Дайте няколко съвета

  • 422
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Та сега първо да ви питам и вас! Ходихме на първа консултация при докторката и ни мериха. Били сме качили малко - за 20 дни около 350 гр. Sad Та въпросът ми е как се смятат тия грамчета - от теглото при раждане или от теглото при изписване. Защото на нас ни ги сметнаха от това при раждането, ако ги броим от изписването стават 550 и вече звучи по- нормално newsm78
Другият въпрос ме притеснява малко повече. Имам тесни канали и бебка суче трудно. Това е особено изразено на лявата гърда и съответо тя от там яде доста по- малко. Аз я храня и от двете, но към края на деня тя сгъстява яденетата и като резултат за последното не ми стига кърмата Sad Две вечери се дохранваме с изцедена кърма, но нея почна да я кефи да кльопа от шише (щото е доста по- лесно от тесните канали на мама) и за нощното хранене настава голяма борба. Гърчи се, плюе цицата, реве и т.н. Дайте съвети, защото изчерпвам запасите от замразена кърма и ще се наложи да дохранвам с адапте на вечерното хранене, а аз хич не искам #Cussing out
И последно въпросче: нещо се поразболявам - мога ли по някакъв начин да предпазя бебка?

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 18:34 от Luluto

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мога да кажа само за грамовете, че се сравнява с най-малкото достигнато тегло (т.е. нали след раждането е нормално да има спадане в теглото до 10%) и от там вече се почват сравненията...или теглото при изписване е валидното, казано накратко. Поне тук така се практикува.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Смята се от теглото при изписването! И дори и 350 грама не са малко, да не говорим пък за 550 . ПРи нас бяха 270 и доста ме беше шашнала педиатърката, ама добре че са мамите от форума, та си се кърмим все още Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 106
За теглото са ти казали мамите, няма какво да се притесняваш, екстра сте.
За другия проблем - преди кърмене при всеки удобен случай и особено вечер взимай топъл душ, а ако нямаш възможност сложи по един топъл компрес на гърдите. Непосредствено преди кърмене изпий един топъл чай/мляко или топла супа. Топлината отпуска тялото и разширява каналите. Мисли си хубави неща, отпусни се, така млякото ще тече по-лесно. Не мисли, че няма да и стигне. Като приключи едната гърда я вдигни, уригни и дай другата. Сменявай ги поне по 2 пъти на едно кърмене. Колкото и да мислиш че няма нищо, в момента на сукане се образува ново мляко, така че в гърдите винаги има.
Ако въпреки всичко се налага да дохранваш не го прави с биберон, защото наистина ще и хареса и ще се нервира повече на гърдата.
Гледай да имате поне  9-10 кърмения в денонощие, като наблегнеш на нощните (поне 2-3 ). Знам че в началото е много, много изтощително, но колкото повече расте малката душица, толкова повече сили събира и суче повече. Тя сама ще увеличи интервалите, сега е важно да папа винаги, когато иска, за да расте Grinning.
Успех!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...и пий Лецитин! Помага много срещу запушени канали. Търси чешкия на Wallmark (1000 мг), от който пий 4-5 капсули на ден, или канадския на Джеймисън (1200 мг), от който - по 3-4 капсули.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
...и пий Лецитин! Помага много срещу запушени канали. Търси чешкия на Wallmark (1000 мг), от който пий 4-5 капсули на ден, или канадския на Джеймисън (1200 мг), от който - по 3-4 капсули.


Това е абсолютно най-ефикасното за запушени канали!!!  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 472
Незаменими сте Hug Hug Hug Още утре сутринта отивам да си купя въпросния лецитин, а тази вечер ще се пробваме с топлия душ преди манджа Grinning Ще пия и толпи чайчета до като кърмя - и без това се разболявам и ще са ми доста полезни Grinning

# 7
  • Мнения: 23
здравей, Luluto!
Не се притеснявай, че се разболяваш.На вашата възраст нашата кака ни донесе от детската градина такава гнойна ангина, че и тримата с татето и аз бяхме с 40 градуса 2 дена. Дори се наложи да пия антибиотик.Така се бях шашнала, че ходих на 3-ма лекари, за да сверя предписаните лекарства.На беба обаче нищо й нямаше.Няма начин да я предпазиш, дори и да сложиш маска, симптомите са след заразяването.пожелавам ви да сте здравички и да разширите по-скоро тия пусти канали! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт