дано да не е вярно.

  • 592
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 865
както всяка сутрин и днес паркирах пред детската градина малко преди 9 часа. слизаме с габа от колата и тя възкликва: "виж, мамо, полицейска кола!" на 10 метра от нас беше спряла полицейска кола с двама полицаи. до колата стоеше прилично облечена млада жена (дънки, спортно яке, вързана на опашка коса) и разговаряше с тях. не знам какво си казаха, жената ги отмина и спря до контейнерите за боклук на улицата. започна да рови в тях, а до нея имаше странно приспособление - плетен кош на колела с дръжка за дърпане/бутане. в този момент габа каза: "виж, майката на ===== от мойта група". огледах се да видя ==== и майка му сред влизащите в двора на детската градина, но габа ме дръпна и посочи към жената при боклука. стъписах се и не реагирах. пък и какво ли можех да кажа?!

чудя се дали бих могла да помогна с нещо и как точно да го направя? отначало си помислих, че може да са изхвърлили нещо ценно и жената да го търси (зет ми беше изхвърлил торбата с прането и беше отнесъл боклука на обществена пералня в бристол), но дали тази скъпоценност е толкова голяма, че жената да помъкне кош на колела, за да я натовари?

никога не знаем какво ще ни сервира животът утре. дали и аз няма да се озова в такова положение - без работа, без пари, с все още прилични дрехи, но принудена да ровя в боклука?

искам да помогна на тези хора, но не знам как. дайте ми съвет, моля! мисля най-напред да видя кое е детето, да разговарям с учителките за него, за семейството му и да ги помоля за съдействие.

детето е на три години. не знам дали има братя и сестри. надявам се, че ако се наложи, при вас мога да намеря съдействие и да им помогнем.

а най-много се надявам да е станала някаква грешка.



Последна редакция: пт, 30 сеп 2005, 16:03 от yanita

# 1
  • Мнения: 1 311
Ами, виж първо кое е детето, как изглежда, как е облечено. После поразпитай леееекичко учителките в градината - те може и да са наясно какво, как и защо.

А ако се окаже така както мислиш - може би е добра тактика да извъртиш нещо от сорта "от голямото имам останали едни дрешки, на малката не и харесват, защото са сини и т.н. и т.н. обаче като гледам на вашето ще са му точно" или нещо от сорта, или учителките от градината да говорят с нея ...

Последна редакция: пт, 30 сеп 2005, 16:09 от Приказливка

# 2
  • София
  • Мнения: 39 723
Може и детенце да се е припознало, но рядко го правят.
Най-добре да поразпиташ учителките и лелите, съвсем невинно. Като прибираш детенце попитай кое дете как се казва ... за да видиш кое е това момченце.

Но такива неща се случват ... Във входа имаме една баба, вече вдовица. Има дъщеря, има и внучка. Съвсем нормална жена, облича се спретнато, но ... рови по кофите и всичко си складира у тях. Веднъж я видях да влачи врата ...

# 3
  • Мнения: 1 639
От разказа не разбрах , само защо е разговаряла с полицаите?! Да ти кажа докато четях в началото взех да си мился ,ч е нещо се е случило с детето   ooooh! .....

Общи условия

Активация на акаунт