Дрешки за яслата

  • 1 589
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
От утре малката ми Катерина тръгва на ясла. Искам да попитам майките с опит с какви дрехи обличат дечицата си? Оставяте ли дрехи за смяна? Лигавници? Такива работи...За съжаление, когато ходих, лелките нищо не казаха, а аз не се сетих да попитам Embarassed
Нещшо друго важно ако има - пишете ми, моля, за да съм подготвена. Grinning
Благодаря предварително!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Водя я с обикновени дрешки, няма специални 'яслени'. Само гледам да са й удобни (и да са удобни за лелите, като я слагат на гърне - да не са бодита и гащеризони, да не се топнат в гърнето). Там оставям 1-2 чифта гащи, панталон и блузка за смяна, ако се наложи, ако не - стоят, докато ми потрябват, в гардеробчето.
В началото дадох 2 лигавника (поискаха ми), после занесох доброволно още 2 и още ще им нося, че явно не им стигат, пък макар че не придирям, ако се оцапа детето, не искам да се цапа точно, защото няма достатъчно лигавници.
Иначе, понеже идва зима, занеси и един чифт пантофки, да стоят там, с които да я преобуваш в яслата.
Друго...ако има любима играчка/одеало/биба, не забравяй да ги сложиш. Шапка, ако е слънчево и излизат.
Май това е...за друго - те ще те подсетят.

# 2
  • Мнения: 7 821
Ако пие вода от нейна си чаша или шише с биберон също ги сложи. И успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 315
На нас за яслата ни искат два пълни комплекта дрешки - бельо (потник/фанелка и гащички, да не е боди, защото им е по-трудно), чорапи, горни дрешки, пантофи, 3 лигавника и 3 малки кърпи за лице и ръце. Памперси и чаша/биберон, както и играчка която си харесва, за да му е уютно.

Успех утре на сладката Кейти и пиши как е минало!   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 769
Мерси за подсещането! За бодитата малко съм разочарована - нали пазят кръстчето, пък е и много лесно с боди...Ай, добре, утре ще я пусна с потник. За чашата е хитро, замислих се и аз за това, но не бях сигурна....И играчка, да, дечицата много обичат да си вземат по нещичко от къщи...Добре, ох, вълнувам се....малката ми вече ще е ученичка Flutter
Ще пиша утре. Смятам да не я оставям да спи още първия ден Grinning

Последна редакция: вт, 04 окт 2005, 17:13 от Туфка

# 5
  • Мнения: 6 243
Ами памперси сложи... Ако още слагате, де.
И повече чорапки. Не знам в нашата ясла какво ги правеха, ама все мокри чорапи имахме в багажа. Може и да ги е опикавал, знам ли newsm78

Лелите не обичат много-много роклички, гледам. Нашите все викаха да ги водим с анцузи - демек трикотажни комплекти с панталонки. Мразят да обуват чорапогащи.

И щом ви е първи ден - вземете по един букет, много се всикват, ако няма. Аз се случих на градина, дето се гледаше с добро око, ако си помъкнал освен за двет егоспожи, и за лелята, и за директорката. Дано е било изолирана провинциална практика, ама ме бяха изрично предупредили, та да си кажа.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И щом ви е първи ден - вземете по един букет, много се всикват, ако няма. Аз се случих на градина, дето се гледаше с добро око, ако си помъкнал освен за двет егоспожи, и за лелята, и за директорката. Дано е било изолирана провинциална практика, ама ме бяха изрично предупредили, та да си кажа...

Това за сефте го чувам  Shocked, но все пак Хапката е права за едно - намери начин да им "влезеш" под кожите на лелки и госпожи. И нещо малко да е - то се помни и цени. Даже и благата дума  Hug

Дрехи - удобни за 2-те страни. Обаче задължително и поне 2 к-та за евентуално преобличане. Ако искат и лигавници, слагай.
Успех на Кейтичка и дано бързо се адаптира. Тя е мъжко момиче - няма да има излагации  Grinning

П.П: Питай си, какви са точните изисквания за вашата си ясла и тях ги спазвай. Ние само те подсещаме за общите такива.

# 7
  • Мнения: 193
Цитат
П.П: Питай си, какви са точните изисквания за вашата си ясла и тях ги спазвай. Ние само те подсещаме за общите такива.
 
