Kърмене и остеопороза....

  • 472
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Преди около две седмици бях на гинекологичен преглед и в клиниката, в която ходя, имах възможност да си направя изследване за остеопороза. Оказа се че съм на границата..... Rolling Eyes
Нормалните нива са от +1  до  -1. А моето е - 2. Лекарят каза, че е възможно да е намалял калцият от кърменето и ми препоръча да пия калций с вит Д около два- три месеца и пак да направя изследване.
Вие, мами, които кърмите повече от година, правили ли сте си изследване за остеопороза и какви са резултатите....

# 1
  • Мнения: 485
А  доктора какво каза ,състоянието е обратимо нали?!Явно това не е остеопороза а опасност от такава впоследствие.По този повод- остеопорозата,преди време разбрах ,че соевите ядки съдържали много калций,бях много учудена.Също употребата на кафе изчерпва калция, това сигурно го знаете.

# 2
  • Мнения: 819
Възможно е да е обратим процесът, ако причината е в кърменето..... Но ако не е там причината, е възможно да става дума за начална фаза на остеопороза. Като спра да кърмя ще стане ясно.... Значи не много скоро..... Wink

# 3
  • Мнения: 485
Калция най-добре се усвоява от естествените продукти.Млечни продукти би трябвало да ядеш много,дано да обичаш.И пий и лекарството естествено.Остеопорозата е заплаха за много жени и е важна профилактиката.Така че премахни проблема на време.Успех.
Аз лично не съм си правила такива изследвания скоро.

# 4
  • Мнения: 819
Аз ям изключително много млечни продукти, защото много ги обичам.... Но явно не е достатъчно, когато кърмиш  Confused

# 5
  • Мнения: 23
Здравейте!
Наскоро четох точно за този проблем. И дори мисля, че беше тук някъде. Както и да е. Да кажа и аз какво знам. По време на кърмене жената губи, мисля че беше около 5% от костното си вещество или калция, не помня точно, но не това е най-важното. Важното е, че след като спре да кърми организма възстановява тези загуби. И след време, по време на менопаузата, кърмилите жени по-рядко страдат от остеопороза, защото организма е запомнил механизма за възстановяване на калция/ или костно вещество /. Не обяснявам много добре, но дано съм била полезна. Може би е по-добре такива изследвания да се правя след приключване на кърменето и то не веднага след това.
Поздрави на всички!

# 6
  • Мнения: 4 244
Изследване за остеопороза има смисъл да се прави след навършени 35 г
Наличието на бременност и кърмене опорочават резултата тъй като тогава е най големия разход за майчиния организъм на калций.
Остеопорозата се явява когато спада нивото на естрогените в кръвта - т.е. към началото на менопаузата.
Защо точно естрогените - защото те (както инсулина за глюкозата) са свързващото звено на калция в клетките (не само костните) Ако те са в намалено количество то автоматично спада и баланса на свързания калций в клетката (не в кръвта). Дори и да приемате нужното количество калций за организма, то е безсмислено без допълнителен внос на естрогени или консумацията на соя и соеви продукти (които имат невероятно количество в растителен вид естрогени).

За да се избегне спадането на свързания калций в клетките по време на бременност и най вече кърмене е препоръчително дневен прием от мин 500 мг Са2 и в комбинация от Вит Д

Забележка - 1 чаша кафе на ден особено при кърмачките трябва да бъде винаги съпроводена от 1 ч мляко, тъй като кафето е най големия смукател на калций от организма

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Само да добавя, че консумациятана млечни продукти понякога извлича даже калция от организма. Звучи странно, но е доказано!  Wink За да се усвои, винаги трябва да е в комбинация с вит. Д. Единствено калцият от сусамът и други семена (не си спомням кои бяха другите точно  Embarassed) се усвоява добре.

# 8
  • Мнения: 5 228
Само да добавя, че консумациятана млечни продукти понякога извлича даже калция от организма. Звучи странно, но е доказано! 

Аз също съм чувала този факт и то точно във връзка с остеопорозата - смята се, че трябва да се ядат много млечни продукти, а това всъщност не е така.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само да добавя, че консумациятана млечни продукти понякога извлича даже калция от организма. Звучи странно, но е доказано! 

Аз също съм чувала този факт и то точно във връзка с остеопорозата - смята се, че трябва да се ядат много млечни продукти, а това всъщност не е така.
И аз да потвърдя...Чела съм го из нета.

Общи условия

Активация на акаунт