протеус мирабилис

  • 3 684
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте.На дъщеря ми на 4 г и откриха бактерия протеус мирабилис в урината.на изследването пише до 10 на 4 4-5 колонии - Контаминация!Може ли някой да ми разсясни този термин Контаминация какво означава?И опасна ли тази бактерия?

# 1
  • Мнения: 2 082
може би имат съмнения,че пробата е замърсена.направете ново изследване и ако протеуса е над 10 на 5та се приема АБ по антибиограмата.как открихте бактерията-има ли симптоми детето?

# 2
  • Мнения: 110
Ами малката събира някакъв секрет на дудата и е зачервено влагалището,и се изпуска понякога което не съм сигурна дали не го прави от халосване по игрите и да забравя че и се пиша.

# 3
  • Мнения: 2 082
ако има бактерия нещата се задълбочават и ще започне да и пари,синът ми стигна даже до кръв в урината...
повторете изследването,а ти и направи няколко пъти вани с тетра или калиев перманганат.секрета от скоро ли е,защото дъщеря ми събира редовно такъв и влагалището и си е червено вътре...

забравих да те питам как точно взехте стерилната урина?

# 4
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Много е важно да вземаш правилно стерилна урина. Бактерията е опасна и задължително се лекува с антибиотик. Освен това е редно да направите ултразвук на бъбреците за да се отхвърли аномалия на отделителната система, например ВУР, макар че тя е голяма вече. Успех и дано се справите бърза с бактерията.

Общи условия

Активация на акаунт