Извънменструално кървене

  • 3 100
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Първо искам да се извиня, че пускам такава тема, но не можах да намеря нищо с търсачката.
Случаят ми е следният. След поредната доза Кломид са ми разбъркани хормоните. Бях на лекар заради силни болки в левият яйчник, който се установи, че е супер стимулиран и на УС се видя голям съсирек. Според доктора тялото ми ще го изхвърли само. Обадих се и на БГ лекар, който ми препоръча да взема метаргин (незнам дали правилно съм чула) и пак каза, че тялото ми ще се справи със съсирека.
И ето вече 12 дена се справяме с това чудо. (болките в яйчника намаляха) Майка ми е пратила лекарството в понеделник, но ще отнеме поне още една седмица докато пристигне. Не са ми предписани никакви хапчета тук.
Въпроса ми е има ли нещо, което трябва да избягвам в този момент? Кафе, определени храни и на какво да наблегна?
Забелязах, че към 7-я ден кървенето силно намаля. След като си взема душ вечер тръгва отново по- силно.

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 7 716
Можеш да взимаш витамин С и калций, ако имаш възможност да си го купиш и ако ти е много обилно. Не се притеснявай. Аз един път кървях цял месец - от цикъл до цикъл, пък съм жива.

# 2
  • Мнения: 2 381
Да витамини мога да купя без рецепта. Обилно е само вечер след баня и само за кратко.
Благодаря Лали Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 716
Имай в предвид, че е възможно да ти се застъпи със следващия цикъл, не се притеснявай. Ако можеш въздържай се от лекарства, в изключение на витамин С и Калций.

# 4
  • Мнения: 2 381
Лали, ами аз си мисля, че това се случи. т.е. двете неща се застъпиха. Кървенето (то по скоро наподобява пихтия) се засили в момента, в който трябваше да ми дойде.
Лошото е, че гърдите започнаха от вчера да се поддуват и болят, а температурата ми варира от 37.4 до 36.9. (не я меря редовно, но понеже забелязах, че е много висока я меря може би на 2-3 дена веднъж). Никога ама никога не съм се надявала докато си меря температурата да искам да я видя ниска.
Изобщо съм разбъзикала много яко хормоните и сега чакам с нетърпение да ми се възстанови цикъла. И си давам почивка от всичко. От мерене на температури, от кекс по график от всичко......
Единствено пиех Тайленол за болката в яйчника, но само за две таблетки.
Благодаря ти отново Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 716
За болките - може. Имам в предвид метаргина, по-добре остави организма сам да се справи. А той ще се справи - сигурна съм.

# 6
  • Мнения: 856
Обилно е само вечер след баня и само за кратко.
Ники, прави си душовете с по-хладка вода (колкото можеш да търпиш). Топлината разширява кръвоносните съдове и увеличава кръвотечението.
Вит. Ц също е добра идея, можеш да го пиеш по 1000 мг всеки ден.
Аз се чудех какво става с теб, понеже последно писа че отиваш на лекар и после замлъкна. Надявам се скоро да се оправиш и идеята ти да си починеш от всичко е много добра.

# 7
  • Мнения: 272
Здравей, Ники!
При мен се получи хиперстимулация и отложихме за след един цикъл. Трябваше да изчакам да ми дойде и на следващия цикъл пак да започнем. На 08,09 ми започна стимулацията и на 15,09 се установи хиперстимулацията. Дойде ми на 22,09 и още не ми е свършило, все нещо по малко има, не е през целия ден. Аз се чудя дали да се обаждам на лекаря ми, но като чета май ще е добре да го направя! На преглед не съм ходила, а иначе и аз имах болки в яйчниците, сякаш нещо ме боцка изведнъж и спира за около 30 секунди!

# 8
  • Мнения: 2 381
Pupsik,
аз започнах да кървя от 19 и не е спирало. Днес сутринта се събудих прогизнала. Разбирай- спално бельо, пижами - всичко, а си мислех, че вчера спира.
В четвъртък пак съм на преглед и ще се разбере какво става.
Аз вече незнам кое да броя за цикъл, а и реших за себе си да почина няколко месеца от броене и кекс по график.
По принцип при теб установена ли е липса на овулация ?

# 9
  • Мнения: 272
Ники, аз си имам овулация. На мен не ми е толкова силно, съвсем малко има, но има! Аз си го обяснявам като нормално. Моят цикъл по принцип е 7 дни, но като се има предвид, че се получиха към 30 фоликула, трябва повечко време, за да се пукнат всички и да ги изхвърля. Затова си мисля, че е нормално, но ще звънна на лекаря може би утре и като получа отговор ще ти пиша, да не се тревожиш!

Общи условия

Активация на акаунт