Проблем с потичането на кърмата...

  • 555
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 979
Днес се шашнах...Прибирам се от бач, не се бях цедила 4 часа и сядам да свърша тая работа...Помпам-помпам и нищо....От няколко дни трудно ми тръгва кърмата, няма го това "боцкане" когато млякото тръгва, но днес бих всякакви рекорди...Дали не ми спира? Или е начало на криза? Пък Топлофикация разкопали пред Тина Киркова и нямаше топла вода и не можах и топъл душ да си взема....Изчаках 1,5 часа и пак пробвах, пак трудно, но малко по малко тръгна...изцедих 150 грама...Тая нощ ще ставам на всеки 2-3 часа да се цедя...Изкарах много гадна настинка, преминала в гнойна ангина, пих антибиотик...Отделно забелязах, че пия много малко течности , но от днес вече се старая...
Много объркано стана, дано сте разбрали какво ме  мъчи...Отделно свеки днес цял ден звъни, а аз не вдигам, но това не ми пречи да подскачам от звъна на телефона....Ох, да знаете как си мечтая за 2 голеееми водки, ама НЯМААААА...
Хайде лека вечер...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Разбирам какво казваш Simple Smile
На мен ми прилича на стрес, който потиска рефлекса на потичане. Ти знаеш, че поради специфичното ти състояние е много малко вероятно да ти 'спре' кърмата, но стресът и разправиите със свеки явно си казват думата. Опитай се да се отпуснеш максимално преди цедене, вместо топъл душ можеш да пробваш да потапяш гърдите в леген с топла вода, или да правиш масаж с бутилка с топла вода.
Спокойствие и само спокойствие Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 979
Благодаря ти Бу за отговора, снощи успях да изцедя само 20 грама и се отказах....Легнах си и станах в 3, може би защото гърдите ми се бяха препълнили нямаша проблем, рукна като река....Сутринта също беше ОК...
Ама то си е омагьосан круг, притесняваш се, че може да ти спре кърмата и от това притеснение тя верно може да спре....

# 3
  • Мнения: 7 106
Искам само да добавя към написаното от Бу, че топла напитка (чай, мляко, супа ) непосредствено преди кърмене или цедене също действа отпускащо и помага на рефлекса на потичане.
И Мира, мисли си хубави неща свързани с бебка, остави я свекървата да си приказва, каквото си ще. Просто не и се връзвай.

# 4
  • Мнения: 3 591

Аз да съм на тебе Мире, ще ударя 2те водки за успокоение,  Joy, пък после ще поизцедя алкохолната кърма и ще тегля една М**** на свекито и кърмата няма как да не тръгне след тая процедура  hahaha hahaha hahaha

Стреса явно ти е дошъл в повечко.....  Sad

# 5
  • Мнения: 6 472
Може да ми се смеете и да ме линчувате, но аз имам проблем с потичането на кърмата, когато се цедя и преди да се захвана с помпата, мушвам 150 мл биричка Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Цеденето обикновено го правя под душа, а като кърмя задължително пия топъл лактогонен чай Confused

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Лулуто, 'що да ти се смея - намерила си добър повод да си пийваш без угризения на съвестта Mr. Green Wink

При мен сигурно и 150 мл водка няма да помогне... за потичането де Grinning

# 7
  • Мнения: 6 472
Ми така де, аз нали от самото начало се чудя какво оправдание да си измисля та да си пийвам по малко биричка Grinning Пък и съм си внушила, че ми помага за лактацията, а като гледам то психическата нагласа е мноооого важна предпоставка за наличие на кърма Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 550
Изключи телефона и не мисли за свекървата. На мен за потичането  ми помага пеенето на мили детски песнички. Жабчето също се кефи и ми се хили отдолу, та съвсем се оправят нещата. Успех!

# 9
  • Мнения: 3 161
Не, не ти спира  Simple Smile. По-скоро е краят на криза. Тази с болестта ти, и другата със свеки. Като оправиш инфекцията, и ще видиш как ще тръгне отново, и всичко ще е наред.  Wink Пий течности (с мярка), лактогонен чай, лецитин помага - казват, и не си съсипвай съня, за да се цедиш. Прави го денем или само ако се препълниш през нощта; не се насилвай. Намери начин да си доставиш радост - среща с приятелка, книга, любим филм, разходка - и следи да не станат бучки, иначе няма как да спре току тъй.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 979
Не, не ти спира  Simple Smile. По-скоро е краят на криза. Тази с болестта ти, и другата със свеки. Като оправиш инфекцията, и ще видиш как ще тръгне отново, и всичко ще е наред.  Wink Пий течности (с мярка), лактогонен чай, лецитин помага - казват, и не си съсипвай съня, за да се цедиш. Прави го денем или само ако се препълниш през нощта; не се насилвай. Намери начин да си доставиш радост - среща с приятелка, книга, любим филм, разходка - и следи да не станат бучки, иначе няма как да спре току тъй.

точно така се оказа, края на криза...в момента всичко е наред, даже в излишък....

Общи условия

Активация на акаунт