Пак за предаването...:)

  • 1 006
  • 10
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пускам отново тема тук, защото следващото предаване е хранене и занимания с децата до 1 година.
Под хранене имам предвид как, а не с какво, а за заниманията - защо да се прави и как да се прави

Ако имате въпроси...пишете, за да ги включим в предаването:)

Миналите предавания можете да чуете тук.

Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 01:46 от Reza

# 1
  • Мнения: 5 228
Аз имам въпрос, свързан с харенето. Дъщеря ми е почти на 11 месеца, но отказва по-едро смлени пюрета, когато й дам, се дави и се опитва да повръща. Бисквити и парченца хляб или месо дъвче и гълта без проблеми, но с пюретата или пък готвените ястия не се справя. Въпросът ми е дали храненето с по-едри парченца храна е умение, на което детето трябва да се учи, или просто трябва да се изчака готовността му за това.

# 2
  • Мнения: 542
Давенето с пюретата с парчета е свързано при вас с нагласата на детето, че пюрето е гладко, и няма какво да му се дъвче. След като може да дъвче бисквитите и другите неща, значи е развила дъвкателните умения - само трябва да й се помогне да "усети", че може да дъвче и парчета в пюрета...(брей римува се като банани с пижами Laughing).
Виж в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29074.0
за т.нар. "странично хранене", което ще помогне да не отиват парчетата веднага към гърлото, а първо да ги усеща на венците.
Нещата трябва да стават постепенно и без да се насилва детето, защото храненето трябва да е удоволствие и за двете страни Wink Може и да изчакаш, но тя е на възраст, в която е готова за това, пък и сама е показа, че може.
И на теб и на детенце, желая търпение и успешно хренене... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 672
детето не иска да яде зеленч. пюре , та вече незнам КАК да го давам. нищо не помага или е с временнен ефект , после трябва да мисля друго. просто се изчерпах. а и другите хранения станаха проблем - е , не такъв като с пюрето , засега.....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 146
При моята дъщеря е проблем храненето с лъжичка. Вече е на навършени 8 месеца. Имам чувството, че проблема е станал по-скоро психологически. Може да пие от обикновена чаша и понякога и давам пюретата с чаша. Може да дъвче, бисквити, сирене, парченца плодове. Сама си слага парченца храна в устата. Но стигне ли се до хранене с лъжичка-плаче и върти глава, колкото и да е гладна. Храня я като я разсмиваме с таткото и докато се смее пъхам лъжицата. Но това е хем неудобно за мен и още повече се притеснявам да не отуча детето си да се смее. Може би ако я оставя сама да се храни с лъжицата ще и хареса, но тя не умее още, а е на доланата граница с килограмите и не ми се ще да остава гладна.
Забравих да кажа, че сме сменили поне 5 вида различни лъжички.

Последна редакция: нд, 02 окт 2005, 08:58 от Mamma Mia

# 5
  • Мнения: 5 228
Благодаря, tomova!   bouquet

# 6
  • Мнения: 265
и моят син до 9 месечна възраст съм го хранила с биберон,но след това той сам ми показа кога да пробваме с лъжичка. Не е от най-ящните. Храни се почти час и аз трябва да се правя на маймуна, за да яде.Дори и сега ( на 1г. и 5м. ) все още пасирам всичко. А иначе си яде солети, бисквитии т.н. а сутрим яде филийки намазани с нещо. Досега си мислех. че като няма зъби ( има само 5) и не може да дъвче и затова пасирам. Правилно ли е?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Reza как беше адреса кадето мога да слушам миналото предаване, защото в Пловдив не се хваща това радио и неможах да слушамл.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
http://www.radionetbg.com/vsichkihora/parSchool/sounds.htm

тук са записите на миналите предавания...Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Много благодаря!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
детето не иска да яде зеленч. пюре , та вече незнам КАК да го давам. нищо не помага или е с временнен ефект , после трябва да мисля друго. просто се изчерпах. а и другите хранения станаха проблем - е , не такъв като с пюрето , засега.....

Бобо също не искаше. Само и само да поема зеленчуци започнах в зеленчуковото пюре да слагам плодово и той започна да яде. Лека полека започнах да намалявам плодовото и така докато не остана чисто зеленчуково пюре. Пробвай, но се иска доста търпение.
Успех !!!

Общи условия

Активация на акаунт