Мнения за този цифров фотоапарат - SONY DSC H1

  • 1 732
  • 10
  •   1
Отговори
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Здравейте!
Аз попитах преди известно време в Клю-то, ама темата потъна,
та затова реших и тук, защото знам, че ще получа компетентен
отговор.
Той фотоапаратът вече е купен, но просто искам да се уверя,
че не сме си хвърлили парите за нещо, което не е толкова добро,
въпреки марката и характеристиките.
Мерси предварително!

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 00:20 от Desi_T_G

# 1
Определено си купила добър фотоапарат. 12х оптичен зум, прилична система за фокусиране (вкл. ръчен фокус !), много добро качство на снимките до ISO200, AF assits light, доста бърз фокус и много, много други. Това си е полупрофесионална играчка.  Но да кажа относно минусите: не достатъчно добра стабилизация на изображението при дълъг зум, прекалено висок контраст (когато е на автоматик), няма зум за видеото Sad, не се справя много добре при прекалена осветеност на това което се снима и няма RAW формат.

В заключение, много добра машинка. Заслужава си парите на 100%.

# 2
  • Мнения: 1 520
А колко пари струва този модел. Наканила съм се, но все още нищо не съм предприела по въпроса.

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Ние го взехме от Технополис за 849 лева.

# 4
  • Мнения: 37
Супер е и аз съм със Сони и съм адски доволен. А твоя е просто перфектен Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Лимонче, НЕВЕРОЯТЕН... За мен лично, по-добро от СОНИ няма... Сони, Сони и пак Сони... Бая фотоапарати са ми минали през ръцете, но Сони... Ах, Сони... Сега в момента продължавам да снимам със Сони... Сони и само Сони...
За минусите, които е изброил lejean2000, не се притеснявай, тях ги има всеки цифров фотоапарат... Пък и той сам казва, че е супер... Само ти препоръчвам да си купиш статив... Нищо повече...
Хубави снимки и още по-хубави моменти за снимане ти пожелавам...
newsm10

# 6
  • Мнения: 55
Супер е SONY-то, но от мен един съвет - по-големите апарати в началото са интересни и постепенно си остават все повече в шкафа, освен ако не си професионалист или не си маниак на тема фото. Помислете за какво и кога ще го ползwате не че H1 е лош - супер е Simple Smile Ако ще е за любителски снимки бързо ще му се нситите и ще ви пречи да го разнасяте навсякаде. Аз имам Sony DSC-W1, нямам никакви забележки.

# 7
  • Мнения: 7 430
Много е хубав - със здраве да си го ползвате  Peace

Аз не съм почитател на Сони, но този ми харесва Wink Аз имам подобен и го ползвам честичко, нищо, че не съм професионалист, ама струва 300$
....иначе е много скъп #Crazy Е, ако се ползва за работа или нещо подобно - да Wink
Нямате ли приятели тук в Америка да ви го купят - цените варират между 350 - 450$

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Хей, хора, много ви благодаря за хубавите отзиви! Simple Smile
Минаха почти четири месеца, откакто си купихме това съкровище,
но все още му се радвам страшно много.
Че даже и повлиях на една приятелка-съфорумка, та и те си взеха същия.
Въпреки, че не е от най-удобните за носене, чантата с него и камерата
винаги е в мене - никак не обичам да изпускам моменти, които ми правят впечатление.
Недостатъците, които е изброил lejean2000 наистина ги има, но както казва той - преглъщаеми са.
Ekcnpec, нуждата от статив я усетих много бързо - и сега си имам един мини и един голям.
Фотографията ми е любимо занимание - с голямо  удоволствие си търся обекти за снимане,
а тъй като и много обичам да чета - имам много книги - в книжен и елктронен формат - за фотографията,
които са много готини. Само ако мога да поразтегна денонощието, та да успея с всичко.
По принцип rolla има право, ама аз май ще излеза маниачка - хич и не мисля да го захвърлям в шкафа.
Малко съм захванала много дини под една мишница, ама ще се справям, няма как.
Засега сме си купили две карти - първо една от 128, и оня ден една от 256 МВ.
Дидке-Маргаритке, права си, че от Америка можеше да ни вземат евентуално за по-малко пари, ама пусто нетърпение... Затова пък, друга приятелка-съфорумка ми купи много готин accesory kit - tele, macro и wide-angle лещи и филтри от Щатите, та сега им се наслаждавам.
Ами това е, много му се радвам, много е готин и си пожелавам - само хубави спомени да запечатвам - както и на вас пожелавам с вашите машинки същото.  photo
 

# 9
  • Мнения: 7 430
Много хубави снимки Peace....значи си като мен - и аз без фото за никъде не съм Wink

Със здраве да си снимаш Wink

# 10
Цифровите матрици на Сони са известни с това че обработват цветовете така, че те да бъдат най-близко до действителните с доста точен баланс, без да са наситени много или пък да са белезникави. Да не забравяме също и оптиката коят ползват - Карл Цайс. Simple Smile Аз съм с доста по-старичък от твоя, DSC-V1 и съм супер доволен. Така че, честито!

Общи условия

Активация на акаунт