Какви "съвети" могат да ви дадат в Шейново

  • 948
  • 5
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Искам да разкажа тук тази история, за да знаят поне малко бъдещите мами какви съвети могат да получат по болниците относно кърменето например... Родих през май тази година в Шейново. На шестия час след раждането ми донесоха бебето за нашата първа среща. В стаята бяхме с още едно момиче и попитахме неонатоложката, която ни донесе бебетата какво да правим... Тя ни погледна гърдите и отговори:"Ами така като гледам все още няма какво да им предложите така че ги гушкайте." И ние, балъчките, цял ден ги гушкаме без да ги сложим на гърда Embarassed  Embarassed
Да, наистина, бях чела доста относно кърменето, и тук и по списания и книги, дори бях ходила на курс за бременни. Но повярвайте ми в този момент всичката информация, която бях натрупала се беше изпарила и просто се нуждаех от съвет... Но кой да ти го даде??? Кажете ми, толкова ли е трудно някой да ти отдели 5 минути в болницата и да ти обясни какво трябва да се прави? Да не говорим, че никой не ти казва, че гърдите трябва да се изцеждат и за малко се разминах с мастит по този случай  Close  Close  Close
Затова мога да кажа само едно: Бъдещи майчета, записвайте си всичко, не бъдете заплеси като мен и не разчитайте, че в болницата в БГ някой ще ви даде обяснения не само относно кърменето, но и по много други въпроси...

# 1
  • Мнения: 1 341
Аз родих в шейново на 26 април и съм много доволна . когато ми носеха бебо ми обясниха как да го кърмя, сложиха ми я на гърдата. Обясниха ми как да я кърмя. Поставиха ми инжекция, защото имах бучка на гърдата, дадоха мисъвети как да "разкарам" бучката и постоянно ме следяха

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз също родих в шейново и на всички момичета в стаята ни показаха как трябва да се държи бебето, за да засуче. Май просто не си попаднала на човек

# 3
  • София
  • Мнения: 235
Аз имам подобен опит в Света София. Донесоха ми бебето и нищо не ми казаха и ако не бях попитала щах да се чудя какво да правя. Показаха ми какво да правя е малко песилено за вниманието, което получих. Всъщност аз все се каня да напиша едно дълго мнение за недоволството си от съветите към младата майка в тази болница. И аз бях с начален мастит. За операцията когато трябваше да ми се направи компрес от дежурните акушерки изобщо не ги видях - просто бяха прекалено заети да гледат телевизия! Един ден ми водят бебето така преоблечено, че едната му ръчичка беше надве в ръкавчето. За да го оправя се отхлаби пелената и какво да видя - малките му крачета целите в акота - няма памперс! Когато отидох да ми го преобуят ми казаха, че нямала, защото били свършили, а никой не беше дошъл да ми иска - аз със секцио, не знам какво да правя - сигурно не е било единствения път. Поради същата причина не знаех и че дават информация за бебетата в определени часове. Когато разбрах ходих дапитам дали е наред, защото имаше пъпчици, които не знаеха от какво са - отивам и ми казват - Всичко е ОК, а вечерта пристигат с инжекция с антибиотик, който е назначен от същата тази лекарка! Естествено не всички бяха толкова зле, но почти всички никак не е малко! За съжаление има и още неща, които ми се случиха за 7 дни в тази болница, но нямам време все още да разгърна недоволството си. За щастие вече всичко е наред, но защо трябва да е така - искам да допълня, че бях във ВИП стая, за която се плаща по 75 лева на ден, а какво обслужване получих?!

# 4
  • Мнения: 3 379
Цитат на: MardiGras
Искам да разкажа тук тази история, за да знаят поне малко бъдещите мами какви съвети могат да получат по болниците относно кърменето например... Родих през май тази година в Шейново. На шестия час след раждането ми донесоха бебето за нашата първа среща. В стаята бяхме с още едно момиче и попитахме неонатоложката, която ни донесе бебетата какво да правим... Тя ни погледна гърдите и отговори:"Ами така като гледам все още няма какво да им предложите така че ги гушкайте." И ние, балъчките, цял ден ги гушкаме без да ги сложим на гърда Embarassed  Embarassed
Да, наистина, бях чела доста относно кърменето, и тук и по списания и книги, дори бях ходила на курс за бременни. Но повярвайте ми в този момент всичката информация, която бях натрупала се беше изпарила и просто се нуждаех от съвет... Но кой да ти го даде??? Кажете ми, толкова ли е трудно някой да ти отдели 5 минути в болницата и да ти обясни какво трябва да се прави? Да не говорим, че никой не ти казва, че гърдите трябва да се изцеждат и за малко се разминах с мастит по този случай  Close  Close  Close
Затова мога да кажа само едно: Бъдещи майчета, записвайте си всичко, не бъдете заплеси като мен и не разчитайте, че в болницата в БГ някой ще ви даде обяснения не само относно кърменето, но и по много други въпроси...


И аз родих в Шейново, но още щом ми донесоха бебето (на следващия ден, защото родих секцио), ми показаха как се кърми, казаха ми да си мия преди и след кърмене ръцете и гърдите и да се изцеждам и изобщо всичко, което вече знаех, но в този момент не се сещах.... Съжалявам, че си попаднала на такава сестра  Sad

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Да, съгласна съм, явно зависи на какъв човек ще попаднеш... за съжаление аз не попаднах на много отзивчива сестра... А и човек трябва в такива случаи сам да се интересува и пита, а не като мен да блее... Confused  Ако трябва десет пъти ще попиташ и ще станеш дори досаден, но на тях това им е работата да обясняват все пак.

Общи условия

Активация на акаунт