помощ за запек.......

  • 1 354
  • 17
  •   1
Отговори
Имам син на 3 месеца от 3 ден му започнаха коликите в началото му давах чай правех му масажи и помагаше.После коликите се засилиха и вече масажи и чаичета не помагаха затова започнах да му давам капки/еспумизан/ давах ги 3 цедмици и от тогава дететоми неможе да ака вече месец и половина.Лекарката ми каза даму давам дуфалакс, давах една седмица и той акаше като го спях и той спря да ака.Помагам му с тернуметър обаче това не е решение всика вечер с тарнометър.А дуфалакса все пак е лекарство .Моляви ако някой знае какво да направя даму помогна да ми каже.Благодаря ви предвапително

Последна редакция: сб, 01 окт 2005, 20:57 от Reza

# 1
  • Мнения: X
Лоша работа...
пробва ли с вода от варени овесени ядки - на опаковката пише как се приготвят?
успех

# 2
  • Мнения: 877
Само да кажа, че овеса е с глутен. И аз направих същата грешка и детето опишя света.

# 3
  • Мнения: 5 183
Ние имахме подобен проблем. По съвет на местната лекарка му давах по малко топла води4ка с разтворена в нея кафява захар. Такава една малко влажна стои. Не може да я няма и в България. Много ни помогна. Тук и казват просто Brown Sugar /кафява захар/. Слагах в едно шишенце с биберон малко топла води4ка /около 50 грама/ и разтварях в нея с енерги4но разклащане малко от тази мократа захар /кафявата/ на око /по-малко от половон 4аена лъжи4ка.
Дано съм ти била от полза.

# 4
  • Мнения: 195
Ако си на кърма - хапвай храни, които разхлабват. Ако си с адаптирано - има специални млека за справяне със запека. Капките против колики съм чувала, че запичат. Моето бебче мина и без капки. Може да опиташ само с чайчета на хип против колики, които също разхлабваха. Също ако кърмиш бебето, внимавай какво хапваш и ако избягваш някои храни, бебчо може и да няма толкова силни колики. Успех!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Питай педиатър и му дай съвсем малко прясно изцеден сок от круша.Аз съм давала и не е било проблем,но все пак питай. newsm12

# 6
  • Мнения: 2 950
Ако си от майките, които захранват бебетата по-рано те съветвам да му дадеш сок или пюренце от сливи - Йоана само така се оправя, когато е запечена. Също с отвара от овесени ядки - нищо не й стана, а се изака след няколко часа, но все пак си питай педиатъра. Не може вечно с дуфалак да акате!

# 7
  • Мнения: 1 489
Пробвай със сок от круша,но след това дай веднага вода.И овесените ядки помагат.

# 8
  • София
  • Мнения: 84
Питай педиатър и му дай съвсем малко прясно изцеден сок от круша.Аз съм давала и не е било проблем,но все пак питай. newsm12
                                                                                                                           и на нас ни помогна.          

# 9
  • Мнения: 179
Има едно разхлабващо чайче - Блевит Л, на нас то ни помогна много за запека. Давах сутрин на гладно някъде около 50 мл. от този чай, леко затоплен. Ефектът се появява след 3-4 дни, но беба започна да си ака всеки ден. Дано бързо се оправи детенце Praynig, че много се мъчат, когато са запечени.

# 10
  • Мнения: 514
Овесените ядки са с глутен. Аз давах сок от круша или сини сливи. Педиатърката категорично ми забрани термометъра, защото може да стане с лениви черва и после голям проблем...

# 11
  • Мнения: 46 488
Vesi212002, а като се изака каква е консистенцията? Твърдо си е? На каква храна е детето?

# 12
  • Мнения: 12
И при нас има проблем с изхождането. Последно го оставихме 48 часа за да видим дали ще се изходи сам, но никакъв резултат. Просто вчера следобяд не престана да се напъва и гърчи, но нищо. В момента е на кърма плюс добавка НАН хипоалергенно. Какво да му дадем защото е доста малък?

# 13
  • София
  • Мнения: 377
Хайде и аз да се включа със същия проблем Cry Направо ми се реве и на мен вече заедно с беба - ние сме през деня изцяло на кърма и само вечер давам добавка. Смених миналата седмица НАН-а с Аптамил, като си мисля че запека ни е от млякото. Обаче още няма никакъв резултат - беба може въобще да не ака и 3 дни Shocked, а напъването е едноооооо.....и плаче и се гърчи. Та вече се принуждавам да опитам със сок от круша, въпреки че исках да я захраня доста по-късно.
Та мами, моля ви за още някой съвет - ще пробвам и с това чайче Блевит Л и дано стане нещо.

На другите запечени бебчета - скорошно "жлътване" на пампите Laughing

# 14
  • Мнения: 46 488
.........Смених миналата седмица НАН-а с Аптамил, като си мисля че запека ни е от млякото........

Ако си решила да опитваш ч/з смяна на млякото, вземи Нутрилон, той се препоръчва при трудности в акането.

Общи условия

Активация на акаунт