Смукане на пръст - докога?

  • 690
  • 4
  •   1
Отговори
Скъпи мами, моето мъниче се отказа от биберона залъгалка още от 2-3 месец, кърмих я до 8 месец. Дотогава си лапаше пръсчето само когато и се спеше и като заспи си го пуска, но последните два месеца пръста и е почти непрекъснато в устата, ако не държи нещо с ръчичка. Няма значение дали се е наяла, дали става от сън или я разхождам в парка. Просто и стана навик. Вече е на 1 годинка.
 newsm78Дали да започна да я отучвам от смукането на пръста или още е малка?
А как се отучва най-лесно? newsm78

# 1
  • Мнения: 863
Moito mom4ence e na 4g i o6te si smu4e prusta, a i malkata zapo4na pokrai nego.Opitwali sme mnogo na4ini za otkazwane,no niama efekt.Taka 4e wuoruji se s tupenie zastoto moge da produlji dulgo Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 577
Moito mom4ence e na 4g i o6te si smu4e prusta, a i malkata zapo4na pokrai nego.Opitwali sme mnogo na4ini za otkazwane,no niama efekt.Taka 4e wuoruji se s tupenie zastoto moge da produlji dulgo Simple Smile

Значи и аз да не си мисля, че ще ни мине скоро.
И ние сме яко с пръста в уста.

# 3
  • Мнения: 186
Аз до първи клас съм си смукала палеца.  Embarassed Майка ми по същия начин какво ли не е опитвала и  накрая ми облепваше палците с левкопласт. Не, че това ми перчеше нощно време да го отлепвам но накрая успях да се отуча. Пробвайте и с това може да помогне. На мен ми се беше превърнало в рефлекс щом си легна някъде да си засмуча палеца и макър като по-голяма да съзнавах, че е грозно пак продължавах.

# 4
  • Мнения: 127
Здрасти. Да не те отчайвам, но много трудно става отказването. Мойто дете в началото си пое беберон, но на около 3мес. откри колко е сладко пръсчето и се влюби в него Simple Smile Какво ли не съм опитвала - ръкавички, лепенки...каквото съм чула, нищо не помогна. Чак като стана на 2год. приложих един метод, който май не е много правилен, но пък имаше резултат. На тази възраст вече разбираше всичко доста добре и аз започнах да я плаша, че ако си смуче пръста "лошия човек" ще дойде и ще и вземе пръсчето. В замяна и предложих беберон. Горкото дете в началото направо не знаеше къде е - смучеше и двете, представете си каква картинка - една малка устичка и в нея пръстче и беберон. Постоянно и напомнях да смуче само бибата и така за около една седмица забрави пръстчето. После известно време си смучеше залагалката постоянно, после започнахме да не я взимаме когато сме навън, за да "не си я загуби", после я оставихме в леглото, за да не и "пречи" като си играе и в един прекрасен ден тази беберона се скъса и в магазина "нямаше" такава. Около една-две седмици ходихме в магазина  всеки ден да проверяваме, но все нямаше като любимата и залагалка (тя друга не искаше, харесваше си своята, с някакво цветенце беше). И така на 2 год. и половина вече се отървахме от този навик. Ще ме питате защо не съм го направила по-рано. Пробвах и по-рано, но на нея просто не и пукаше от някакъв си "лош човек". За в момента се стресне, но след 1 минута вече е забравила. И така....Успех ти желая в това трудно начинание

Общи условия

Активация на акаунт