Кратко отчетче от нашата ваканция

  • 1 098
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Привет мами!
Най-после да се включа и аз. Всъщност и днес едва ли щях да се включа, но се случи така че съм в болнични Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed...и нали съм известна с издънките си ще ви кажа какво стана Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Вчера следобяд като повдигах дивана за да го преместя го изтървах върху крака си smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514 smile3514Нямате си представа за каква болка става дума...Наду се веднага, тече и кръв, и сега едвам ходя newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45А в четвъртък заминаваме за Франция... Значи все ги върша едни..........
Снощи ходих в болницата, направиха ми ренгенова снимка и ми казаха, че не е счупен...Слава Богу, ама мене така адски ме боли и немога да го движа воабще, даже и обувката си не мога да обуя...Просто и при най малкият допир с пръста ми издивявам...Направо не можах да повярвам че не е счупен- яки кокали имам значи!
Та тъй, седя си днес у дома и се сетих че мога да използвам времето да ви драсна някой ред.
Тая седмица ще ми е наистина много натоварена. Поради това че ще бъдем 3 месеца във Франция имам да оправям една купчина документи и какво ли не още. Да не говорим за багаж защото ми причернява. Освен това в апартамента, в който ще живеем нямали юргани и тем подобни, така че и тях трябва да мъкнем...Освен ако няма някой евтин пазар в Париж от където да купя???
Дотук с оплакванията.
Сега малко за почивката.
И тримата сме много доволни. Водих мъжо по Черноморието, много му хареса, яде и пъстърва на скара и други български манджички, но черноморската риба много му хареса.
На Оли всичко и се отрази много добре. Беше постоянно много весела, закачаше се с децата на площадката, ядеше си нормално, спинкаше много, а най много обожаваше да се къпе в морето!
Аз бях още една седмица в Бг сама. За нещастие времето тогава се развали, но успях да ида до Карандила за 2 дена. Невероятно красиво място! За съжаление обаче камерата ми тогава изгасна а аз не бях взела кабела за да я заредя и успях да направя само няколко снимки. Но и те са достатъчни.
А от върха на Карандила си набрах и една торба коприва, млада и свежа, баш от балкана, по добра не може и да бъде Wink Wink Wink Wink И така вече 3 ти ден сърбам супа от коприва Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Освен това ядох и домашно приготвен хляб опекан в истинска пещ! Беше невероятен!
Снимки ще кача по късно че нали трябва да се обработят първо а мене така да ме мързиииии... Embarassed Embarassed Embarassed Blush Blush Blush Blush
Когато се връщах в Дания приличах на бай Ганьо- и куфара и раницата ми бяха претъпкани с подправки, боб, леща, много много лютеница и кьопоолу, солети, обикновенни бисквити и какво ли не още. Сякаш на война отивам Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Още много мога да пиша за разни впечатления, но ще стане прекалено дълго...
Но ако ви интересува нещо определено ще отговоря с удоволствие.
Целувчици на всички ви! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 4 244
За извнинение за несъстоялата се среща искам малко копривена супа и снимките от Карандила, иначе нямам да играя с тебе Crossing Arms  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 980
3драсти Торне Hug Hug HugДобре си ни доШла, тъкмо днес една мама се беШе zамислила zа теб. Съжалявам zа крачето, но пък zвучиШ много свежарско
и да те предупредя zа снимките Naughty С тях и отчета няма да се отървеШ, но внимавай да има и хора на тях (мама, тати , Оли...) Naughty да не ни нафраскаШ само пейzажи, че на мен Париж не ми е толкова далеч и пристигам и те иzяждам с парцалите #2gunfire Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ОК, дадох напътсвията и се оттеглям Embarassed Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 244
Сега сериозно, Лили!  Hug
Съжалявам за случката вчера и слава Богу че не е счупено.
Багажа ще го стегнеш, и документите ще оправиш  Wink
Ама да не забравиш да вземеш тоя път камерата заредена, че......  Naughty  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 238
Фиде повярвай ми аз също много съжалявам че не можахме да се видим! Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Ти знаеш, че пристигнахме на 10 ти посред нощ. На другият ден трябваше да видя една сурия хора, и просто времето отлетя толкова бързо че и аз не можах да го усетя. Освен това Оливия има някаква фобия от коли, просто е ужасно дразнещо и стресиращо да се пътува с нея. Взех такси да отида до гробищата а те са само на 5 мин. от Поморие с кола и тя така наду главата на шофьора че човека се видя в чудо. Просто първите ми дни в Бг бяха едни такива стресиращи- нали знаеш- кое по напред да свършиш...
Моля те да не ми се сърдиш! Не съм направила нищо нарочно или от лоши чувства.  Praynig Praynig Praynig Praynig



Сега сериозно, Лили!  Hug
Съжалявам за случката вчера и слава Богу че не е счупено.
Багажа ще го стегнеш, и документите ще оправиш  Wink
Ама да не забравиш да вземеш тоя път камерата заредена, че......  Naughty  Mr. Green

# 5
Ооооо, Лиле......
Добре си се завърнала  Hug
Ама каква е тази каръщина дето те е налегнала Sad
Гледай оптимистично - отивате в Париж. Дано ви се отрази освежаващо на тебе и Оли (той тати ще работи Wink Grinning).
Та викаш ще ни черпиш с лютеничка.
Я давай и остатъка от впечатленията си - станал бил дълъг разказа - дрън, дрън Whistling
Оли отпусна ли се да каже я някоя и друга българска дума Wink

# 6
  • Мнения: 1 017
Добре си се завърнала!
Съжалявам за злополуката, дано бързо мине!!!
Завивки може да си купите от ИКЕА, влез им в страничката и виж цените.
И хайде- чакам те в Париж ! Hug Laughing

# 7
  • Мнения: 1 238
Добре си се завърнала!
Съжалявам за злополуката, дано бързо мине!!!
Завивки може да си купите от ИКЕА, влез им в страничката и виж цените.
И хайде- чакам те в Париж ! Hug Laughing

Благодаря ти, ей сега ще видя!
Ти не си ли в кюто днес да те питам нещо

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
привет маце Simple Smile
 добре дошла пак Simple Smile
да се оправя6 с кра4ето  бързо   Hug
 колко 4удесно е това -Пааариж . да не ни пла4е6 след 3 месеца 4е не ти се тръгва от там  Wink
 репортаж от там да направи6 Simple Smile
и снимки 4акам и аз Simple Smile да гледам.
 я кажи сега как я готви6 тази коприва - и мен ми донесоха - нали си поръ4ах ..ама не мога дая готвя  Mr. Green ..а тя сама не иска  да се готви  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 780
Еееее, Торне!!!  Grinning Добре си се завърнала!!   bouquet Hug Днес питах в седмичната за теб, че не си обаждаш никаква!! радвам се, че на всички им е харесало в България! А на теб как ти се стори след 6-годишно отсъствие?
А Париж звучи повече от романтичноооооо. Ще има да разказваш много, но първо чакаме снимки от ваканцията в България  Heart Eyes

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
искам коприва!..... и снимки от карандила Grinning Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 825
Добре си се завърнала Торне !!! Hug Личи си, че родината добре ти се е отразила  Simple Smile
Съжал;явам за злополуката с дивана, дано бързо ти мине крачето
А за Париж направо си ти завидях  Wink Да направиш много снимки, че да можем поне виртуално да му се насладим и ние  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 238
привет маце Simple Smile
 добре дошла пак Simple Smile
да се оправя6 с кра4ето  бързо   Hug
 колко 4удесно е това -Пааариж . да не ни пла4е6 след 3 месеца 4е не ти се тръгва от там  Wink
 репортаж от там да направи6 Simple Smile
и снимки 4акам и аз Simple Smile да гледам.
 я кажи сега как я готви6 тази коприва - и мен ми донесоха - нали си поръ4ах ..ама не мога дая готвя  Mr. Green ..а тя сама не иска  да се готви  Mr. Green

Как тъй не ще да се готви! Я а строй в 2 редици!

Значи моята супа е веганска, т.е без застройка и я готвя така:

Нарязвам лук и морковче на малки кубченца и ги задушавам в мазнина. Прибавям малко червен пипер и леко запържвам, по точно задушавам(не обичам запръжки)
Копривата, някои я попарват преди да я употребяват, но аз моята не, защото все пак е от Балкана и е чиста, не е брана от прашния път. За това аз просто я изчиствам хубаво и я измивам много добре, пъхам в тенджерата, заливам с вряла вода и варя на тих огън. Прибавям и малко доматено пюре и един домат накълцан на малки кубченца и ориз и продължавам да варя.
Овкусявам само със сол.
Това е моята здравословна рецепта. Може да ти се стори скучна , но аз си я харесвам. Знам, че някои я застройват, можеш да опиташ!

# 13
  • Мнения: 5 183
Привет и от мен, Торне!!!
Радвам се 4е си пак сред нас. Съ4увствам ти за кра4ето. Завиждам ти, оба4е, за копривата. Аз, да си призная  Embarassed, никога не съм яла, но зву4и много вкусно. По принцип си падам по спанак, лапад ...и т.н. зелении, така 4е мисля 4е и коприва бих яла с кеф.
Как е малката сладурана Оливия? Говори ли си с животните на дядо ти?! Wink Joy

# 14
  • Мнения: 7 430
искам коприва!..... и снимки от карандила Grinning Mr. Green


И аз и аз  Peace

Съжалявам за крачето ти Weary...дано се оправи докато тръгнете или поне не те боли толкова....

Ти да не си от Сливен,.... а аз да съм пропуснала newsm78

Целувки

Общи условия

Активация на акаунт