Тотално ме отряза с твърдите храни...

  • 326
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 863
От няколко дена Ивко абсолютно ми отказва всякакви пюрета, кисели и тем подобни.Единственото,което приема от храните с лъжичка , е каша.Проблемът е, че от тях пък много се запича.Направо съм се видяла в чудо и не знам какво да правя.Стиска устата и даже ми се смее със стиснати устни ShockedНаправо се върнахме в първи клас ,дет' се вика... Освен цица и от тези готовите каши, друго не признава newsm78.Добре поне, че не отказва да суче,даже в последно време минахме на кърмене на поискване не от негова, а от моя страна,че с това неядене съвсем съм се ошашкала-а пък около нас все едни едри бебета,ама на адаптирано мляко,и нашичкия все ми се струва един дребен,дребен-на 7 месеца и половина беше 8,100 кг

Та,проблемът ми е този тотален отказ-тои не че преди това ядеше кой знае колко, ама поне ядеше нещо, а пък сега само тези каши,които водят след себе си този ужасен запек
 #Cussing out

Кажете ми какво да правя,и въобще да правя ли нещо или да взема да направя една почивка само на кърма(не че ще ми е зле-така ми е мъчно за първите 5 месеца и половина, когато само вдигах блузата и бебо си вършеше работата Grinning)

# 1
  • Мнения: 7 837
А защо не пробваш да му даваш храна на малки парченца. Самуил миналата седмица имаше такъв период - отказа всякакви пюрета, но за сметка на това дъв4еше с апетит плодове, сварени зелен4уци, сирене, хляб.
Кг също да не те притесняват. И ние сме около 8 кг  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 243
Идеята ти да минете само на кърма е добра, това е най-разумното в случая.
Най-вероятно на малкия му избиват зъбчета - в такива периоди са много неспокойни и капризни и често отказват да ядат. Случва се и на много по-големички бебета. Като пробие зъбчето, ще прояде пак.
Ако сте пътували или е имало някаква друга промяна в обичайния му режим, това също може да го накара да е по-резервиран към твърдата храна. Но зъбите са много по-вероятни.
Понякога това се случва и ако са болнички, но ти не пишеш нищо за това, тъй че тази причина отпада. Но каквото и да е, насила не можеш да го накараш да яде пюрето от моркови, така че минавайт еизцяло на кърма и след два-три дни му предложи малко пюре. Ако го приеме - добре, на другия ден увеличи малко и т.н.Ако откаже, дай му още няколко дни и пак пробвай.

# 3
  • Мнения: 863
Мина ми през ума, че може да е от зъбите, но го отхвърлих като причина, защото съвсем наскоро ни изби едното горно зъбче и беше голям зор, а тогава не ми отказваше храна,но виж това с пътуването не се бях сетила,преди една седмица се прибрахме,като бяхме два месеца на гости при нашите-така че горе-долу пристигането съвпада с началото на фасоните...
Значи си минаваме пак на кърма само няколко дена, после пак започваме да се захранваме...

Уфффф,честно ви казвам,много ми е трудно това захранване Tiredколко беше лесно в началото...... cry

# 4
  • Мнения: 863
за парченцата-пробвах да му дам ябълка и банан,а той с такова страхопочитание ги гледаше и не смее да ги пипне,все едно ще се опари
Ябълката на по - големи парчета му я давах,да свикне малко с нея, да я поръба оттук-оттам,ама все още я гледа като полезно изкопаемо,а пък банана му се изплъзва от ръката...

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 22:58 от letka

Общи условия

Активация на акаунт