Таксата за детска градина за многодетно семейство

  • 1 674
  • 4
  •   1
Отговори
  • На село
  • Мнения: 873
Имам 3 деца - на 9г., 3г.8м. и 2г.9м. Гоямата ми е ученичка, а двамата малки от утре са на детска градина в една група. Питането ми е каква такса трябва да заплащам? Самата директорка твърди, че трябва да заплащам само 20 лв.- т.е. 50% от пълната такса за второто дете + 0 лв. за третото. Но аз мисля, че  трябва да плащам 40 + 20лв., тъй като голямото ми дете не е в градина. Може ли някой с опит да ми отговори?
Предваритено Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 458
Ами мога да ти кажа че ти си правата ама щом директорката не иска да ти взима парите  Whistling   Wink

Ако имаш 2 деца в една и съща детска градина - дори и в различни групи се плаща пълна такса за първото и половин такса за второто
Ако имаш 3 деца в една и съща детска градина се плаща пълна такса за първото, половин такса за второто и безплатно за третото дете!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Правилно ти е казала директорката, ако имаш три деца дори и най-голямото да не посещава детска градина таксата за другите е -50% и съответно за третото 0 лв. Имам приятелка чийто деца са на 14, 6 и 5 години, като най-голямото никога не е посещавало детската градина в която ходят малките и таксата която плаща моята приятелка е 20 лв за двете деца. Ти си многодетна майка, така че си се възползвай от малкото облекчения, които ти предоставя скъпата ни държава Wink

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Потвърджавам: 3-тото дете е безплатно Peace
Брат ми е с 3 деца и никога  Naughty не е плащал за 3-тото такса в ДГ!

Възползвай се  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 186
До навършване на 18 години на голямото ти дете имаш право да ползваш 50 % намаление за второто, а третото е безплатно. Лошото е, че след 18 вече не ги броят за наши деца. Но за положението ти в момента е така. И хубавото е, че директорката на вашата детска градина знае и зачита тези неща. Hug

Общи условия

Активация на акаунт