Pusnaha li tatkovtsite pri vas dokato razdahte?

  • 3 932
  • 45
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Iskah da vi popitam ,tse mi e mnogo interesno, bastite puskat li gi da vlizat na samoto razdane.Tuk v Ispania gi puskat(no ne vinagi),no po printsip bastata ima palnoto pravo da vlezne.
Kazaha mi tse v Gartsia ne gi puskat,samo mogat da vlizat v pred rodilana zala.
Mersi predvaritelno Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 793
тук ги пускат и според мен това е много хубаво. нашия тати много се вълнуваше през цялото време. дори го попитаха дали иска да пререже пъпната връв на бебето и той се съгласи. казва, че това е бил най-вълнуващия момент в живота му Grinning имам си и снимков материал сега на раждането Grinning а да не говорим, че подкрепата му беше за мен изключително важна в този момент. чувствах се добре и спокойна и най-вече щастлива, че ще изживеем този миг - раждането на детето ни, заедно.

# 2
  • Мнения: 1 975
I po vreme na ragdaniqta tam beshe i toj srqza pupnata vruv , che akusherkite dage i snimki ni pravixa  Grinning  ... i toj e mnogo gord  Wink  
inache tuka v Norvegiq e dosta po-razlichno ot BG ...  Rolling Eyes  
na ruce napravo te nosqt....... '
I bebeto si stoi v edna i sushta staq s mama ( a moge i s tati ) ot samoto ragdane do izpisvaneto.
bezplatno e   Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
da
ne samo gi puskat, ami i durzjat tatkovtsite da prisustvat .  Taka rodilkata se chustva po-spokojna i razjdaneto proticha po-bezproblemno. Rjadko tuk ima semejstva, v koito bashtite da ne prisustvat na razjdanijata (obiknovenno po religiozni prichini, ili nepredvideni obstojatelstva).
Az rodih vav Viena, v obiknovena durzjavna bolnitsa.Nashija tatko beshe s men prez tsjaloto vreme (30 chasovo razjdane), i vsichki se durzjaha s nas izkljuchitelno milo. kato rodih mi slozjiga bebeto vednaga na korema, predlozjiha mu da prerezje pupnata vruv. Posle ni ostaviha sami za njakolko minuti, za da izzjiveem tozi tolkova stastliv i intimen mig sami. Neverojatno vnimanie v bolnitsata prez tselija mi prestoj, nishto che sum chuzjdenka i ne govorja ezika.

# 4
Присъства нашият тати на раждането, че и стоя с мене в болницата три дена (докато ме изпишят), легло му вкараха, поиха го, храниха го наред с мене Wink Учеше се с мене как се кърми, къпи, преоблича. Пъпна връв сряза и на двете пуполинки. Снима и с камера и фотоапарат. Спомени и доказателства от тези велики моменти има. Да е жив и здрав много ми помага.
Иначе бебоците от момента на раждането до изписването са плътно до мама. В Америка ако се не лъжа (ей мамите и от там да се включят Wink ) май ги държат в отделно помещение като в Б-я Embarassed  Simple Smile
И последното нещо, е че всичко е безплатно. И си тръгваш с подаръците от родилното. Абе като чета в общи линии в Европейския свят и Америка май нещата стоят горе долу по един начин

# 5
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Зрасти, и при мен беше така-тати стоя с мен през цялото време,снима ни и с камера и с апарат.По- развълнуван и щастлив не съм го виждала,а сега като е и присъствал разсъждава по друг начин и като че ли по ме разбира от преди,можеби заради усложненията, които станаха след самото раждане.Според мен идеята да присъстват бащите е много хубава,защото и майката е по спокойна и сигурна, и бащата изживява всичко с нея и това ги свързва завинаги! Laughing

# 6
  • Мнения: 182
Да, беше при мен през цялото време. И добре че беше той, оказа се че има проблем със здравната карта...що писане му удари докато раждах, а аз подписвам между контракциите-пълен купон. Преди викаше, че не искал да влиза докато раждам, но сега горещо препоръчва на всички бащи да са на линия:)

# 7
  • Мнения: 3 634
И наш тати беше с нас. Могат да избират дали ще дойдат или не, а докторите ги насърчават да присъстват на раждането.

И на нашето тати му се искаше да пререже пъпната връв, но понеже на бебо пулсът му спадна малко към края на раждането и рязането на връвта беше извършено на тъгъдък от лекаря. Иначе той го къпа и повива... много мила гледка беше.

Сега втория път пак се гласи да идва... хихихи...

# 8
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За съжаление, наШия тати го изгониха в момента, когато реШиха, 4е трябва да продължат със секцио Rolling Eyes
Горкия беШе толкова неЩастен, след  по4ти два дни о4акване(толкова продължи неуспеШния опит за нормално раждане) се беШе настоил пръв да посреЩне бебка, за съжаление поне в мадрид баЩите могат да присъстват само на нормално раждане....
Все пак са му я показали докато аз бях в реснимация Grinning

# 9
  • Мнения: 42
Здравейте мили мами от 4ужбина!!! Нашият тати и моята мама присъстваха на моето раждане, татито сряза пъпната връв  Wink  и стоя с мене 3 дена в болницата.....

# 10
  • Мнения: 2 006
И на6иат тати присъства на ражането на Алекс,ряза пъпната връв и толкова се бе6е 6а6нал,4е не можа да направи свесни снимки,добре 4е аку6ерките му помогнаха,ина4е сподели 4е това е бил най-вълнува6тиа ден в живота му .Изписаха ни на другия ден .но 15 дена по 5 4аса идва6е сестра да ми помага и обу4ава за беб4о .много съм доволна от отно6ението тук Laughing Поздрави.

# 11
  • Мнения: 384
Цитат на: Honda
Присъства нашият тати на раждането, че и стоя с мене в болницата три дена (докато ме изпишят), легло му вкараха, поиха го, храниха го наред с мене Wink Учеше се с мене как се кърми, къпи, преоблича. Пъпна връв сряза и на двете пуполинки. Снима и с камера и фотоапарат. Спомени и доказателства от тези велики моменти има. Да е жив и здрав много ми помага.
Иначе бебоците от момента на раждането до изписването са плътно до мама. В Америка ако се не лъжа (ей мамите и от там да се включят Wink ) май ги държат в отделно помещение като в Б-я Embarassed  Simple Smile
И последното нещо, е че всичко е безплатно. И си тръгваш с подаръците от родилното. Абе като чета в общи линии в Европейския свят и Америка май нещата стоят горе долу по един начин


Не е така бе мила, при теб си е бебето в сащ, даже и не съм чувала за такъв вариант. А за татковците се знае, присъстват разбира се, но нашият седя зад пердето и по-добре вместо да с е свлече кат види кръв. Grinning

# 12
Цитат на: Krassi

Не е така бе мила, при теб си е бебето в сащ, даже и не съм чувала за такъв вариант....

Абе Краси , май пак много филми гледам. Wink  И във Friends и в някои други американски все така съм виждала и за това съм останала с това впечатление Simple Smile  Wink  Laughing

# 13
  • Мнения: 182
В Канада си оставят бебетата при майките, при мен беше така.  Нашият татко също беше плътно до мен през цялото време, както писах по-горе. Бях сама в стая докато раждах, не съм платила нито стотинка, ако не се брои паркинга Wink Гледах снимки на приятелка от САЩ- бебто при нея, таткото реже пъпната връв...

# 14
  • Мнения: 3 634
Ние трябваше да платим за стоенето в болницата. Общо ни се събраха 3 дни, аз лично бих стояла там само 2... Та както казах, платих за леженето там, не за това как са ме гледали или с какво са ме лекували (тоест болкоуспокояващите и конците). Там за бебето всичко беше безплатно, пелени (памперс) и дрехи. Можеше да се избира между тензухените пелени и памперсите. Също можеше да избереш дали бебето ще е при тебе или за да можеш да си починеш сестрите на драго сърце го взимаха в бебешката стая. Един път го оставих там за да мога да ида (тоест да пълзя по коридора... загубих 1300 грама кръв по време на раждането та бях пълна анемия 2 дни) да се изкъпя и като се върнах и гледам една сестра се надвесила над него и му гугука: Ах какъв си хубав. Какви очички имаш- като копчета... Не можах да не се смея на таз гледка...

Иии и пак се отплеснах от темата... простете! Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт