има ли начин да си увелича кърмата?

  • 365
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте,
Имам много голям проблем- от около седмица и повечи кърмата ни ми достига и трябваше да мина на дохранване. Валентин е на 1 месец и само на кърма беше наддал 850 гр.и сега изведнъж на хранене имам около 30гр. кърма.Изпаднах в ужас защото искам да го кърмя а незнам как да си върна кърмата
Моля ви, ако някой знае изпитан начин който да е поне 80% ефикасен да ми драсне някой ред.Вече пробвах с орехови ядки, пия огромни количества сокове и мляко- но кърмата все намалява.
Нека всеки който е имал такъв проблем или знае нещо да ми го каже - приемам всякъкви съвети
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 6 472
По какъв точно начин мериш, че имаш само 30 гр кърма на ядене?
Понеже при мен кърмата не е в кой знае какви количества още от самото начало, мога да ти кажа едно - с храна няма да я стимулираш. Единствения начин за стимулиране е честото сукане на бебето. На мен лично ми помага бирената мая и лактогонните чайове (български, който вече малко трудно се намира и на Хип), но ако разчитам само на тях, до сега да сме спрели да се кърмим. Пий поне по 2 литра вода на ден. Не те съветвам да се наливаш с мляко, защото е възможно пренасищане на организма с белтъка на кравето мляко и от там едни доста нежелани алергични реакции. Прочети и какво пише в библиотеката - има доста полезни статии по въпроса Grinning

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно се притесняваш и се чудиш как да се справиш.Начин има - и то съвсем лесен Grinning
Със сигурност ще се справиш,ако за известно време забравиш кантари,мерки,теглилки,цедене за проверка на количеството,даване на вода,чай и добавка.И за теб,и за бебе ще е добре,ако можеш да организираш нещата така,че да си легнете с бебе в леглото и да го оставяш да суче абсолютно неограничавано - колкото често иска и колкото дълго иска,денонощно.За няколко дена,най-много до седмица,всичко ще е  наред.През това време като показател за това колко мляко получава бебето гледаш само и единствено памперсите - има ли 6 мокри памперса за 24ч и два от тях да са и акани,въобще забравяш да се притесняваш за количества.
Иначе съм убедена,че притесненията ти са неоснователни и в момента - но да пиеш повече течности,повечко да почиваш,по-честичко да кърмиш и лактогонен чай за твое успокоение вършат чудеса Grinning

Общи условия

Активация на акаунт