Ястия с карфиол

  • 26 436
  • 16
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Днес готвих нещо,което стана вкусно и ще напиша рецептата, а бих се радвала и на други рецепти с карфиол освен във вариантите паниран и на огретен Grinning

Яхния от карфиол с кюфтенца

1 голяма глава карфиол
2гл лук
2-3 скилидки чесън
2с.л. брашно
1ч.л. червен пипер
1ч.ч домати за готвене
сол и чер пипер на вкус
2-3 сурови наденички за печене на скара

Карфиолът се накъсва на малки розички,а кочана се нарязва на парченца.В малко олио се запържва до омекване лука,чесъна,поръсва се с брашното,червения пипер и подправките и се залива с 2-3ч.ч. вода.В този сос се пускат кочанчетата на карфиола и докато врат,наденичките се обелват и съдържанието им се прави на кюфтенца,които се пускат също да поврат малко в соса.Добавят се доматите и розичките карфиол и ври около половин час до готовност.

Карфиол с кайма

1 малка глава карфиол
1п кайма (400гр)
1ч.ч домати за готвене
1гл лук
2-3скилидки чесън
сол,чер пипер
кашкавал

Карфиолът се накъсва на розички и се вари в подсолена вода до омекване.Каймата се запържва с лука и чесъна,добавят се подправките и доматите и се оставя да поври няколко минути.Изсипва се в тавичка,отгоре се нареждат розичките карфиол,обилно се посипва с настърган кашкавал и се запича във фурната до златиста коричка.

# 1
  • Мнения: 781
   Картофено къри с грах и карфиол

4-5 големи картофа
1 малка гл карфиол
200гр грах
1ч.ч.домати
1ч.л.синапено семе
1ч.лчкуркума
1/2ч.л.кориандър
1/2ч.л.кимьон
1гл.лук
няк.скилидки чесън
Всуха тенджера се запича синапа докато запука и се налива олиото .Прибавя се лука и чесъна и след малко нарязаните на кубчета картофи.Като се позапържат се прибавят останалите подправки и те малко се запържват и се добавят доматите и вода да покрие картофите.Захлюпва се тенджерата и се оставя да ври 15 мин на слаб огън.след това се добавят подвавените карфиол/на розички/ и грах/ако са от фризера не е нужно да се варят предварително/ Оставя се да поври до окончателното сваряване на зеленчуците и се сгъстява с вода и брашно.



 Правя и гарнитура с карфиол
Равни количества карфиол/леко подварен/ и картофи слагам г намазнена с олио и масло тава и ръся със зеленчукова подправка и така само на мазнина без вода пека във фурната.

# 2
  • Мнения: 4 244
А за крем супа искаш ли?
У нас е любима

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дай,дай Grinning

# 4
  • Мнения: 4 244
Крем супа от карфиол

Продукти
1 по голям карфиол (или 2 по малки)
1 малка кофичка заквасена сметана *Данон (например)
50 гр, масло
индийско орехче, сол
малко прясно мляко
картофено пюре на прах или 1-2 картофа
крутони (запържени хапки с масло)

Приготовление
Карфиола го измивам, накъсвам на по големи розички и го нареждам в тенджерата. Покривам го с вода, слагам сол и малко прясно мляко (то се слага за да остане карфиола бял, иначе пожълтява).
Когато заври се слагат картофите (ако не ползвате картофено пюре на прах)
Когато омекнат розичките пускам пасатора в действие, слагам сметаната и маслото и пак минавам с пасатора.
Оставам за още 5 мин на изкл котлон. Накрая слагам малко индийско орехче
Като сервирвам сипвам в всяка купичка крутони (може да се замести с някакви сурови ядки - накълцани бадеми например)

Да ви е сладко!

# 5
  • Мнения: 4 244
Гарнитура от задушени зеленчуци

Продукти
Карфиол
Броколи
Моркови
заквасена сметана
масло
индийско орехче и сол
Заб. Зеленчуците може и да са замразени


Приготовление
Зеленчуците се измиват, зелевите се късат на розички, а морковите се нарязват на монети. Бланшират се, излива се водата.
Слагат се в тенджерката с маслото, малко прясно мляко и солта и се оставят да се задушат, като към края се слага 1-2 л. сметана и инд,. орежче
Страхотно е към телешки пържоли или пуешко месо
.
Да ви е сладко!

