НЕ ИЗДЪРЖАМ ПОВЕЧЕЕЕЕЕ!

  • 2 945
  • 60
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не може повече така, не може! Откакто се разболя, Емата така се разлигави с нощното спане, че това вече на нищо не прилича - нито на кърмене на поискване, нито на attached parenting, нито на сън, на нищо!  #2gunfire Цяла нощ иска да спи в моето легло и да суче през половин час!  ooooh! Преди да се разболее бяхме свели нощните кърмения до две - едното в 12, а другото чак в шест сутринта. Сега е просто ад!!! Аз цяла нощ не мога да спя, тя се върти, бута ме, непрекъснато се навира да суче, мрънка...  Crazy Две нощи вече не съм мигнала, просто мозъкът ми е блокирал, спя докато вървя...  Няма да издържа повече така, не знам кой (освен Белинда може би  Mr. Green) би могъл!  Rolling Eyes Не мога да я отвикна, защото почва да реве пронизително, ако откажа да я взема при мен в леглото или да й дам да суче. Не минават нито биби, нито води...  Twisted Evil Накрая се предавам и я взимам при мен, но това нищо не решава (поне за моя сън  Sad). Ох, не че можете да ми помогнете, ама да ви се оплача... Rolling Eyes   

# 1
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Не, че ще те успокои, но и ние сме така от едно извастно време, даже тази нощ така се разположи м/у мен и баща си, че беше застанала напречно(лавата към мен, краката опряни в баща й), а ние се крепим по краищата на спалнята.

# 2
Zashto ne opitash s adaptirano mliako prez noshta i v nego sloji 1-2 supeni lajici bebeshka kasha, za da i napalni dobre koremcheto i da spi po dalgo. pri men tova se okaza uspeshen variant. ako bebeto ti e pod 4 meseca, mai ne moje da izpolzvash kasha. Adaptiranato mliako e po 'tejko" za bebeshkite koremcheta ot karmata. Prez noshta mojete da se reduvate s maja ti da davate shisheto s mliako i taka moje i ti da uspeesh da pospish.
ot kakvo e bolno bebeto?

# 3
Smiatam za mnogo pogreshno pri kakvito i da e obstoiatelstva bebeto da spi v legloto na roditelite.
Otu4vai dokato e vreme.
Sorry, che sega niamam mpoveche vreme za izcherpatelen otgovor.
Diana

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Smiatam za mnogo pogreshno pri kakvito i da e obstoiatelstva bebeto da spi v legloto na roditelite.

И аз, Дианче, и аз...  Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 4 244
Зъхи, мила, оплачи се! Пък белким ти помине  Hug
Ми детенцето просто има нужда от теб и твоята закрила.
Защо се сърдиш - виждаш сама че с водичка и биба не помага
Така мъчиш повече себе си
Период е, ще мине. Ти дотука издържа че сега това недоспиване ще те уплаши

А това мнение на Уши - всяко нещо с времето.
Има момент в който децата сами остават да спят в леглата си без проблем.
Не е нужно да си причиняване на себе си и на мъниците излишни страдания просто щото бебето трябвало да си спи в леглото.
Ами ако е болно - пак ли така ще подходите?
Айде нема нужда с такива изхвърляния.
Все пак сме майки на децата и най вече когато имат нужда от нас

# 6
  • Варна
  • Мнения: 440

Ами ако е болно - пак ли така ще подходите?
Айде нема нужда с такива изхвърляния.

Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат. Какво ще помогне на едно болно дете ако родителите го вземат в леглото си . По-бързо ли ще се излекува?Що ли ?! Ако има проблем вземаш го , гушкаш го и пак в леглото . Добрият сън спомага за борбата с болестта .
Има много други начини на успокояване .  Naughty

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е гадно,като са болни Sad Но както се сещаш,като се оправи,нещата ще се нормализират и ще я върнеш обратно в нейното креватче,както си мечтаеш - предполагам,че и с баткото ти се е случвало да го взимаш понякога при теб,докато е болен,и знаеш,че после се оправят работите Grinning
И на нас ни се случват такива моменти,в които и без да е болна,се буди по 100 пъти и само мрънка,да има начин как да е нон-стоп закачена на гърдата,чак зърната ми изтръпват и на следващия ден гледам на хикс,ама наистина са само моменти(и слава богу) Grinning
А я си престави да трябва да ставаш през половин час и след половинчасово приспиване да се опитваш да я сложиш в нейното легло,само за да писне отново и да повторите процедурата отначало,и така - до сутринта Crazy Оставяй я в леглото,че и ти да успяваш да дремнеш и поне да си легнала и на топло,а не да мръзнеш в някой стол - да жертваш временно принципите е оправдано на моменти в името на простото оцеляване Wink
Хайде - и недей губи време с форумната краста,ами полягай с Емата да наваксате малко сън - баткото има сигурно кой друг да го позабавлява,нали е уикенд Grinning

# 8
  • Мнения: 4 244

Ами ако е болно - пак ли така ще подходите?
Айде нема нужда с такива изхвърляния.

Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат.
Точно когато е болно ли ще почиват?  newsm78
За твое сведение имам две малко по големи деца и малко повече опит с болестите!
Не искам да споря но казаното беше наистина като поредното компетентно изхвърляне
Smiatam za mnogo pogreshno pri kakvito i da e obstoiatelstva bebeto da spi v legloto na roditelite.
Otu4vai dokato e vreme.

А пък и всяка майка си знае кое е най добро за нейното гардже

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само не ми стана ясно , кое точно е изхвърляне. Да - детето е по-добре да спи в леглото . Най-малкото , за да може да се обръща на където си поиска и естествено мама и тати също да си починат. Какво ще помогне на едно болно дете ако родителите го вземат в леглото си . По-бързо ли ще се излекува?Що ли ?! Ако има проблем вземаш го , гушкаш го и пак в леглото . Добрият сън спомага за борбата с болестта .
Има много други начини на успокояване .  Naughty
Едно болно кърмаче най-често иска постоянен достъп до гърдата и пищи,ако се отдели от нея,при това е важно да суче колкото може по-често,още повече,че обикновено докато е болно отказва всичко друго.Доказано е също (то е и близко до акъла),че по този начин чрез честото сукане приема и повече антитела,които му помагат да се бори с болестта.Така че за удобството и именно с цел всички да могат да се наспят,а не да обикалят до побъркване къщата с ревящо бебе на ръце,оставането в родителското легло за 2-3 нощи не е фатално изобщо.
Интересно ми е какъв начин на успокоение и заспиване ще предложите за дете,което иска постоянно гърдата и не признава залъгалка,при това има температура и единствения начин,по който задрямва,е да е на гърдата и да посуква?Да го оставят да се нареве в неговото си легло,щото така не може,има си принципи и болно-неболно - няма такива филми?Хайде стига - има известни специфики в отглеждането,които са обусловени от начина на хранене и най-малкото трябва да се уважават.Както се видя,Зъхи не пита какво да я прави и не иска съвет как да я отглежда и възпитава,а просто се оплаква,че не се е наспала и й е тежко в момента с ясното съзнание,че обикновено нещата при тях не стоят така.

# 10
  • Мнения: 2 784
Не, че ще те успокои, но и ние сме така от едно извастно време, даже тази нощ така се разположи м/у мен и баща си, че беше застанала напречно(лавата към мен, краката опряни в баща й), а ние се крепим по краищата на спалнята.
Така спи и Калина, откакто е болничка и иска да е в моето легло(т.е. от 2 дена). Обикновенно към 6 сутринта татито не издържа и отива да се свие на леглото в другата стая.

# 11
  • Мнения: 1 343
А ние сме малки но всяка вечер спи при мен Sad иначе в чудо се виждам. Спалнята осводена от таткото за един период от време Simple Smile както и циците  Embarassed Mr. Green ама предпочитам така отколкото да ставам по 21322515481 пъти на вечер да го взимам докъто заспи зада не пищи и да може баща му че и съседите да поспят малко . После като почне да разбира се надявам да го предумам с любими играчки да си спи на неговото си легло.

# 12
  • Мнения: 1 771
А ние сме малки но всяка вечер спи при мен Sad иначе в чудо се виждам. Спалнята осводена от таткото за един период от време Simple Smile както и циците  Embarassed Mr. Green ама предпочитам така отколкото да ставам по 21322515481 пъти на вечер да го взимам докъто заспи зада не пищи и да може баща му че и съседите да поспят малко . После като почне да разбира се надявам да го предумам с любими играчки да си спи на неговото си легло.

После ще е още по трудно. Лошите навици трудно се променят. По лесно е приучаване към тях.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
После ще е още по трудно. Лошите навици трудно се променят. По лесно е приучаване към тях.
О,не е точно така - има и нещо,което се нарича израстване на нуждата и касае особено тези толкова болни за родителите теми като спане в родителското легло,отбиване,приучване към чистота и раздяла с биберона-залъгалка,които изглеждат,сякаш ще продължават вечно просто поради неправилни очаквания за това каква е нормалната им продължителност Wink ВСЕКИ един навик може да бъде променен,стига да се въоръжи човек с убеденост,търпение,любов и да дава на детето алтернативно поведение,а не само ултимативна забрана.Има си начини как да стане съвсем безболезнено за родителите и детето - но наистина трябва да се изчака определено ниво на разбиране.Обаче тези неща са вече офф-топик.
Просто дали нещо е $лош навик$ много често е само въпрос на разлики в гледната точка,заради които не си струва да се спори,понеже всеки си има своя такава Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
Зъхи, и моята Ема повечето време от нощта прекарва при нас, например снощи спа от 0130  до към 0600 при нас (последно беше яла в 2100 и тогава горе-долу заспа) и така е от доста време, и при нас НЯМА друг вариант освен да и дам да суче, повечето пъти суква няколко пъти и пак заспива, в случаите когато преценя, че е дълбоко заспала я премествам в нейното легло, а ако и аз съм заспала (в повечето случай, както и снощи) си остава при нас. Мисля да си я оставя да го израсте. Така ще е най-малко травмиращо за нея, а и за нас...  Laughing  просто трябва да го приемеш, че извество време ще е така.

Общи условия

Активация на акаунт