говори по скоро за проблем в тях.а и наистина мигрената е наследствена-мама има ,но не съм чувала за толкова малки деца с мигрена.поздрави и не се отчайвай -всяка баолка е лечима-виж на мен хомеопатията ми помогна  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, и аз имам мигрена! Обаче нямам тази загуба на зрителното поле, за която говориш. Но това също си е характерен признак на мигрена. Иначе и мен ме боли от едната страна главата, по-често лявата. Гади ми се и ме дразни светлина и шум и т.н. и т.н. всичко, което описваш....
Има истина за наследствеността. В нашето семейство баща ми, сетсра му и майка им страдат от мигрена.. и аз.... братята ми нямат този проблем.
Отиди на невролог!!! Аз като отидох преди 5-6 г. и човека ми се накара как може да съм такъв мазохист и да не отида с години да оправя проблема. То не че като отидох е изчезнал, но сега пристъпите са доста по-леки и през по-голям период от време...

Prasentze, аз когато бях бременна нямах нито един пристъп, явно при мен е хормонална историята

# 4
Здравейте! Аз също страдам от мигрена от около 15 години. Пристъпите протичат по типичния за мигрената начин: при мен още от сутринта ми проличава , че ще ме боли глава, но същинската болка започва от окоро 14 часа. Най -силни са болките, придружени с повръщане и често ходене в тоалет около 18-20 часа. Тогава съм най зле . Боли ме дясната половина на главата и не искам да виждам светлина и да чувам какъвто и да е шум. Затварям се в тъмна стая и ако мога заспивам. На другата сутрин се събуждам без болка , но ужасно изтощена. Опитах да се лекувам с иглотелапия. Има ефект, но временен за няколко месеца се разреждат пристъпите и след това пак. В момента се лекувам с хомеопатия, все още не мога да кажа дали ще има резултат, надявам се да има такъв. Това е . доколркото съм чела хомеопатията помага в случаите на мигрена, за това се ориентирах натам , иначе за лечението на мигрената се използват доста вредни лекарства и пак не се лекува.

# 5
  • Мнения: 3 423
Vache блазя ти за спокойната бременност -аз доста се тормозя -макар и облекчена от хомеопатичните болката е неприятна.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам всички симптоми, които описваш. Това с частичната загуба на зрението е причинено от съдови спазми. Ужасно е неприятно...както и болката в окото. Но мен ме боли и главата- от ляво или дясно (не само окото). Много се тъпча с болкоуспокояващи (това е едната причина, другата- дефектната ми матка), направо съм се отровила от лекарства. И при мен е наследствено (както и отвратителния световъртеж). Не съм намерила до момента невролог, който да ми помогне. Само ми говорят противоречиви неща...

# 7
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache блазя ти за спокойната бременност -аз доста се тормозя -макар и облекчена от хомеопатичните болката е неприятна.

Да ти кажа и аз бях благодарна, обаче в момента, в който ми се възстанови цикъла пак започна да ме боли глава.... #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 13 206
Имам всички симптоми, които описваш. Това с частичната загуба на зрението е причинено от съдови спазми. Ужасно е неприятно...както и болката в окото. Но мен ме боли и главата- от ляво или дясно (не само окото). Много се тъпча с болкоуспокояващи (това е едната причина, другата- дефектната ми матка), направо съм се отровила от лекарства. И при мен е наследствено (както и отвратителния световъртеж). Не съм намерила до момента невролог, който да ми помогне. Само ми говорят противоречиви неща...

Ами защо ти говорят само... на мен ми назначиха първо преглед на синусите, после ме прати на зъболекар, за да изключи тези причини. После правих ЕЕГ и накрая ми изписа лечение с Диваскан и Транксен. Това е било преди около 5 г. Оттогава пристъпите са по-кратки, по-леки и през по-дълго време. Скоро имах силен пристъп, но това е било един път за цялото време. Казват, че едни индийски треви дето ги продават по аптеките много помагали, но аз не съм пробвала, че ми се видяха скъпи  Embarassed

# 9
  • Мнения: 154
Ваче, кажи ги тез треви, че и аз страдам. Скъпи-евтини, ще ги пробвам, че вече не се търпи. Получих фобия и от момента, в който ще трябва пак да се върна на работа. Сега така и така съм в къщи, лежа си и си повръщам, ама после - ЗОР!

# 10
  • Мнения: 1 100
Някой беше попитал дали съм ходила на невролог...да, ходила съм. Слагаха ми някакви неща на главата. Преди невролога ходих и два пъти на очен лекар. Нямам проблем с очите. Виждам перфектно Flutter 

# 11
  • Мнения: 9 092
И аз се присъединявам към клуба Sick
кажете какво пиете, за да ви мине? Щото на мен нищо овсен Аулин не ми помага...има ли нещо специално за мигрена?

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Слагаха ми някакви неща на главата. 
ЕЕГ?

Говорят си... Накараха ме да си направя скенер- хубаво, направих (струва 70-80 лв.). После ми викат: бе то не е достатъчно добро, я сега направи ядрено-магнитен резонанс (струва 200 лв.)... айде сега и едно ново ЕЕГ (30 лв.)...  Thinking Нямам излишно време, нито пари и ми писна с тия изследвания. Един иска да ме лекува с глад, друг с антидепресанти, трети с Лексотан и други хапчета за нерви, четвърти с аналгетици... Crazy

На мен Аулина не ми действа особено. На някои им помага Кофергамин, на мен- въобще. Аз пия различни лекарства докато уцеля подходящото за момента, защото всеки път ми минава от различно хапче. В повечето случаи пробвам с Волтарен доло. Докато бях бременна беше истински кошмар (специално първия триместър), защото от Парацетамол почти никога не ми минава.

# 13
  • Мнения: 1 100
Чувала съм, че доктор Емилова лекувала мигрена чрез глад Shocked Дали е вярно? А знаете ли, че шоколадът предизвиквал мигрената? Cry

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чувала съм, че доктор Емилова лекувала мигрена чрез глад Shocked Дали е вярно? А знаете ли, че шоколадът предизвиквал мигрената? Cry
Д-р Емилова лекува всичко с глад, но лично аз имам известни задръжки към такова лечение (по телевизията даваха интервюта с бивши нейни пациенти, сега май я съдят).
Смята се, че има храни, които провокират мигрената- шоколад, кафе, цитрусови плодове, червено вино... но при мен нямат този ефект.

Общи условия

Активация на акаунт