Биохимичен скрининг във Варна?

  • 8 358
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Здравейте!
Бременна съм в почти 18 седмица и доста прочетох по въпроса за изследванията по време на бременността. Иска ми се да си направя така наречения биохимичен скриининг, но не знам прави ли се и къде във Варна.
Ако имате някаква информация моля споделе с мен!
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 807
Аз знам, че се прави само в София, и то в Майчин Дом.
Инфото ми обаче е от преди няколко месеца.

Ако искаш да си направиш такова излседване, ще трябва да побързаш, защото се прави до 19 гестационна седмица.

# 2
  • Мнения: 424
Соланж,
Хубаво е , че повдигаш темата за да се знае , че и във Варна се прави биохимичен скриининг, не амниоцентеза, а само оценка на риска от синдром на Даун. Това на първо време е достатъчно. Аз съм на 34 г и си направих такъв тест в 15 гс до 19 гс е ок.

Ето координатите

МБАЛ " Св Марина" ( Терапевтичен блок)
доц. Ангелова
052 302 851 (в. 225,649) GSM 0898 684701
II етаж стая 271

Желая ти  хубави резултати и леко бременее

# 3
  • Мнения: 251
Здравей Дема!
А би ли ми казала какво представлява процедурата и каква е цената?
Мерси много!

# 4
  • Мнения: 424
Цялостното изследване е около 45 лв.
1 стъпка консултация - нещо като тест за възможни проблеми ( генетични ) около 20лв ( може и да бъркам цената)
2 стъпка изследване на венозна кръв ( за това си пазя документа - 25лв)
Прегледът протича около 2 часа. Ще ти искат и резултати от пренатална ехограхия ( доц. Балев ?? или друг попитай по телефона).
Оценката на риска зависи пряко от възрастта....

Ти реши дали ти е необходимо, аз го направих защото наближавам 35 г. Виждам че си доста по-млада. Мисля, че гинеколога ти трябва да реши дали имаш нужда или не...

# 5
  • Мнения: 148
Соланж,
Хубаво е , че повдигаш темата за да се знае , че и във Варна се прави биохимичен скриининг, не амниоцентеза, а само оценка на риска от синдром на Даун.
Това от кога е? Защото аз си правих такова изследване миналата година през Юни. Тогава ми взеха кръв във Варна, но я изпратиха за изследване в София. И самото изследване беше безплатно, т. е. покрива се от здравната каса, както доц. Кременски от Майчин дом София навсякъде разяснява.
Аз се свързах тогава с д-р Константинова от същата болница, за която пишеш. Не съм плащала за предварителна консултация. Просто се обадих и казах, че искам да си направя това изследване. Може би имаше значение, че аз навършвах 35 в същата година.
Платих, мисля че беше 2.5лв за взимане на кръв, около 5 лева за куриер до София (защото си поделихме разходите с още една пациентка) и 10 лева за ехографски преглед на място в болницата. Това последното го уреди отново д-р Константинова, защото при Балев не можехме да се вредим за преглед в разумно време, а кръвта трябва да се вземе в определения период на бременността.
Телефоните на д-р Константинова са вътр 396 или 225.

# 6
  • Мнения: 424
За да не оставям грешна информация за други майчета, смятам за редно да се коригирам , че цената  на б/х скрининга е 25 лв, а не 25 + 20 както писах преди.
По лекарско предписание може да е и безплатен , но не знам в кои случай.

Общи условия

Активация на акаунт