Ехинококоза/Кучешка тения

  • 14 148
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 504
Здравейте!
Бих искала да се свържа с хора от София,независимо мъже,жени,деца,преболедували или продължаващи да боледуват от ехинококоза и желаещи да разкажат за премеждията си около боледуването.
Ще се радвам да ми пишете на aset_m@abv.bg
или тук,ако желаете нещо да уточним.Става дума за ТВ предаване,в което искам да предупредя хората за рисковете от заболяването и т.н.
Благодаря!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Би било полезно да се научи повече за рисковете.
Имам братовчедка, която едва се оправи и имаше голям риск за живота й. Беше на 16 год. Сега голяма част от черния й дроб е изрязан. Има 18 шева. Били са 2 кисти, едната пред спукване. Открити са след няколко припадъка.
Много се страхувам от подобни паразити.

# 2
  • Мнения: 5 183
Би било полезно да се научи повече за рисковете.
Имам братовчедка, която едва се оправи и имаше голям риск за живота й. Беше на 16 год. Сега голяма част от черния й дроб е изрязан. Има 18 шева. Били са 2 кисти, едната пред спукване. Открити са след няколко припадъка.
Много се страхувам от подобни паразити.

да, ужасно е наистина. А най-лошото е 4е това нещо може да си е в теб с години/май/ и ти изобщо да нер подозираш, докато не стане адски късно. Моя позната на 27 години пострада много жестоко от същото нещо. И на наея изрязаха 4аст от 4ерния дроб.

# 3
  • Мнения: 1 100
Баба ми е имала кучешка тения. Животът и е бил под голяма въпросителна, но слава на бога се е оправила Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 504
Би било полезно да се научи повече за рисковете.
Имам братовчедка, която едва се оправи и имаше голям риск за живота й. Беше на 16 год. Сега голяма част от черния й дроб е изрязан. Има 18 шева. Били са 2 кисти, едната пред спукване. Открити са след няколко припадъка.
Много се страхувам от подобни паразити.
Рени,
мислиш ли,че тя би се съгласила да говори пред камера за това-как са установили,че е ехинококоза,как е минала операцията,страхувала ли се е,такива неща?
Ще помогне с информация на други хора:)
А от София ли е момичето?

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени,
мислиш ли,че тя би се съгласила да говори пред камера за това-как са установили,че е ехинококоза,как е минала операцията,страхувала ли се е,такива неща?
Ще помогне с информация на други хора:)
А от София ли е момичето?
Да, от София е. Всъшност сме комшийки (в Младост 2 сме). Ще я питам и ще ти пиша (може да стане другата седмица).

# 6
Имам една молба

Може ли в предаването да се засегне и темата за разходките на кучетата в детските градини? Защото има и други болести по кучетата, а стопаните предпочитат да пуснат кучено да се разхожда на заградено в детските градини, че да не им избяга някъде. Та хубавите пясъчници в градините биват опикани, децата на следващия ден ровят в пясъка и тревата.

# 7
  • Мнения: 1 100
За съжаление от кучешката тения не можем да избягаме. Съществуват специални кучешки глисти, които я пренасят. У вас тя може да влезе както от пясъка под ноктите на детето, така и по обувките. И да се забрани на собствениците на кучета, пак няма спасение. Влизат улични #Crazy   Аз като собственик на куче съм се застраховала от тази болест поне да не я получа от кучето. Обезпаразитено е отвсякъде. Това ако могат да правят и другите хора...ще е по-добре за тях и за животните-за всички. Но тези обезпаразитяващи средства са доста скъпи #Crazy

# 8
За съжаление от кучешката тения не можем да избягаме. Съществуват специални кучешки глисти, които я пренасят. У вас тя може да влезе както от пясъка под ноктите на детето, така и по обувките. И да се забрани на собствениците на кучета, пак няма спасение. Влизат улични #Crazy   Аз като собственик на куче съм се застраховала от тази болест поне да не я получа от кучето. Обезпаразитено е отвсякъде. Това ако могат да правят и другите хора...ще е по-добре за тях и за животните-за всички. Но тези обезпаразитяващи средства са доста скъпи #Crazy

Бездомните кучета не влизат, защото има ограда. Вратата на оградата трябва да се отвори от човек, за да влезе куче. Но не вярвам онези лелки дето нямат деца да водят редовно кучетата на ветеринар и да им дават хапчета против тения. Доколкото знам наистиина е забранено да се вкарват кучета там, също така е забранено тютюнопушенето - въпроса е кой следи за спазването на тези забрани.

