Свижданията с бащата

  • 2 948
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Аман от мене... Ама така, като обсъдихме жилищните проблеми иде ред за следващото. Какво да правя с вижданията с бебко?
Освен това искам да ви попитам, явно Моргана е като мен, но има ли и други, които са били семейни преди бременността... Защото пред мен стои въпроса с развода... Той не ще да се развежда, ама аз искам да го разкарам тотално... да няма после иди ми дойди ми в общото ни жилище...това е друга тема, сори. Та, как стои въпроса - доколкото знам той има право да вижда детето 2 пъти в месеца /по закон/ и е длъжен да дава издръжка /срещу това  #2gunfire #2gunfire #2gunfire/. Та конкретно въпроса ми е следния: вашите бивши, които толкова не си искаха децата и жената по време на  бременността /или след нея/, как реагираха след раждането на детето, в каква степен проявяват интерес от него. Чудя се мойто говедо какво ще прави.. много ми се ще да не ни търси... ама хич не ми се вярва. Както чувам от вас, те искат да виждат детето в общи линии, но са толкова несериозни, колкото и преди това, и всичко това само рефлектира върху 1. детето и 2. жената отрицателно. Има ли случаи на добри отношения между бившите ... /отсега май знам отговора/ при които таткото съвестно си плаща и съвестно си идва през ден да си вижда детето? Или има ли случаи при които таткото /незнаещ какво иска по време на бременността/ забравя за детенцето после? ...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мирясай малко:-).казах ти нещо по кротко и по благо с таткото.Мирясай и ти,ще миряса и той:-)И ще се съберете:-)И няма да се налагат свиждания:-) #Crazy

# 2
  • Мнения: 9 990
Ти имаш още време за това.Детето започва да разбира и да страда след година и половина.Първата година няма да усети таткото до него ли е или го няма.Тогава ти ще го усетиш.Що не се оставиш малко на течението,остави си главицата да ти почине от такива мисли.Така си се нахъсала,че само си тровиш нервите.Я си гледай живота и се поглези малко/с нещо любимо/ и го остави твоя никаквец без да му обръщаш ама грам внимание.Малко време да мине,пък тогава ще ти се избизтрят нещата ,ще се появи бебчето и тогава ще си ангажирана с него а не с евентуални разводи.Иначе по темата-зависи от човека срещу теб.Моя предложи по взаимно съгласие ,за да не правим циркове и да не викаме свидетели/срам пред приятелите ни,щото те не са ни видяли ни да се караме ни нищо,че да ги поставяме в ситуации да лъжат и да мажат/И тъй като детето остава при мен и тежестта от възпитание ,отглеждане,ежедневните грижи падат върху мен,аз съм майката и знам какво е добро за детето ми-аз определям как да се виждат.Трябва да ти кажа,че щеше да ревне като си помисли,че може да не си вижда детето,но го прие ,защото за него ако аз съм добре и детето ще е добре.Е,дотам не се стигна,виждат се.
НО...винаги има едно но...живота е въртележка,незнаеш какво ще се случи утре.Само времето ще покаже.Може един ден детето ти да отиде да живее при баща си,дори да не са се виждали 5 години.Може да стне така/не дай си Боже!/Ти да не можеш да се грижиш ...после идват ученическите години.Абе -сложно е,спор няма.Ама само времето ще покаже кое е било правилно и кое не,а сега и да го мислиш-полза няма.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако мога да дам някакъв съвет той е - не се виждай с него сега, но ако иска после - дай му шанс да види детето - ще разбереш дали има шанс той да се промени...
аз съм много войнствено настроена - ти знаеш, но дай му шанс да види детето ако прояви желание - сигурна съм, че ще си проличи дали ще му дадеш да види бебчо отново!
не се мъчи то сега с тези проблеми! почивай си и се успокой! всичко ще се нареди от самосебе си! сигурна съм
успех и спокойно! ще се оправи всичко! сега мисли само за малкото и колко е хубаво да го чувстваш толкова близко и направо в себе си  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, напълно те разбирам. Аз изкарах такава бясна бременност. Вечно имаше срокове за разговори и размисли...И се теглеха едни ластици, не ти е работа...Правеха се едни идеалистични планове - как ще останем ама толкова добри пирятели, как ще бъдем супер идеалните родители, само дето няма да живеем заедно?! newsm78 абе, главата ми се беше подпалила от глупостите на бившия!
После нещата се развиха по техен собствен си начин...Или както много мъдро се казва - животът е това, което се случва, докати си правим планове!
Така че, успокой се малко. Недей да чоплиш с разни разговори, никога не става така както уж хората са се уговорили. Ако има желание онзи хубостник да ти помага - ОК, ако не - прав му път!
По закон виждането е 2 уикенда месечно от 9 до 18 часа. Но когато ставало дума за бебе било според нуждите на детето - не можеш да го дадеш за цял ден ако е на 3 месеца примерно....Издръжката по закон също е смешка. Ако решите по взаимно съгласие да се разведете - договорете се за парите и за това как ще иска да вижда детето. Но сега не го мисли...рано е...Нека, живот и здраве да се роди бебчето първо! Hug
Леко бременеене, вземи да излезеш с приятелки и направете нещо приятно и любимо - страшно помага да се почувстваш гот! Успех и слънце!  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 212
Зна4и ако си взела решение да не се виждате, да не ти се бърка в живота и да му отнемеш вси4ки права има на4ини. Така да се каже заобикалят се някои неща от закона, но после си шапка на тояга. Говори с адвокат, нещата може и да са се попроменили с времето, но на4ин има.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 331
въпроса с развода... Той не ще да се развежда, ама аз искам да го разкарам тотално... да няма после иди ми дойди ми в общото ни жилище...това е друга тема, сори.

понеже нямам опит с другото, мога по този въпрос да ти помогна:
 
Според Смейния кодекс мъжът няма право да иска развод по време на бременността и до навършване на една година на детето.
Така че него никой не го пита кво иска. Ако ти искаш - може да подадеш молба за развод - може да бъде :
1. по взаимно съгласие, ако са минали три години от сключване на брака и той е съгласен.
2. поради дълбоко и непоравимо разстройство на брака.

Второто е общия случай, след като се заведе делото, може да се сключи спогодба /ако има съгласие по всички въпроси - жилище, дете, свиждания, издръжка/ между съпрузите, за да не се протака във времето.
Обикновено съдът присъжда виждане два уикенда месечно, и определен брой дни през отпуска, които не съвпадат с отпуска на майката.
успех

# 7
  • Мнения: X
Ами то не му е тук мястото, ама не искам да отварям нова тема, че аман. От мен. #Cussing out Само искам да споделя, че вчера и онзиден се чувствах не много добре/физически съм добре де, и бебко също./ Ама днес направо се разбих. Цял ден плача. Поспра, поспра да събера сили и давай, пак. Вие имали ли сте такива моменти. Трети ден вече ми е много кофти. Само затова мисля... Незнам, така ли е винаги... Кофти ми е много, мъчно ми е... Опасявам се за бъдещето си и това на детето. Абе с една дума съм отчаяна. При вас колко продължи? В смисъл емоциално да се пооткъснете... Ами като се роди бебето пак ли така ще цивря? Ами то няма да му е добре с истерична майка.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 193
Каси,точно тук му е мястото.Сигурна съм ,че всички са имали такива моменти, и ще имат-щом става дума за детето! И аз  съм в един много отвратителен момент-детенце научило думата "тати" и не спира да я повтаря. А баща му хал хабер си няма...Интересно ,че след единствената среща с нашият "татко"/след раждането/ се почуствах много,много зле и супер отчаяна. Точно в такъв момент пуснах моята тема.Опитвам се да бъда силна,обаче е много трудно...
Просто трябва да се държим,това е,отдай всичката си любов на бебчо,всичките си мисли/само положителни/ Бебчо има нужда от теб и да знаеш ,че усеща всичко,затова недей да плачеш,натъжаваш и него.Усмихни се,погали бебчо,говори му,радвай се,че ще го имаш....Прегръдки от мен,кураж!

# 9
  • Мнения: 473
Ами то не му е тук мястото, ама не искам да отварям нова тема, че аман. От мен. #Cussing out Само искам да споделя, че вчера и онзиден се чувствах не много добре/физически съм добре де, и бебко също./ Ама днес направо се разбих. Цял ден плача. Поспра, поспра да събера сили и давай, пак. Вие имали ли сте такива моменти. Трети ден вече ми е много кофти. Само затова мисля... Незнам, така ли е винаги... Кофти ми е много, мъчно ми е... Опасявам се за бъдещето си и това на детето. Абе с една дума съм отчаяна. При вас колко продължи? В смисъл емоциално да се пооткъснете... Ами като се роди бебето пак ли така ще цивря? Ами то няма да му е добре с истерична майка. ooooh!



