Искат да ни имунизират срещу детски паралич???

  • 854
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 780
Здравейте, мили мами!
Напоследък даже и не успявам да ви изчета, че нали се стягаме за България, за което се надявам да ме извините   Blush Ама нали си знаете, че си ви обичам!  Hug Heart Eyes
Та моята питанка... Вчера ходихме да имунизираме малкото човече срещу дребна шарка. Покрай нея и аз отнесох една имунизация за тетанус, но ей така се облещих  Shocked , когато лекарката каза, че според техните инструкции и препоръки, който пътува за България, трябва да се имунизира и срещу детски паралич! Демек аз и мъжът ми!!! Предложиха ни ваксина през устата, при която има риск от зараза 1:2 млн. и с инжекция, при която няма никакъв риск. Бях толкова много ошашавена на момента, че не можахме нищо да решим. Вие чували ли сте за такава имунизация на възрастни? Надявам се много "професионалистите" да се ключат!  Praynig Благодаря вииииииииии  Hug  bouquet Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 464
Знам, че трябва да имаме имунизационни паспорти с "редовни" ваксини, за да излезем от САЩ специално. И аз отнесох няколко ваксини наскоро.

# 2
  • Мнения: 464
Ох извинете, исках този линк да пратя, той е за австралияhttp://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcarticles.nsf/pages/P … io_explained?open

Последна редакция: чт, 29 сеп 2005, 10:53 от Honda

# 3
  • Мнения: 780
Знам, че трябва да имаме имунизационни паспорти с "редовни" ваксини, за да излезем от САЩ специално. И аз отнесох няколко ваксини наскоро.

Благодаря за бързото инфо. От кога България е в списъка на страните, където детския паралич е "common"??  newsm78 Не за първи път пътуваме за България и досега никой нищо такова не ни е казвал.. А и още нещо.. не съм чувала някой в България да го имунизират (имам предвид големи хора)?

# 4
  • Мнения: 1 425
И аз се ваксинирах срещу детски паралич когато бях в Германия. Понеже децата, които гледах бяха току що имунизирани, ми казаха, че и аз трябва. Дадоха ми капки.

# 5
  • Мнения: 513
А ние като дойдохме тук минахме на рентген, колкото и да не искахме заради туберкулоза. Поставят БЦЖ на хора, който пътуват до България или идват от там и нямат. Аз в началото малко им се дръпнах, ама сега като се замисля, прави са си хората, нямат нищо лично, просто си спазват правилата.

# 6
  • Мнения: 1 017
Ами аз кто доктор...моето скромно мнение да споделя...Ако сте родени и растнали в Бг, сте си полу4или ваксината като бебета...Т.е. ако положението е така "сериозно", 4е да искат да ви ваксинират и вас, трябва да заксинират и вси4ки порастнали българи...или? newsm78 newsm78 Друг е въпросът, 4е ДП все о6те се сре6та "в къ6ти", предимно сред малцинствените групи, и по този повод местата откъдето може да се заразите са предимно детски градини...
и аз не знам всъ6тност какво да те посъветвам. Можете ли да се обадите на Националния Епидемиологи4ен Център?Там за вси4ко 6те ви "светнат" А ако аз трябва да го мисля за себе си, няма да се ваксинирам  Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 452
Аз не успях да си намеря имунизационния календар и ми се наложи да се реимунизирам с дифтеткок и MMR но не и полиомиелит, т.к. съм ваксинирана. Съпругът ми вчера се ваксинира с  MMR т.к. се страхува че Изабела ще донесе заушки и ще го зарази Mr. Green. Всички българи родени след определена година (някъде в края на педесетте и началото на шесдесетте) са имунизирани срещу полиомиелит.

# 8
  • Мнения: 780
Аз не успях да си намеря имунизационния календар и ми се наложи да се реимунизирам с дифтеткок и MMR но не и полиомиелит, т.к. съм ваксинирана. Съпругът ми вчера се ваксинира с  MMR т.к. се страхува че Изабела ще донесе заушки и ще го зарази Mr. Green. Всички българи родени след определена година (някъде в края на педесетте и началото на шесдесетте) са имунизирани срещу полиомиелит.

Така е.. и австралийците са имунизирани, но когато ходят в определени страни попадат в рискова група и се налагало да "have a booster if they travel to an area where polio is present".  Аз нямам нищо против да се имунизирам, но ме притеснява риска от капковата ваксина.. От друга страна както казва о:) по тази логика трябва всички пораснали българи също да се ваксинират. А дали всички чужденци, които идват в България също се ваксинират допълнително??  newsm78

# 9
  • Мнения: 3 491
Значи да го имам предвид. Simple Smile Иначе са правили на малкия туберкулозен тест при връщане от България. Мене тук също ме понабоцкаха по друг повод, защото антителата от България се оказаха отдавна изветрели.

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
доколкото се сещам, преди години и мен ме имуниzираха тук още веднъж срещу полиомиелит. Но с инжекция.
А не ви ли препоръчаха да се имуниzирате и срещу хепатит?

# 11
  • Мнения: 780
доколкото се сещам, преди години и мен ме имуниzираха тук още веднъж срещу полиомиелит. Но с инжекция.
А не ви ли препоръчаха да се имуниzирате и срещу хепатит?

За хепатит не са казвали.. Само тетанус и полиото.. още не мога да реша какво да правя.. май ще избера инжекция да ми е мирна главата..  Confused

# 12
  • Мнения: 1 017
европейците като ни посе6тават страната ги съветват да е имунизират сре6ту хеп.А  newsm78
дано не те объркам пак с тази инфо...ама колко време 6те сте си в Бг? изоб6то дали е нужна цялата тази тревога??
Споко, помисли, пък ако наистина ти е по лесно, боцнете се вси4ки, да ти е мирна глави4ка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт