Два въпроса от начинаеща мама

  • 433
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 232
1. Педито каза да храня беба по 10 минути от двете гърди. Повечето пъти се справяме, но понякога тя суче от едната 10минути и заспива, след което почвам да я пощипвам и събуждам, но по никакъв начин не иска да почне да яде от другата, спи си и толкова. Въпроса ми е кой е по-добрия вариант - да яде на едно хранене от едната, на следващото от другата, но не 10 минути, а толкова колкото тя иска; или да я държа по-малко на първата, за да не заспи на втората?
2. След всяко хранене мажа зърната с Гармастан, но педито изписа Дефламол. Дали Дефламола върши по-добра работа? Забелязах на едното зърно леко зачервяване, все едно малко вътрешно кръвоизливче, не тече кръв от него, но ме е страх да не се влоши. С кое от двете да мажа?

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз бих те посъветвала да я оставиш да яде колкото иска. за гърдите-вземи си Лансинох,моите зърна бяха много разранени, но бързо се възстановиха като започнах да ги мажа. ползвах и силиконови предпазители няколко дни.

# 2
  • Мнения: 414
Най-добре първо да изчетеш Библиотеката по-горе, а после да решиш дали да слушаш съветите на педи. Българските педиатри са меко казано неграмотни по отношение на кърменето.

Гърдите се редуват на всяко кърмене. Дава се от двете само ако бебето поиска след като е изсукало едната, само се е пуснало от нея и очевидно не иска да суче повече от същата гърда. От едната трябва да суче толкова, колкото пожелае, за да изсуче и предното (водно) мляко, а след това и задното (мазно) мляко. Ако само е жадно, ще суче малко, за да изпие водното мляко, ако е гладно, ще суче по-дълко, за да се засити и с мазното мляко. Ако даваш и двете наведнъж по съвет на педито ви, гледайки часовника, така бебето ще изсуква само водното мляко и от двете гърди и ще започне да наддава малко.
Не буди бебето щом спи. Храни на поискване. Твоето е съвсем малко и няма сила да яде по колкото минути си му задала, нито да издържа по 3 часа без храна.

Гармастана е ненужно скъп, дефламола е все така ефикасен, но струва стотинки. Но трябва да ги отмиваш преди бебето да суче. Най-добре мажи с чист ланолин (това е Лансинокса, както са ти казали по-горе). Или просто оставяй голи гърдите да засъхнат с капчици кърма по зърната.
А за да не се разраняват зърната и да няма нужда да ги мажеш с каквото и да било, НЕ ги мий преди хранене, нито след. Гърдите си имат естествено омазняване, което предпазва зърното. Освен това трябва да гледаш бебето да захапе цялата или част от ареолата, а не само зърното, т.е. да отваря широко устата и тогава да се вакуумира Simple Smile За да го стимулираш да я отвори можеш да го погалиш с пръст по бузката, близо до устата и то по инстинкт ще отвори широко човчица. Ако искаш да го махнеш от гърдата (например ако е заспало на нея сучейки), не го дърпай, а пъхай кутрето си в ъгълчето на устата му, така, че да се развакуумира и тогава го махни.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Александра, аз просто нямам какво да добавя след Медуза Wink

Браво, Мед thumbsup

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Благодаря за отговорите ви  Laughing Ще видим дали ще потръгне  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 603
Гармастана е ненужно скъп, дефламола е все така ефикасен, но струва стотинки. Но трябва да ги отмиваш преди бебето да суче.


И аз в началото мажех с Дефламол, но след като Савата на два пъти похапна от него/просто през нощта забравях да се измия и той ме олиза преди да захапе/ спрях и оттогава не се мажа. Медуза е права, има си естествено омазняване. А на мен също ми казваха да каърмя по 20 мин. от всяка, но аз му давах по 10 мин., докато не урегулирах да редувам от всяка по 10-15мин. Понякога може да ти се наложи да даваш и от двете, не се шашакай. Приятно и дълготрайно кърмене Hug

Общи условия

Активация на акаунт