Хиподонтия

  • 1 452
  • 6
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нормално ли е при дете на 1 год. и 8 мес. да липсват резци? Отдолу има 2 резеца и 2 кътника. Трябва ли да я заведа на детски стоматолог (и евентуално- къде)?

Последна редакция: нд, 02 окт 2005, 21:08 от РЕНИ

# 1
  • Мнения: 2 531
Не е нормално ,отиди в Стоматологичния факултет в МА детска стоматология или ортодонтия ,да видят има ли въобще зародиши на тези зъби и ако да -каква е причината да не поникнат до сега!

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А нормално ли е дете на 3 год. да е без последните 4 кътника? Защото и на другата ми дъщеря късно и поникнаха някои зъби. А малката на рожденния си ден нямаше нито един зъб, а сега все пак са 10.
Все пак ще отидем в МА другата седмица.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравей, РЕНИ! Wink
Ако това ще те успокои, Алекс има 9 зьба общо. От горе- 4предни, 2 кьтника. От долу- 2предни  ooooh!, един кьтник. На 5ти октомври ще стане на 1г. и 7 месеца. Не се виждат подути венци и май скоро няма изгледи за други зьби.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
О, адашке! Значи и при вас положението е подобно. А Рая на 10-ти октомври ще стане на година и 9 месеца. Аз си мисля, че е по-важно отгоре да не липсват зъбки (отдолу не се забелязва толкова). Днес се сетих, че имах една съученичка, на която й липсваха 2 горни резци- след предните следваха кучешките зъби. Зъбите й са редки, но по-неприятното е, че като говори и се събира слюнка по устата  Sick

# 5
Здравей РЕНИ.Отиди в СТОМАТОЛОГИЧЕН ФАКУЛТЕТ-МА.Потърси Проф.Атанасоф-децка стоматология-кабинетът е на 9 ет.И да пишек как е минала срещата Sick newsm10

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравей РЕНИ.Отиди в СТОМАТОЛОГИЧЕН ФАКУЛТЕТ-МА.Потърси Проф.Атанасоф-децка стоматология-кабинетът е на 9 ет.И да пишек как е минала срещата Sick newsm10
Благодаря, сигурно ще го потърсим по-нататък. Но в сряда имаме час при една позната- детски (поне така се води) стоматолог, да видим какво ще каже първо тя.
А проф. Атанасов има ли приемно време?

Общи условия

Активация на акаунт