съгласна съм с Шани newsm10 , но гледай винаги да има резервни "части" /дрехи Grinning/ , за да няма аварии. Повече чорапки и бельо никога неса излишни. а да ти кажа понеже тръгнахме напролет ни искаха и по една грейка-елек, че ако излизат по терасата или за малко навън да не ги навличат и да може да играят по-леко newsm10 . а и нещо друго като започне да спи там е хубаво да има и пижамка - ти ще си прецениш най-добре колко плътна, имайки впредвид дали имат или нямат парно и т.н. Понякога нося за групата в яслата "Кроки" , солети - такива неща, ако Кейти обича питай дали може да носиш - някъде не дават newsm12 . може да й сложиш и хавлийка, аз слагам, когато не забравя  ooooh! . че понякога се налага да ги мият. и успех!
П.П. Имай впредвид, че детенце може да е много неспокойно и нервно в началото, влез му в положението, обясянвай му как ще си играе с децата, колко е хубаво в яслите и ще го приеме по-бързо и по-добре. Късмет! newsm10 . И  да ти кажа първите дни майките май повече плачат Wink

# 8
  • Мнения: 421
Да питам и аз нещо по темата - децата в градините и през зимата ли са с чорапи и панталони?В смисъл нямат чорапогащник под панталона? Сигурно е доста топло..щото в къщи ние стоим с чорапогащник памучен и не много дебел панталон..
Мисля да дам Симона в детска градина скоро и аз се чудех как ли трябва да е облечена..... newsm78
А вие не се ли големи за ясла?Симона е 1 седмица по-голяма а аз ще я запиша /ако имам късмет де/ в първа група на градината...оф дали пък няма да сбъркам...

# 9
  • Мнения: 7 821
Мен ме предупредиха, че зимата е много топло (нямат топломери) и децата е желателно да са леко облечени. Но и аз се чудя как точно.
При всеки случай ще бъдат  без чорапогащници Wink.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... При всеки случай ще бъдат  без чорапогащници Wink.

и с тънки блузки отгоре  Grinning. Бе това му е гадното, че до там трябва да ги облечеш добре и следва 1/2 час "разопаковане", при което ти сваляш 2 кила с пот, защото е 25-28 градуса.
На вземане от ДГ се повтаря същото, само че "опаковаш"  Crazy

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В наща ясла наред с лигавниците ни искаха 2 кърпи - по-голяма и по-малка, които остават за яслата и възглавничка. Искат и обикновенна чаша защото там ги учат да пият от такава. Огледай в стаята в която са гардеробчетата там има табла на които е записано какво точно искат. / поне в нашата ясла е така/.
Обличам Силви с комплекти - ватирани и ако е хладно сутрин и слагам елек или жилетка, а после лелите я събличат. Сега за по-студените дни които приближават купих поларени костюмчета, смятам че отдоло с потник и гащички ще и е добре. Не мисля да и слагам чоропогащник, питах и ми казаха, че подържали около 20 градуса. У нас на такава Т не слагам чоропогащник, само по-плътно комплектче.

# 12
  • Мнения: 421
25-28 градуса ...че то си е за къс ръкав..и като се разтичат вътре...
Очертава се Голямото Преобличане..

# 13
  • Мнения: 7 821
... При всеки случай ще бъдат  без чорапогащници Wink.

и с тънки блузки отгоре  Grinning. Бе това му е гадното, че до там трябва да ги облечеш добре и следва 1/2 час "разопаковане", при което ти сваляш 2 кила с пот, защото е 25-28 градуса.
На вземане от ДГ се повтаря същото, само че "опаковаш"  Crazy

А ако ги извеждат на вън  #Crazy докато опаковат последното, първото вече е потно ... после защо са все болни  Rolling Eyes , или защо не им се занимава да ги извеждат ... ами докато навлекат 25 деца то си трябва бая време, а после докато ги разсъблекат  #Crazy #Crazy Mr. Green

# 14
  • Мнения: 193
за опаковането и разопаковането май си е така - то сега още ставам вир вода докато го направим с Ники, а после....... #Crazy #Crazy #Crazy . Е, нищо поне ще се "офиним" - ще станем едни мацки за чудо и приказ. Laughing
а иначе всяка градина си има някакви правила, а и поддържат различни температури, но предполагам, че топло държат все пак. трябва да поразпиташ не само лелките да ти кажа, а и други майки дето си водят децата там - те ще ти кажат дори по-добре как са нещата, макар всеки да си има различно мислене Peace

Общи условия

Активация на акаунт