Адаптирано мляко - до кога?

  • 673
  • 5
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Ами то заглавието си го подсказва. Бебето отказва млякото и само сутрин (6,30 - 4 часа) в просъница успявам да пробутам 100-тина милилитра. Това ме притеснява и ми се щеше ПОНЕ до годинката да пие мляко ама ......... На всичко отгоре и кисело не харесва особено, поне не чисто (само с пасиран плод или натрошени бисквитки). Какво да я правя тази мишка, едва сега ставаме на 10 месеца а тя не иска мляко  Sad. Вие до кога давахте?

# 1
  • Мнения: 1 613
Янче, и ние имаме подобен проблем.
Педито ни каза, че до годинката трябва да приема минимум 500мл мляко, като в това число влизат - сирене, кашкавал, млякото в пюретата, кашите и т.н. Едно парченце сирене (малко по-голямо от кибритена кутийка) съдържало 1/3 от дневната доза мляко (така ми каза педито)  newsm78

Аз например за вечеря давам супичка, като я стопля и прибавям 2 м.л. мляко.
Сутрин изпива около 100 мл
Преди лягане, в най-добрия случай 200мл

# 2
  • Мнения: 2 807
Ами може да й е омръзнало на девойката вкусът на това мляко  Wink
Пробвала ли си да го смениш с друга марка?

Това, на Нестле, за след годинката, знам, че много деца го харесват, но предварително се консултирай с педиатъра, защото сте на 10 месеца.

Иначе синът ми, 2г и 4 м. още пие адаптирано мляко.
Прави го с голямо удоволствие.  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 372
Доста деца се отказват преди годинката от адаптираното мляко, не се тревожи. Ще наваксате с другите продукти. Нестле Джуниър и Фризо 3 са за след годинка. Ако лекарят разреши, мисля, че ще ви се усладят, особено Фризо 3, че има аромат на ванилия.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Ами може да й е омръзнало на девойката вкусът на това мляко  Wink
Пробвала ли си да го смениш с друга марка?
ами всъщност това беше първото нещо което направих, но не посигнах желаният ефект
Това, на Нестле, за след годинката, знам, че много деца го харесват, но предварително се консултирай с педиатъра, защото сте на 10 месеца.

Иначе синът ми, 2г и 4 м. още пие адаптирано мляко.
Прави го с голямо удоволствие. Heart Eyes
всъщност смятах да продължа с Фризо 3 защото тя сега е на Фризо 2 (преди на Фризолак, Фризовом и Фризомел и си ги харесваше)
а би ли ми споделила вие сега млякото от биберон ли го пиете и като самостоятелно хранене или за десерт или като как  Simple Smile. Щеше ми се по-дълго време да е на мляко, пък и като не харесва киселото ама хич не ми се ще да се лишаваме от това.

# 5
  • Мнения: X
Ами ние сме на кисело с бисквитка от 7-ия месец Wink

Общи условия

Активация на акаунт