кога кърмихте за първи път???

  • 1 796
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Въпросът ми е за болницата след като родихте кога и как кърмихте за първи път...колко време след раждането? Донесоха ли ви първия път бебчо или съми отидохте до децкото отделение в някой от определените за кърмене часове? Напътстваха ли ви първият път? Обясниха ли ви как да изцеждате гърдите си ???
А освен това показват ли ви някакви др неща - как да къпете и повивате беб?
 newsm78
Поне според мен би трябвало

# 1
  • Мнения: 4 068
Започнах да кърмя на третия ден след раждането, понеже родих със секцио. В болницата където родих бебето си беше при мен. Никой обаче не ми е показвал как да я кърмя, как да се цедя, как да я къпя, обличам или разни други работи. Наложи се да се науча сама. И доста бързо се научих между другото.

# 2
  • Мнения: 854
На втория ден след раждането. И тук бебетата си бяха при нас, уж щеше да дойде една сестра да ми обясни как става номера с кърменето, но така и не се почви ooooh! Добре, че другите 2 момичета ме светнаха това онова, а и малчо пък схвана много бързо как се прави Simple Smile Нищо не са ми показвали, докато бяхме в болницата сестрите го къпеха, преобуваха и т.н и като се прибрахме в къщи бях лееееко ошашкана. После се оправих де.

# 3
  • Мнения: 7 640
Лекарите преценяват кага да ти дадат бебето за кърмене, в повечето случаи е след няколко часа. Акушерките ще ти покажат и обяснят каквото е необходимо за кърменето, но за повиването и прочие, ще се справиш сама и то чак вкъщи ще ти се наложи.
Така беше в "Шейново"

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
оо да наистина забравих да ви помоля да казвате и болницата в която сте раждали защото вероятно имат различни практики.
Мен защото ми бяха казвали ,че в св софия например е по избор дали бебе е при теб или не и по колко и кога... ходиш и го взимаш и го връщаш... но за първото кърмене така и не разбрах нищо... стори ми се малко обаркано нещо tantrum

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако бебето е при теб (което е добре за добър старт на кърменето), няма какво да чакаш да ти го  "дадат" за кърмене, ако си родила нормално, т.е. можеш да си го вземеш сама.
В болницата в Пловдив, в която родих, настоявах да ми дадат бебето за кърмене веднага след раждането (както са се подписали, че правят при изявено от майката желание), но не ми го дадоха. Затова веднага, щом ни събраха горе в стаята, й дадох да суче - 3 часа след раждането.
Никой нищо не ми е показвал, и аз като Ренци се учех в движение Simple Smile Как се къпе и слага пампа (не се повиват, нали знаеш...) ходих да гледам сестрите в детската стая, те нямаха против, макар че по-скоро бяха учудени от тази самоинициатива...сигурно очакваха, че както на повечето млади майки бабите ще ми къпят детето, а аз ще гледам отстрани уплашено Simple Smile Когато за първи път някой друг изкъпа бебето, тя беше на два месеца.

# 6
  • Мнения: 1 107
Св. София - първия ден се ходи до детското отделение за кърмене в определени часове. Например, аз родих в 7 часа сутринта, но отидох за първо кърмене чак в 4 следобяд, защото бебето беше на кислород известно време. Ако всичко е наред и с майката, и с бебето, първото кърмене може да е почти веднага след раждането  Simple Smile
Акушерките дават съвети и помагат на всички мами, които имат нужда, като цяло кърменето много се насърчава в тази болница.
От втория ден бебетата са в стаите на майките, кърмиш, когато бебчо огладнее, а сестрите минават по стаите да къпят и сменят памперсите, така че майката гледа как стават тези неща. В началото ми се виждаше ужасно трудно, но като се прибрахме в къщи всичко започна да ми идва отвътре  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
ами ако съм мн уморена и заспя за по-дълго те няма да го даржат гладно... ще го нахранят с шише..ми ако после не иска да суче....ох мн ми е притеснено...това последното сигурно мн тъпо звучи Embarassed

# 8
  • Мнения: 796
Родих секцио и кърмата ми дойде на третия ден, показаха ми как да кърмя и започнахме Grinning! Бебо засука много правилно и досега не ми направил никаква рана на гърдите, приболяваше ме от сученето само първите 1-2 седмици, но аз започнах подготовка с мазане с Гармастан още от осмия месец на бременността Grinning

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз родих в 11.30 в Русе, и в 15ч. ми дадоха бебето за кърмене. Никой не ми показа(май или поне не помня). Аз реших, че нямам кърма и така си играех с бебата цял ден, когато ми я даваха на 3 часа да кърмя.  Вечерта дойде лекарката, която ме изражда и като видя, че си играя с беба ми стисна гърдите и така ми поте4е кърмата и ми обясни някой неща. Но аз така или ина4е не бях от желаещите да кърмят.

# 10
  • Мнения: 1 639
Родих тук в Казанлък. Бебета са при майките. Донесоха ми Дариа на 5-6 час ( преди това стоят в ковиоз да се адаптират). Сестрата,която ми я донесе само ми каза "Ми айде де къде ти е цицката!" , сложи беба   и изчезна..... Дариа , обаче много лакомо сучеше и проблеми нямах....Слагах я на гърдата когато замрънка ,а една от сестрите ми прочете лекция ,че на всеки 3 часа се слага , да свиква....  Tired , полезното от сестрата беше ,че ми каза за чаят на Хип , който стимулира лактацията .....на деня , в който ме изписаха отидох до аптеката и си го взех...

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
какъв чай????

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Лактогонен чай. Има гранулиран такъв на Хип, и бг-вариант.
Защо не заповядаш в Библиотеката на форум Кърмене, да почетеш за кърменето, преди да родиш? Вярвам, че щом искаш да кърмиш, ще ти е от полза. Някои майки си разпечатват статии и ги взимат в родилния дом - често човек забравя важни неща.

# 13
  • Мнения: 5 299
. Някои майки си разпечатват статии и ги взимат в родилния дом - често човек забравя важни неща.

Това ще ти е от голяма помощ - послушай БУ Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На третия ден ,понеже родих секцио.Бебето не беше при мен,и не ми показаха как се кърми,добре,че бях в една стая с една мама която беше родила второто си дете  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт