Изсушаване и напукване на кожата на ръцете :(

  • 41 778
  • 54
  •   2
Отговори
  • Мнения: 286
Здравейте, моля ви помогнете ми със съвет за проблема, който имам. А именно, че откакти есента времето захладя, кожата на ръцете ми периодично все започва да се изсушава до степен, че много пъти чак се разкървавява на места. След това уж за известно време се оправя и после пак се почва от начало. Някой от вас имал ли е подобен проблем и как сте се справили. Аз се мажа със зехтин и това определено помага.

Може ли това да е признак на някакъв недостиг в организма?  newsm78

# 1
  • Мнения: X
В същото състояние стават и моите ръце, но сега вече се справям...Преди време купих крем за ръце Глисолид- много ми помогна. Сега си купих някакъв от "зимната" серия на Ейвън- чуден е. За мен това са двата крема  Peace ДОста други съм ползвала, дори и вкъщи подмятам, в офиса, но с тези 2-та се справих с нацепена кожа и разкървавяване...

# 2
  • Мнения: 350
На мен са ми казвали,че това е вид алергия от студа и нищо не помага  newsm78.И при мен се получава от време на време на места и много е неприятно.Има една рецепта,която знам,но не всеки може да я изтърпи Mr. Green,тя е с везелин(на биле има специално за напукани ръце,витасин или др.) мажеш ръцете хубаво преди лягане и си слагаш ръкавици и спиш така.

# 3
  • Мнения: 256
И на мен ми стават така ръцете. А преди винаги съм имала страхотна кожа. Това започна да става май около бременността. Крема на Авон е добър, помага ми. Иначе ползвам и едно кремче с вазелин, което ми приготвят в една аптека във Варна. Става и за устни и за сухи лакти и колена.

# 4
  • Мнения: 60
Имам същия проблем. Когато е най-зле положението използвам едно мазило - Фусикорт. То си е лекарство и си го взимам от аптеката към 10-12лв е. Иначе през другото време, кремчето на Авон ми помага.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 167
И аз съм със същия проблем едно от времето едно от непрекъснатото миене на "нещо си", готвене и т.н.
Ползвам Еудермол 0, Нютроджина кремчето, Авон с глицерин, Атрикс, но от всичко ефекта е минимален. Ако поне 1 ден не дам почивка на кожата от студ и домакинстване, нищо не помага Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 17:06 от desiniko

# 6
  • Мнения: 149
Аз съм с тежка форма на студова алергия.Щом дойде зимата и се започва.Работата ми е такава че ползвам много вода и това усложнява нещата.Пробвах какво ли не,всякакви кремове и масла нищо не помогна.Една колежка ми даде жълт кантарион накиснат в зехтин и от както се мажа с това нещо поне не ми тече кръв от напуканите ръце.Не е някаква панацея но поне пооправи малко ръцете ми.

# 7
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Можеш да опиташ с кремовете на Ейвън да се избавиш от проблема.Виждам,че и други момичета ги ползват.Сега има и разпродажба на едни от тях,серията е--Skin so Soft-на стр.22 са в новата брошура и са само за 2.90лв.
Имам приятелка,която ползва крем за ръце с минерали от мъртво море и не го сменя откакто е излязъл,пак е на Ейвън,но е по-скъп.Серията е  Planet Spa,на стр.65 е и струва 7.20лв..Можеш да намериш представителка на Ейвън и да си поръчаш.Няма да съжаляваш,от кремовете им не съм чувала оплаквания. Peace
Ако пък проблемът е доста сериозен,опитай медицинска козметика. Peace

# 8
  • Мнения: 286
Благодаря ви за отговорите, момичета! Не бях чувала за студова алергия. Аз доста често мия нещо в къщи, с Pur и без гумени ръкавици (те също не ми влияят добре и не слагам), и след това ръцете ми са все студени и със суха и грапава кожа. Доста е неприятно наистина. Ще трябва да потърся подходящ крем.

# 9
  • Мнения: 8 795
Синът ми има същия проблем от дете, вече 7-8 години. Никакви мазила не помагат, казаха, че било липса на витамини. При него ръцете се зачервяват около кокалчетата, понякога цялата ръка, кожата е суха и се напуква, дори тече кръв. Носи ръкавци непрекъснато през студения сезон, маже се с кремове, но няма голям ефект. Ето сега се застуди и пак му са сухи ръцете, другия месец ще се напукат вероятно Sad лятото всичко изчезва от самосебе си Rolling Eyes Ако някой успее да се излекува с нещо, моля да пише, ще следя темата Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 001
Аз съм със студова алергия и само крема за ръце на Neutrogena спасява донякъде положението.  Peace

# 11
  • Мнения: 8 242
От септември до март са ми така ръцете Sad
Напукани.. около кокалчетата до кръв.. рани..
С каквото и да ги мажа.. нищо не помага..
Особено като постоянно дребния иска нещо, свързано с мокрене - я плод да измия, не знам какво да му направя.. чинии.. и ..  Confused Rolling Eyes няма много ефект от мазането, като постоянно се измива Sad
Надявам се като тръгна на работа да се задържат повече мазилата  Laughing

# 12
  • русе
  • Мнения: 642
така е докато не се спре мокренето на ръцете оправия няма,можем само да облекчим положението и то временно с кремчета а на ейвън наистина са много добри Peace

# 13
  • Мнения: 2 751
Здравейте, моля ви помогнете ми със съвет за проблема, който имам. А именно, че откакти есента времето захладя, кожата на ръцете ми периодично все започва да се изсушава до степен, че много пъти чак се разкървавява на места. След това уж за известно време се оправя и после пак се почва от начало. Някой от вас имал ли е подобен проблем и как сте се справили. Аз се мажа със зехтин и това определено помага.

Може ли това да е признак на някакъв недостиг в организма?  newsm78
Единственото, което ми помогна, имайки предвид, че ръцете ми се цепиха до кръв постоянно, е един крем на Neutrogena за много суха кожа на ръцете. Има го само в аптеките и е скъп, но си заслужава всяка стотинка  Peace

# 14
  • Мнения: 5 539
Аз пък не съм особено впечатлена от Нютроджина. Няма да повторя, не си струва парите според мен.

Общи условия

Активация на акаунт