Биберон залъгалка - ползвате ли?

  • 2 378
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Какво ви е мнението за биберон-залъгалките? Вече от няколко дни пробвам следното - като ревне, давам му гърда, но в повечето случаи посуче малко, унася се и заспива...щом го махна обаче веднага се събужда и ревва...вече започвам да изпадам в истерия от тези чести кърмения и се чудя дали не дам биберон вече...какво е мнението на кърмещите майки по въпроса?
За сведение - бебето ми е на 1 месец.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз не го давам. Опитвах в началото, но синът ми го плюеше.
Сега го ползва за чесалка на венците. Освен това има доста случаи на възпаление на средното ухо така ли се казва на български  newsm78  при бебета ползващи залъгалки.

# 2
  • София
  • Мнения: 747
Давах му го само когато заспиваше.Но сега, откакто седи и играе и разглежда заспива почти винаги седнал или при играчките и биберона неще и да го помирише .

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз не давам биберон. В началото също ми беше дошло до гуша от непрекъснатото кърмене. Беба не заспиваше без да си цокне и изобщо си ме ползваше за залъгалка. Сега се наяжда за 5-10 мин. и я научих да си заспива сама. Grinning А биберон съм се опитвала да давам много пъти, но изобщо не го иска. Прояви малко търпение и нещата ще се нормализират. Ако не иска биберон няма смисъл да настояваш.

# 4
  • Мнения: 485
Ми моя смучеше старастно биберон известно време,но после започна да го плюе.А сега употребява само натурални биберони.

# 5
  • Мнения: 35 960
много искам да смуче, защото е много неспокойна, а си е открила и палеца, но  - уви, детето не иска!

# 6
  • Мнения: 1 896
Ami moje da probvash da si legnesh s bebo i da go ostvaish da zaspi na gurdata i sam da ya pusne. Ako davash zalugalka na takova malko bebe, ima veroyatnost da mu se otrazi na sukaneto. A i na men lichno mi e jal da davam niakakva guma na deteto, kogato to reve za maychina laska.
Nablyudavam gi inache razni mayki kak kato butnat bibata v ustata na detentseto i vse edno sa mu drupnali shaltera - edno takova primerno sedi, ne shukva, kato mumiika napravo. Ta probvah i az da go priloja toya trik vednuj pri edin polet, kogato triabvashe da se sedi dulgo vreme na edno miasto i tsitsata izcherpa razvlekatelnata si stoynost, ama ne stana de, ne ya iskashe kato ne e sviknal, ta taka. Sled tova ne sum probvala poveche.

# 7
  • София
  • Мнения: 190
Аз не му давам биберон. Има няколко периода, през които бебетата сучат по много и са постоянно на гърдата. И на мен ми идеше да му пъхна биберона в устата да млъкне за малко поне, но се сдържах. 
Сега не трябва да го отучвам, не се притеснявам да не би да му вреди и се радвам на усмивките и приказките му, защото не му е запушена устата. До скоро и той заспиваше само на гърдата. Чак сега започна да заспива и сам.
Пробвай да помислиш от положителната страна.  Не си мисли, че реве за да те ядосва и ще ти е по-лесно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 978
Аз не го давам. Опитвах в началото, но синът ми го плюеше.
Сега го ползва за чесалка на венците. Освен това има доста случаи на възпаление на средното ухо така ли се казва на български  newsm78  при бебета ползващи залъгалки.



Нашта не я иска даже и за чесалка...

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Давах известно време,но към средата на втория месец - първите 6 седмици не препоръчват да се дава нито залъгалка,нито каквото и да е от шише с биберон,докато бебето се научи да суче правилно,за да не се обърква от различните начини на сучене на гърдата и на заместителите й.
Но съм я давала когато заспи на гърдата и искам да се измъкна за малко,просто да успея да я излъжа и да продължи да спи.Вършеше работа за кратко,в един момент вече изобщо не я искаше и отдавна сме без биба,дори за играчка не я ползва.
При вас това поведение е нормално - бебчето ти е още твърде малко и единственото,което го интересува,е гърдата и задоволяването на глада и сукателния рефлекс.Не изпадай в истерия,а приеми,че е нормален период и скоро ще се променят нещата.Вероятно е и да сте в период на скок в растежа (ориентировъчно - 3. и 6. седмица и 3. и 6. месец),когато бебето наистина се лепва като гербова марка за гърдата,много неспокойно е и иска да суче денонощно - нормално е и няма да продължи дълго,а е много важно да му се задоволяват нуждите на гърдата,за да се установи стабилна лактация и изобилно количество мляко.
Така че лягай с бебе в леглото и остави да суче колкото иска,носи го навсякъде с теб (виж темата за слинговете,много ще ти улесни живота) и се успокоявай,че ще мине - след още месец-два Wink

# 10
  • Мнения: 75
Не давах, макар че в началото беше яко склонна да ползва  Twisted Evil

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Искаше биберона само първите месеци, после сама се отказа. разбра че пръста и е много по-вкусен и удобен Sad

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
БТВ, във форум Нашите деца има много хубава статия, преведена от Стейси за отучване от биберон-залъгалка, а в нашата библиотека - статия защо не е добра идея да се дава изобщо Wink

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Давам биберон залъгалка, но беше голям зор докато свикне с него. Изпозвам го при заспиване, тя после сама го плюе.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 686
Бу, сигурно не съм успяла да ти го пусна на ЛС, но преди време открих, че срещу линка за Какво трябва да знам, преди да дам на кърменото си бебе биберон-залъгалка? излиза статия за Увеличаване и поддържане на кърмата с помощта на билки.

Общи условия

Активация на акаунт