Детска кухня

  • 572
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 618
Мили майчета, от кой месец може да се запишем на детската кухня и как става самото записване, предварително ли се ходи да заявиш или направо отиваш и вземаш?
Майчета от Варна, посъветвайте ме кои кухни са добри, разбрах че има на няколко места и храната била различна. Благодаря Ви!

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Aз мога да ти отговоря за София. Заспиването стана предварително. Лично аз изкачах и подадох документите на Нели, когато навърши 1 година. Месец по-късно ни се обадиха да занесем бурканчета и капачки и че може да и взимаме храна от кухнята.

# 2
  • Мнения: 5 299
И аз не съм от Варна, но ще ти кажа как е тук(в Русе). Аз вземам храна от 2 дена. Мисля, че може да почнеш от 5-я месец - това се води 1 група и дават зел.пюре и кисел. Отидох да се запиша в централната кухня , от там ми дадоха купони и се плаща такса 0.50 лв. Трябва да носиш акта за раждане на детето и личната ти карта. После ти решаваш от къде да взимаш храна(от кой пункт) и заверяваш за 2 дена напред купоните. Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние започнахме на 6 месеца.Отиваш в най- близката до вас кухня и питаш кой ден се купуват купоните.Купуваш ги като съответно в различните кухни са различни.В смисъл в някой кухни е само за 5 дни но има и такива за цяла седмица.Няма (или поне аз не съм попадала но съм сменила 4 кухни)такива неща с лични карти или каквито и да било документи,просто си купуваш купони.Тази седмица за следващата.Успех с избора Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А колкото до добра кухня незнам на мене всички са ми еднакви.Доколкото знам на едно място се готви за дадени райони.Ние сега взимаме от тази над Макдоналдс до кръглата банка,но зависи къде живееш.Просто разпитай коя ти е най-близка.И съм сигурна,че няма такива работи със заверки и т.н.от 11.30до 13часа(примерно)отиваш с бурканчетата и със купона за деня и си взимаш храната.Ако искаш пиши на лични в кой район живееш и ако мога ще те ориентирам към кухня,както съм писала сменила съм 4 района  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 246
Кухнята във Варна е от 6 месеца до 3 години  Simple Smile
Има 3 кухни майки и много разливни пунктове(по кварталите) . Запиши се там където ще ти е най-удобно да вземаш храната  Simple Smile
Купони се купуват (зависи от кухнята) в понеделник или петък. Зимното работно време е от 11.30- 13:00 часа, а цената на купона е 1.40 лв. Купуваш си 3 бурканчета с капачки и си вземаш храната  Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 618
Благодаря много за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 264
А каква е процедурата - даваш празни бурканчета а вземаш пълни ??? Или даваш празни да ти ги напълнят ? И по колко мл. ?
Между другото на беба и дават от пюретата на Хип и което ме вбесява - веднъж отворено бурканче не може да се затвори както трябва ... newsm78 Дали аз съм некадърна или ..... абе не е да съм пробвала да затворя едно .... на всички е така. Иначе на шишенцата им със сокове няма проблеми - затваря се безпроблемно. На някой да му се е случвало?

# 8
  • Мнения: 5 246
Аз съм си купила едни пластмасови кутийки с капачки на винт (като переодично ги сменям). В тях ми пълнят яденето което на първа група е 100-150 гр. супа, 200 гр. основно ядене и 200 гр. десерт(крем). На втора група която се взема след годинката е пак 100- 150 гр. супа, 200 гр. десерт(който може да е крем, суха паста, кифла, кекс...) , но основното ядене е 150 гр.

Общи условия

Активация на акаунт