За детската кухня

  • 374
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Здравейте мами, навършихме 8 месеца, и по съвет на педито трябва да се запишем на кухня. Храня я по следната схема: 6 - кърма, 10 - овесени ядки със сирене и масло, 13.30 - зеленчуково + жълтък/ местно пюре, 17 - каша или плод с бисквити, 21 - кърма. Али е наслествено обременена за алергии и се чудя не й ли е рано за кухня, там готвят с прясно и кисело мляко. А дали е време на минава на 4 - кратно хранене. Ако не я запиша на кухня какво следва да включа в менюто й: бульони, супи? И как и кога?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма такова нещо като "трябва да се запишем на кухня" - кухнята е едно улеснение и е само по желание на майката,не е задължителен етап от детското хранене.А и след като детето е с обремененост за алергии,е силно препоръчително да отложиш даването на краве мляко под всякакъв вид за след годинката - така че кухня можеш да започнеш да взимаш оттогава.Аз лично съм подала документи и ще започна някъде януари да взимам,когато бебата ще е на година и месец(и ние сме обременени с алергии).
Схемата ви на хранене е ок и няма никаква нужда да включваш каквото и да е ново в нея - хубаво е да започнеш да даваш не пасирани,а намачкани с вилица храни и след някой и друг месец(примерно към 10-тия) може да започнеш да отделяш от вашето ядене,преди да си прибавила сол,запръжки и подправки.Съответно тази храна се дава на мястото на месно-зеленчуковото пюре.Запази си кърменията колкото можеш по-дълго и не намалявай храненията - според мен ви е рано за 4 хранения,а и това ще ви редуцира съвсем кърменето,което не е за препоръчване (освен ако не искаш до годинката да си отбила,но все пак имате още 4 месеца дотогава).
Но пък можеш да разнообразяваш храненето - да даваш различни зърнени каши вместо овесените ядки(примерно има едни подобни на овесените ядки,обаче с 4 зърна вътре),или качамак,кускус,макарончета(има ги от най-различни брашна по диетичните магазини - ръжени,с коприва,елдени и т.н.).Съответно вместо кашата или бисквитите следобед може да предложиш някаква зеленчукова супичка със сухар(но на по-късен етап,след 10-тия месец).

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Мерси Хедра. Сега Али яде на закуска попара с бишкоти Плазмон вместо сухар, само така я приема, това добре ли е, ще дебелее ли много от тях, защото казват че е тежичка - 8.800 кг. И това с мачкането с вилица е проблем, определено не иска по едро смлени пюрета, тя няма и зъбки още, незнам... Кога трябва да приема намачкани храни а не пасирани?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 194
аа и забравих да кажа, кърмя я по всяко време между храненията, когато поиска, а също и нощем  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Калина на 8м. беше 12кг, за това не се притеснявай. Много добре си върви детето. Като проходи ще отслабне, т.е. по-малко ще качва кг и повече в см. На 1г. момата беше 12,500кг.
Ние започнахме кухнята на 10м.навършени, като по това време хапваше по 4-5лъжици от ядене. От кремчето се обрина и не съм го предлагала до годинката. Всичко останало беше кърма.
Ние въведохме кашата по-късно, някъде след 7м. и съм предлагала 2-3 пъти в седмицата. Не съм забелязала да пълнее повече през това време.
За мачкането с вилица започнах също към 7м., след като успях да съсипя 2 пасатора. В началото използвах десертна виличка, за да са по-малки частиците. След годинка започнах и с голяма вилица да мачкам.
След като сте и предразположени към алергии, то по-добре изчакай след годинката със кухнята. Освен прясното мляко правят застройките и с целите яйца. Никой не дели жълтъка от белтъка.

Общи условия

Активация на акаунт