Имам предложение!!!

  • 5 252
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте мами.Предложението ми е да направим списък с готварски/а защо не и сладкарски/рецепти за диабетици.Знаете че това е коварна болест в днешно време и все повече хора страдат от нея.Майка ми е една от тези хора и ми се иска като се прибера в Б-я да я изненадам с някоя и друга вкусотия която може да си позволи.Аз лично незнам такива рецепти,но съм сигурна че много от вас  имат какво да напишат.

# 1
  • Мнения: 3 098
Аз знам само две рецепти,но Ще ги напиШа:
        ШИШ4ЕТА С ПУЕШКО МЕСО
  ПРОДУКТИ ЗА 1 ПОРцИЯ
125гр.пуеШки Шницел
30 гр.ориз
200 гр.4ерв.4уШки
1 гл.лук
1 4.л.олио
4ерен пипер
1/2л.вегета
магданоз
доматено пЮре
сол
    ПРИГОТОВЛЕНИЕ
Ориза се слага в 100мл.кипяЩа вода със солта и се задуШава на слаб огън за 20 мин. 4уШките се разполовяват и се нарязват на големи пар4ета.Лука на кръг4ета,а месото на едри пар4ета..Нанизват се на 2 ШиШ4ета като се подреждатмесо,4уШки и лук.Пържат се в сгореЩено олио,като се обр. от вси4ки страни.След 10 мин. се подправят със сол,пипер и вегета.Накрая се слагат и останалите пар4ета от 4уШките,нарязани на ситно,и след 15 мин.4ерв.пипер.ЗадуШават се. ШИШ. се вадят и в соса се долива 6 с.л.вода и дом.пЮре да поврят заедно.

# 2
  • Мнения: 3 098
ПЛОДОВ СЛАДКИШ С ИЗВАРА
           ПРОДУКТИ
120 гр.браШно
75 гр.подсладител
1 жълтък
2 цели яйца
60 гр.масло
20 гр.маргарин
250 гр.круШи
375 гр.извара
15 гр.ниШесте
            ПРИГОТОВЛЕНИЕ
От браШното се прави тесто заедно с подсладителя,жълтъка,маслото на пар4енца,и 1 с.л.студ.вода ,като се бърка с миксер.След това се оформя на топка с ръцете,покрива се се оставя на студено за 1 4ас.Намазва се кръгла форма с диам.20 см.Тестото се разто4ва с малко браШно на кр.кора с диам.около 26 см.Разстила се в тави4ката,като краиЩата се повдигат да покрият стените .Кората се дуп4и на много места с вилица.Об.се плодовете и се нарязват.Белтъците се разбиват добре.Маргарина с жълтъците и 60 гр.от подсладителя Прибавя се изварата ,отгоре се пресява ниШестето и се разб.добре..Накрая се доб.белтъците и пар4етата плодове.Сместа се изсипва върху кората във формата.В предв.загрята до 175 градуса фурна се пе4е 25 мин.След това се увели4ава до 200 град.за оЩе 15 мин.Като се извади се редят мн.тънки резени плодове,като се застъпват като керемидки.Отново във фурната за 15 мин.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Аз само да добавя, че диабетиците освен сладко, т.е. захар избягват въглехидратна храна като цяло - бял хляб, ориз, картофи........ Аз правя чийз кейк без блат, със захарин и малко плод. Желирано кисело мляко и някое от специалните сладка за диабетици - става като крем. Бисквитена торта с изцедено кисело мляко (или заквасена сметана), подсладител, сладката за диабетици (разбира се и бисквитите са от диетичните). Диетични бисквити натрошени с малко масло за блат, диетичен шоколад разтопен, извара със захарин, сладко на пластове - това го наричам "Шарена торта". Р
азбира се - желирани степ, танг и прочее разтворими неща, на аз не одобрявам аспартам и затова ги избягвам. Засега за това се сещам.

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 12:29 от Янтра

# 4
  • Мнения: 1 399
Изкарвам темата от "архива", снощи случайно попаднах на подобни рецепти:
http://lhj.com/lhj/category.jhtml?categoryid=/templatedata/bhg/c … abeticRecipes.xml

Общи условия

Активация на акаунт