# 6
  • София
  • Мнения: 896
КАРФИОЛ НА ФУРНА
Накъсвам карфиола на розички и го нареждам в тавичка.
Може да се добавят при наличие или желание броколи, брюкселско зеле, грах, царевица.
Заливам със сос Бешамел - да ги покрие. Отгоре настъргвам кашкавал, поръсвам с галета или грис и пека.
Много го обичаме и изчезва за отрицателно време.

# 7
  • Мнения: 1 399
Аз и друг съм писала - и суров на салата е много вкусен.
Накъсан на розички, с майонеза и малко червен пипер eat

# 8
  • Мнения: 2 543
Ето и една салатка:

карфиол
варени яйца
черен пипер
растително масло
оцет
сол
магданоз

Карфиолът се сварява, докато омекне. Накъсва се на по-дребни розички и се нарежда в съд за салата. Подправя се с подправките (сол, растително масло, оцет, черен пипер) и се разбърква. След това се поръсва с настърганите яйца и магданоза.  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Ей това ми е любимото:

ПАНИРАН КАРФИОЛ

Карфиолът се накъсва на розички и се посолява. Може да се бланшира предварително, но може и така.
Много е важна следната последователност при панировката: Първо се овалва в брашно, после в разбито яйце и накрая в галета. Пържи се в силно нагорещена мазнина, като се обръща от всички страни.

Ммммм, отивам да правя, става като мозък  newsm10

# 10
  • Мнения: 51
Ей това ми е любимото:

ПАНИРАН КАРФИОЛ

Карфиолът се накъсва на розички и се посолява. Може да се бланшира предварително, но може и така.
Много е важна следната последователност при панировката: Първо се овалва в брашно, после в разбито яйце и накрая в галета. Пържи се в силно нагорещена мазнина, като се обръща от всички страни.

Ммммм, отивам да правя, става като мозък  newsm10
И на мен това много ми харесва!Страхотно е!!!

# 11
  • Мнения: 62
 Eto i moaita recepta za sypa ot karfiol: nariazvam edna malka glavichka lyk i ai zaparjvam v malko olio.Dobaviam nariazanite markovi, kartofi, celina i gi ostaviam da zavrat dokato omeknata.Sled koeto dobaviam karfiola i brokolite, cipka sol, cipka cheren piper. Po jelanie moje da se dobavi smetana kato se resvira.

# 12
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 736
Тази седмица направих Супа от карфиол оп рецептата от последния брой на Моето бебе и аз. В къщи много я одобриха  Hug

Супа от карфиол

Продукти
1 глава карфиол /около 1 кг./
500 гр. картофи
2-3 скилидки чесън
1 лимон
1 1/2 зеленчуков бульон
50 гр. черни маслини без костилки
3 ч.л. зехтин
сол, черен пипер, розмарин

Измивате добре лимона и нарязвате кората на ивици.Слагате в тенджера бульона лимонената кора и чесъна и оставяте да заври. След това добавяте накъсания на розички карфиол и нарязаните на кубчета картофи и оставяте да ври още 20 мин. Извеждате лимоновите кори и пасирате супата. Нарязвате маслините на дребно и ги добавяте към супата. Подправяте супата с малко прясно изцеден лимонов сок, сол, черен пипер и розмарин.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Гарнитура от задушени зеленчуци

Продукти
Карфиол
Броколи
Моркови
заквасена сметана
масло
индийско орехче и сол
Заб. Зеленчуците може и да са замразени


Приготовление
Зеленчуците се измиват, зелевите се късат на розички, а морковите се нарязват на монети. Бланшират се, излива се водата.
Слагат се в тенджерката с маслото, малко прясно мляко и солта и се оставят да се задушат, като към края се слага 1-2 л. сметана и инд,. орежче
Страхотно е към телешки пържоли или пуешко месо
.
Да ви е сладко!

 И аз правя същото и гарантирам, че е много хубаво. Някой може да го ползва и за основно ястие. Понякога слагам и парченца топено сирене в млякото.
  Тъкмо съм се наканила тази седмица да го направя.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Оттук съм заимствала една рецепта с карфиол и броколи /по 1 пакет замразени - всеки от по 450 гр/, които, след като се посварят и нарежат на ситно, се объркват със ситно нарязан колбас, шунка и др. под., заливат се със смес от прясно мляко и яйца и се запичат на фурна, предварително загрята до 200 градуса по Целзий. Когато ястието е готово, се поръсва с настърган кашкавал и се връща във фурната да се запече леко отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт