Синузит-нищо ли не помага?

  • 64 025
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 305
Правила съм си такива промивки! Но без чайниче! Слагам от течността в шепа и смъркам!  Наистина си изтича от другата ноздра, но и през устата също! Лекарят ми беше казал да сложа в 300 мл гореща вода пакетче чай от лайка с чаена лъжичка сол! Като отпусне билката и течността изстине до телесна Т се прави промивката! Аз първият път няма да обяснявам какво извадих от себе си! Тогава ушите чак ме боляха, не чувах а и бях бременна в 3-я месец! Тази промивка ми помогна! Иначе сега съм отново задръстена, пих АБ до скоро но положението се повтаря сякаш нищо не съм пила! От днес ходя на физиотерапия и дано помогне защото аз в момента в който събера повече секрети и не чувам!

# 16
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Спомням си, че дядо ми имаше чудовищен синузит и всяка зима виеше от болки. Не помня кой го посъветва да си капне сок от корените на това:
http://www.bgflora.net/families/primulaceae/cyclamen/cyclamen_he … hederifolium.html
Май и баба Ванга го беше препоръчвала някъде.
Дядката живя още към 25 години без помен от синузит. Само че преживяването е ужасно, хиляди пъти по-зле от Цитросепт. Започват да изтичат едни гадости, ревеш, кихаш... Аз бях малка тогава, след амнайсе пункции и престой в болницата ме навиха да ми капнат разреден наполовина сок - помогна за доста време напред.

# 17
  • Мнения: 71
Не искам да ви плаша,но синузита може да е при4инен не само от простуда или друга всеизвестна при4ина.Ако например имате стафилококова инфекция,синузита може да е симптом за нея...Аз дълго време имах синузит,за който не исках да ми правят пункции..Ходих да се изследвам за инфекцията в лаборатория"Анаста"../такова е името и на ваксината,която поставят там/Оказа се 4е имунитета ми спрямо инфекцията е много слаб..Ваксинирах се по схема,която ми назна4иха и след ле4ението,из4езна не само синузита,а и много други неприятни усещания които при4инява...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 439
На мен навремето ми помогна много коларгола ,пих и нещо друго, но не се сещам.Като че ли най-много ми помогна физиотерапията .Ако не си правила те съветвам да отидеш.

# 19
  • Мнения: 71
Наскоро ми казах една много дивашка лятна рецепта за ле4ение на синузит...казаха ми 4е на някакво моми4е и е подействало...Когато дойде лятото/аз напримех някога имах много силна секреция от носа цяло лято/ръцете се пъхат в пресен мравуняк за около петнайсет минути...Харесва ми защото е дивашко,но ми казаха 4е помага..Секрета изти4ал мигновенно и после вси4ко минавало...Все пак нямам някакви особени гаранции да е вярно,но много отдавна се интересувам от всякакви билкови рецепти/и хомеопати4ни/за синузит и разпитвам за рецепти по4ти всеки,с който се запозная...Та в тази рецепта може да има истина,защото мрав4ената киселина е много полезна...

# 20
  • Мнения: 425
В момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ = 8-12 ЛВ., СТАВА И ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ, БЕЗВРЕДЕН...
Почна едно чистене на синусите, главоболието изчезна,4ак косата ме болеше при ресане от напрежението и гадните бактерии вътре... Peace Какво ли не пробвах,преди се оправях с клеева,но немога да я впъскам така надълбоко както спрея,а сега ми е чак най-нависоко до мозъка чак са се качили гадовете...,
Успех,

# 21
  • Мнения: 0
В момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ = 8-12 ЛВ., СТАВА И ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ, БЕЗВРЕДЕН...
Здравей Джулиа,
ако знаеш кое ти е конституционното хомеопатично лекарство, можеш само с няколко гранули 30СН да се оправиш.
Комбинираният спрей е по-скоро алопатичен в ниските потенции, отколкото хомеопатичен.
Все пак моля те да ни информираш, ако наистина ти помогне и няма странични ефекти.

Лесно и бързо излекуване ти желая

Йордан

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пила съм Геломертол - помагаше. Иначе инхалации, 2-3 часа на топло след тях, задължително топло чело /шапка/. Когато се оправи за профилактика когато тръгне хрема - смъркане на солена вода. Това знам от добър УНГ

# 23
  • Мнения: 425
В момента съм с обострен синузит на алергична основа, запушен нос, гърлото ме боли от дишането през уста, и ползвам от 3 дни хомеопатичен спрей ЕУФОРБИУМ КОМПОЗИТУМ = 8-12 ЛВ., СТАВА И ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ, БЕЗВРЕДЕН...
Здравей Джулиа,
ако знаеш кое ти е конституционното хомеопатично лекарство, можеш само с няколко гранули 30СН да се оправиш.
Комбинираният спрей е по-скоро алопатичен в ниските потенции, отколкото хомеопатичен.
Все пак моля те да ни информираш, ако наистина ти помогне и няма странични ефекти.

Лесно и бързо излекуване ти желая

Йордан



Привет,

урааааааа, оправям се Peace

Главоболието и дискомфорта в очите спря, но неудобното е че сутрин доста се киха и прочистват синусите...,
бях забравила колко е хубаво да можеш да дишаш през носа със затворена уста...

Хапчета немога да гълтам/геломиртол/, затова си търсих спрей,4е капките номога да си ги впъскам така надълбоко...

Мерси, Другият път ще последвам съвета ти, но сега го бях мн.закъсала, имах чувстото 4е 4ак до мозъка са ми стигнали гадините и този ми попадна съвсем случайно и слава богу.... Blush

Дават го 4е е за хроничен синузит, озена, хрема на алергична,вирусна,бактериална основи... Thinking Peace

# 24
  • Мнения: 3 929
Освен яденето на хрян и компрес с хрян, мога да препоръчам впръскването на разтвор от 1 равна чаена лъжичка нишадър, разтворена в 200 мл преварена вода в двете ноздри. Аз изливам по половин спринцовка от разтвора във всяка ноздра, като главата е силно наведена назад, така че разтворът да "разбие" синузита, а не да се стича по гърлото. Първия ден правя това по-често - да речем 5-6 пъти през 30 мин. - 1 час, а после разреждам впръскванията. Обикновено на 2-я ден вече нищо ми няма. От друга страна, това е киселина и не съм убедена, че е редно да се прави често, защото може да увреди лигавицата а носа.

# 25
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
На мен ми помага хомеопатията и по-точно лечението на хомеопатката ми - класически хомеопат  Peace! Вече няколко пъти ме спасява, но този път и хомеопатията не успя и съм на АБ! Не ми се беше случвало от година, но този път ще е така, да сме живи и здрави  Praynig!

# 26
  • Мнения: 52
Мога да предложа билков продукт.Който желае-на лични.

# 27
  • Мнения: 22
Нагревки с морска сал силно загрята

# 28
  • Мнения: 473
Седем дни се борих със  зверски остър синузит, пиех антибиотици, никакъв ефект. За три дни се оправих само с хомеопатия и диета. Мога да обясня на лични какво се пие, ефекта е поразителен.

# 29
  • Мнения: 6 711
Аз се интересувам от хомеопатични, давайте лични съобщения Peace Hug
Вчера сутринта се събудих с главоболие, сълзене на очите и супер запушен нос....  Close Пак същата картинка, ама то и да свършва вече тая зима, просто не е истина! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт