Не ще да яде.

  • 472
  • 8
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Каката спря да яде.На кухня са и двамата. До преди 2 седмици си ядеше второто на обяд, следобяд - десерта и вечер - супата.А сега не ще. #Puppy dog Кара цял ден на мляко, нишесте и вода.И в момента седи до мен и надига една кофичка кисело мляко.Да, ама това ще и е за цял ден.Не иска да яде дори любими неща - кашкавал, сандвичи, плодове.В момента е наказана да не гледа телевизия, докато не яде, ама нъц - пак не ще. Ако бяха ден, два, нямаше да се притеснявам, ама то вече 2 седмици. Дайте някакъв съвет. newsm78

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Децата имат такива периоди.
Не я наказвай и не и се карай! Така само става по-лошо.
Предлагай и разни любими неща...гответе заедно...но не я насилвай..
Храненето трябва да бъде приятно за детето...

И Елина имаше прериод, в който ядеше съвсем по малко... Отмина...
Няма дете умряло от глад доброволно:)

СПОКО:)))

# 2
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Проблемът е, че може да се съгласи евентуално да изяде някоя вафла или чипс, а не знам ако я поощрявам да ги яде сега, да не стане навик и още повече да спре да яде нормална храна. newsm78

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile)) Ами...аз и давах вафли на Елина...да си яде колкото иска....Simple Smile
А когато ми предложи на мен...и казвах, че не искам, защото от вафлите се развалят зъбите...стават черни и падат...човек става дебел и не може да тича и да си играе... (да ме прощават пълничките, ама това в името на детето...Simple Smile)... После и обяснявах плодовете колко са полезни....и супичките колко са добрички и как правят така, че на коремчето да му е хубаво и лайненцата да излизат по-лесно.....

Абе измислях всякакви неща:)
Готвенето заедно е доста забавно също:) После и е по-интересно да яде.

# 4
  • Мнения: 10 256
и при нас работата нещо стана същата. докато беше бебе до една годинка всичко беше наред, но после явно взе да захитрява звяра и по цял ден нищо не яде ни вафли ни чипс нищо. а най-интересното е че като сме в други хора мете като за световно, и като го храни друг пак така. от ме не иска нищо да взема за ядене не мога да си обесня какъв е тоя обрат.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Има такива периоди-не се притеснявай!Остави я и не я притискай насила,след известно време сама ще прояде пак. ooooh!ние пък сега сме в период на голямо ядене Sick-на 3г 6м е bowuu въпросната ламя,но минахме и през неяденето миналата година за кратко Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 265
Моят син никога не е бил ящен. Още откакто се е родил не иска да яде. Винаги яде насила и се правя на маймуна за да сложи нещо в устата си. До 8месецна възраст съм го хранила насън с биберон. Пъхам му биберона в устата и след известно време той заспива и започва да суче и така цели 8 месеца. А сега е на 1г. и 5м. и за да яде трябва да се занимава с нещо или да му пея, за да яде. Иначе не отказва на нищо, не е капризен към храната, каквото му дам такова яде. ама насила. Нормално ли е това?

# 7
  • Мнения: 113
Минавали сме през такива периоди. Понякога са траели  месеци. Ако детето изглежда добре, не е отпаднало и не сваля килограми / дори и да не качва/ не съм се притеснявала.

Сега се хранят  постоянно. Баба им не се справя с ограничаването на количествата и понякога повръщат от преяждане Laughing

# 8
  • Мнения: 3 537
Ще започне да яде,спокойно Wink и аз колко нерви съм късала заради това,но са си периоди ,които отменават.

Общи условия

Активация на акаунт