Миличка аз бях същата.По време на бременноста някой да ми кажеше "добър ден" и аз почвах да цивря.Нормално е да си супер емоционална,всичко ще отмине.И мисли за бебчо.Моя сега е на 2години и като ми каже "ко е това мамо"сърцето ми треперя.Това чуство е най великото на света.Докато бях бременна моя не ни щеше.А сега аз не го искам.Даже като зависи в къщи почва да ме изнервя и се чуда кога ще си ходи за да си легна на дивана.А преди немога да ти опиша колко му ревах да дойде при нас,била съм луда.Че аз имам в момента мъж за 100 мъже дето истински ме обича СИНЪТ МИ.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз също бях много нервна, но тъй като бачках докато легнах в болницата не се поддавах... пък в болницата имаше толкава по-нещастни и изкрейзили, че за да не ги депресирам допълнително пак се сдържах, и като се роди бебето и беше стреса пак се сдържах, а после...ми май рухнах когато ми спря кърмата ама пак не се отпусках щото мразя да плача пред някого а в къщи постоянно имаше някой!

# 11
  • Мнения: 9 990
Ами,аз редовно си изпадам в подобни настроения,но гледам да го правя вечер насаме,да не ме обвинят ,че съм депресарка.Хубаво е да поплачеш,да изкараш негативната емоция,пък нали знаеш-то е на периоди-помисли си колко хубави моменти те чакат след това.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
То май и аз вечер насаме си позволявам да се отпусна и да изрева ежедневния стрес и напрежение!
И още нещо - ей сега някой ще ни обвини, че не знаем какво искаме...За мен за разлика от Алена ми е много по-трудно "интересуването " на бащата и през дневното му идване.....Не мога да го гледам, какво остава сега зимата да ми кисне в къщи през ден за по час-два да "виждал" малката......Та моя съвет е добре да помислиш сега (то после емоциите ще ти се сменят още няколко пъти де  ooooh!) ама да помислиш, колко често можеш да го изтърпяваш бившия? Да поговорите той колко често се вижда да идва...макар, че и това се променя с времето....И така ще бъде с договорки във всеки етап на развитие....няма начин!
Иначе нареви се хубаво, ама не прекалявай!  bouquet Днес има още малко слънчице навън - използвай го, за да се разведриш! Стискам палци и леко бременеене!  bouquet

# 13
  • Мнения: X
Ей така, просто да има какво да си говорим. Ми обади се сперматозоида след като си препратихме по 1 гневен мейл. Ти ме мразиш... Обичам ВИ. Викам ти да не искаш да си идваш? Ми то и без туй явно вече аз не съм го искала вече... Аз ако съм го вземела обратно щяло да бъде само заради детето ... #2gunfire #2gunfire. Та туй явно по повод адвокатката, щото вчера уж щеше да ходи да подписва, ама не отишъл, и се уговорили за четвъртък. Ма той: тя ме вика в четвъртък.Ти вика си се подписала била. Ми викам отдавна... Нещо се уплаши ... Да сме се видели, да сме говорили... финансово как щели сме да се оправяме, други глупости. Дъра бъра... И кво сега? Само за НАС мислел. Баси.
 Laughing Laughing Laughing пък аз изпадам в депресии и истерии ежедневно...  newsm78 за тоя дето духа

# 14
  • Мнения: 473
Ей така, просто да има какво да си говорим. Ми обади се сперматозоида след като си препратихме по 1 гневен мейл. Ти ме мразиш... Обичам ВИ. Викам ти да не искаш да си идваш? Ми то и без туй явно вече аз не съм го искала вече... Аз ако съм го вземела обратно щяло да бъде само заради детето ... #2gunfire #2gunfire. Та туй явно по повод адвокатката, щото вчера уж щеше да ходи да подписва, ама не отишъл, и се уговорили за четвъртък. Ма той: тя ме вика в четвъртък.Ти вика си се подписала била. Ми викам отдавна... Нещо се уплаши ... Да сме се видели, да сме говорили... финансово как щели сме да се оправяме, други глупости. Дъра бъра... И кво сега? Само за НАС мислел. Баси.
 Laughing Laughing Laughing пък аз изпадам в депресии и истерии ежедневно... newsm78 за тоя дето духа


Мила аз не разбирам защо изпадаш в депресий и истерий.Като вече си наясно какво искаш newsm78

Общи условия

Активация на акаунт