прогестерон

  • 1 165
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 621
Дали някои знае какво е нормалното ниво на хормона прогестерон на 21-22 ден от цикъла?

# 1
  • Мнения: 4 621
За съжаление маи и вие не знаете но как да разбера....Правих си такова изследване по препоръка на лекаря ми и дне си ваех резултата.  - 30,8 нг/мл  а отстрани са съпоставителни стойности - цитирам:
фоликуларна фаза 0.2-1.5
овулаторна фаза - 0.8 -3.0
лутеална фаза - 1.7 - 27.0
менопауза - 0.1-0.8
бременни - над 250.0
мъже - 0.2 -1.4
Как да разбера ще ходиа при него,чак на деветиа ден от следващият ми цикъл ако разбира се няма бременност. Молиа ви ако имате и наи малка представа какви са тези стойностти горе даите мнение.....

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
здравей
по принцип 21-22 ден не дава информация в коя фаза на цикъла си, затова трябва да знаеш дали ти е минала овулацията или не и тогава ще разбереш в коя норма трябва да гледаш тоест овулаторна или лутеална. Защо не  се обадиш на лекаря си?

# 3
Ami zavisi koga si ovulirala. Ako priemem che e okolo 14 den, 21-22 den e okolo 7 dena sled ovu, t.e. sredata na lutealnata faza. Lekarite celjat gore-dolu po tova vreme da proverjat za progesteron, taka che predpolagam zatova sa te pratili po tova vreme na izlsledvane.

Kakto sama vijdash stoinostite za lutealnata faza sa 1.7-27.0, taka che tvoja rezultat e dosta blizo do tjah i izglejda dobre za tazi chast ot cikyla ti.

# 4
  • Мнения: 4 621
Овулацията ми беще около 11-12 ден така че гледам лутеалната фаза, но е повече от нормите като че ли... не знам, а не мога да му се обадя, защото цялата тази седмица е извън софиа на някакъв семинар или нещо такова...
Благодаря ви за мнениата

Общи условия

Активация на акаунт