някой правил ли е..........

  • 1 392
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
тази торта на Иван Звездев?Звучи ми страхотно и ми се иска да пробвам,но все пак събирам инфо.....Ето я и тортата:

Торта "Двете фукли"
 
Списък на необходимите продукти:

за блата:
150 г корнфлейкс
170 г шоколад

за пълнежа:
700 г сметана
550 г кисело мляко
200 г пудра захар
30 г желатин, разтворен в 100 мл студена вода
50 г стафиди
150 г захаросани плодове

Начин на приготвяне:

 1. Шоколадът се разтопява и се размесва с натрошен корнфлейкс. Докато е още топла, сместа се разпределя в тава за торта. Оставя се да изстине.
 
  2. Продуктите за пълнежа се разбиват с тел. Към тях се прибавя разтвореният желатин.
 
 3. Сместа се поставя върху шоколадовия блат. Поръсва се със стафиди и се оставя в хладилник за минимум 5 часа, за да се стегне.
 
  4. Тортата се изважда и се поръсва със захаросани плодове.
 
 
 

# 1
  • Мнения: 1 517
Знам я отдавна, но още не съм я правила. Иначе ми е записана в тетрадката със златните рецепти, но.... чакам подходящ повод. Simple Smile Мисля, че нищо не пречи да я пробваш, не вярвам да не се получи. Само се чудя няма ли блатът да е прекалено твърд и как ще се реже. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Аз гледах предаването /то май беше отдавна/ и страшно ми хареса тортата.Обаче ми се стори, че ще ми е малко сложна....... Wink

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Мдааа и аз я имам записана, ама още не съм измислила с какво да заменя захаросаните плодове, че хич не си падам.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мдааа и аз я имам записана, ама още не съм измислила с какво да заменя захаросаните плодове, че хич не си падам.
С лимонови резанки на парченца Grinning С желирани бонбони Grinning

# 5
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Благодаря ти за идеите, обаче тези нещица са в списъка на най-омразните ми храни Wink

# 6
  • Мнения: 3 367
здр,
тази торта правих за на Ния 1 рожден ден с малко корекции..за блат наредих бисквити че да няма шоколад и без стафиди..отгоре сложих каквито истински плодове яде тя..правих  голяма за нас и малка за нея,но голямата не сварих да снимам..
ето как изглежда
http://photos.yahoo.com/dstefanov.rm

стана страхотна,много е бърза и абсол.ок за деца,да не кажа и полезна защото е само бисквита,мляко и плод

# 7
  • Мнения: 4 390
Правя я.

Много я обичам! Много!
П.С. Рецептата съм взимала от сайта
рецептата се казва Торта Двете Фукли
от 11 август 2001 г.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Само не разбрах корнфлейкса просто се понатрошава ли или се смила направо?

# 9
  • Мнения: 4 390
Само не разбрах корнфлейкса просто се понатрошава ли или се смила направо?

натрошен

# 10
  • Мнения: 3 927
А аз да попитам, да съм подготвена, ако реша да я правя: сметаната каква следва да бъде - сладкарска или заквасена. Вече мразя рецепти, в които не е уточнено Close

# 11
  • Мнения: 4 390
А аз да попитам, да съм подготвена, ако реша да я правя: сметаната каква следва да бъде - сладкарска или заквасена. Вече мразя рецепти, в които не е уточнено Close

Аз я правя винаги със заквасена, защото я обичам много.
С каквато и да я направиш ще стане.

# 12
  • София
  • Мнения: 625
да ви кажа тортата е страхотна/ ако обичате парфе-поне на мен на такава ми прилича/
Ужасно вкусна и лека торта!Само че аз не направих отгоре никаква украса Embarassed Но горещо Ви я препоръчвам.Става много лесно и бързо!

Общи условия

Активация на акаунт