Ще бъда благодарна, ако ти като собственик продължиш да даваш хапчета на кучето си, и не го водиш по детски площадки и градини. Wink

# 9
  • Мнения: 3 154
Но не вярвам онези лелки дето нямат деца да водят редовно кучетата на ветеринар и да им дават хапчета против тения.

Защо да не им дават? Аз деца нямам все още (надявам се да имам един ден) и имам котка, а не куче, но си я обезпаразитявам. И куче да имах пак щях да му давам каквото си трябва. У дома винаги е имало куче и е било обезпаразитявано не защото е имало деца (т.е. аз и брат ми), а защото трябва.
Не казвам, че няма хора, които не го правят. Има... Всичко си е до човека...

# 10
  • Мнения: 504
Имам една молба

Може ли в предаването да се засегне и темата за разходките на кучетата в детските градини? Защото има и други болести по кучетата, а стопаните предпочитат да пуснат кучено да се разхожда на заградено в детските градини, че да не им избяга някъде. Та хубавите пясъчници в градините биват опикани, децата на следващия ден ровят в пясъка и тревата.


Добра идея.Със сигурност ще има обяснение на начините на заразяване.Така ще може да се засегне и този въпрос и да се покажат кадри.Аз съм планирала кадри на дете,играещо в пясъка и на дете,което си лапа ръчичката.Да,ще поговоря и за това.

Рени,
моля те наистина да пговориш с нея,ако искаш й дай мейл,ако искаш даже телефон,ще ти го пратя на лични.
Ще чакам отговор,каквото и да реши тя.

Благодаря!

# 11
Но не вярвам онези лелки дето нямат деца да водят редовно кучетата на ветеринар и да им дават хапчета против тения.

Защо да не им дават? Аз деца нямам все още (надявам се да имам един ден) и имам котка, а не куче, но си я обезпаразитявам. И куче да имах пак щях да му давам каквото си трябва. У дома винаги е имало куче и е било обезпаразитявано не защото е имало деца (т.е. аз и брат ми), а защото трябва.
Не казвам, че няма хора, които не го правят. Има... Всичко си е до човека...


Радвам се че има хора като теб. Но тези дето водят кучетата едва ли правят такова нещо защото "трябва", защото също така "те трябва" да водят кучетата в детските градини, и "не трябва" да пушат на територията на детските градини.

Благодаря за отзоваването на моята молба.
Баба ми разказваше за 2 деца - едното с кучешка, а другото - с котешка тения. На едното тенията била в мозъка, на другото - в белия дроб. Това беше преди много години когато тя беше в болница. Но ми каза, че и на двете деца не давали никакви шансове.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Може ли да ми каже някой има ли начин да се установи заразата с тази гадост преди да са се образували големи кисти (дотолкова, че да се видят с ултразвук или рентген). Днес имахме поредната неприятна случка на контакт с кучешки л.... (намерих едно такова в коша на количката, където децата си бяха оставили храна, от която ядоха Shocked Cry Cry Cry). При целият ужас, който изпитвам от тия паразити!!! Ще се побъркам... До кога положението в тази държава с песовете по улиците ще е такова #Cussing out (преди години пък аз оцелях по чудо след като ме нападна глудница помияри в един парк). Нямам спокойствие, в ХЕИ ли да заведа децата? Ще могат ли да ги изследват?

Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 15:14 от РЕНИ

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Но не вярвам онези лелки дето нямат деца да водят редовно кучетата на ветеринар и да им дават хапчета против тения.

Защо да не им дават? .....
Ами защото струва пари. Аз също имам две котки и редовно ги обезпаразитявам обаче едното хапче ми излиза 3 лв. за 3 кг. котка. И това на три месеца. Е ако някой има 20 кг. куче колко ще му излезе. Отделно от това веднъж годишно слагам инжекции по 8 лв. едната. Те пак са на кг.
Отделно от това си е разправия.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
makrust , аз на моето 20-килограмово куче му давам 2 таблетки, всяка от които струва по 1 лв., така че не е чак толкова скъпа. Годишната му ваксина е към 15 лв, но пък тя е само веднъж в годината, не всеки месец!

Общи условия

Активация на акаунт