Начина на живот и бебеправенето

  • 1 018
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Здравейте, момичета! Отдавна ви чета и накрая се престраших да се присъединя към вас и моля да ме приемете! Вече 5 месеца правим опити за бебе, но... Още не сме правили изследвания, не искам прекалено да се фокусирам в проблема, но май вече е време за доктори. Имам син на 6 г. и мислех, че вторият път ще стане веднага, а сега си мисля, че никога няма да стане... Sad Притеснявам се, че вече не съм в първа младост /35 г./. 
Искам да ви питам има ли и други бебеправещи на горе-долу същата възраст и страхувате ли се, че с напредването на възрастта се увеличават проблемите?
И освен това - като почнахте с опитите, променихте ли начина си на живот т. е. спряхте ли цигарите, алкохола, кафето, ограничихте ли активния спорт /понеже не спортувам редовно, когато реша да се поизпотя сериозно във фитнеса, все се страхувам, че ще изместя овулацията или, ако пък нещо е станало, може активната тренировка да навреди/ и разни други такива.
Благидаря ви предварително!

Последна редакция: чт, 20 окт 2005, 13:53 от Morena

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами и аз имам син на 6г., аз пък съм на 32г. Мисля, че с напредването на възрастта бебчо става по-бавно. Първият път забременях лесно, но тогава бях почти на 26г. А относно навиците - не ги променяй! Само откажи цигарите! Иначе нека животът ти тече в нормлния си ритъм. Иначе ще полудееш от мислене и шашкане. Казвам го от личен опит. Успех! Grinning

# 2
  • Мнения: 7 716
Аз съм значително над твоята възраст. Факт е, че с напредването на възрастта става по-бавно.
Можеш да намалиш значително цигарите.
И се въздържай от активна физическа дейност втората половина на цикъла.

# 3
  • Мнения: 390
Здрасти,Шоколадче.Аз съм на 35.Имам дъщеря на 9.Миналата година направих спонтанен и до сега нищо.И аз пуша,май много.Пушех и преди.Все спирам и пак започвам при първите неприятности.А,бе, вреден навик!!! smile3513
Ти ме изпревари и аз щях да търся себеподобни.Радвам се да се запознаем.
Няма начин да няма начин!
Всичко ще бъде наред!

# 4
  • Мнения: 1 091
TaniaN, специално за цигарите си мисля, че ако може човек да ги намали до 5-7 на ден ще бъде добре, а пък отказването - като дойде бебо, дай боже!
А какво ще кажете за диетите, мислите ли че са опасни за бебеправщите Thinking?

# 5
  • Мнения: 382
А какво ще кажете за диетите, мислите ли че са опасни за бебеправщите Thinking?
Чувала съм, че не са много полезни. Зависи какво разбираш под диета. Аз като диетствам, гладувам. Но според мен, ако приемаш достатъчно количество витамини, минерали и подобни няма да се отрази на бебеправенето.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
TaniaN, специално за цигарите си мисля, че ако може човек да ги намали до 5-7 на ден ще бъде добре, а пък отказването - като дойде бебо, дай боже!
А какво ще кажете за диетите, мислите ли че са опасни за бебеправщите Thinking?
Драстичните диети  Naughty Но ако искаш да намалиш теглото си си огнаичи приемите на храна и повече разходки. Но такива гладувания...нехранене до нищо няма да доведе. Слушай момичетата имат какво да ти кажат.

# 7
  • Мнения: 50
Здравей и от мен. и аз съм на твоята възраст и също се замислям над въпросите, които мъчат и теб. Чудех се дали не е късно за второ бебе и т.н.,но с всеки изминал месец желанието ми за бебче става все по-силно и ме е яд, че не съм се сетила по-рано. Наистина ако сме по-млади забременяването става май по-бързо, ама ние няма да се отказваме я...!
Успех и дано скоро да се похвалиш с  EFP

# 8
  • София
  • Мнения: 2 375
Не се притеснявай от възрастта. Тя не означава непременно проблеми. Не мога да кажа нищо от личен опит /на 26 съм/, но само преди две седмици леля ми, която в края на месеца ще навърши 40г., роди прекрасно момиченце. Синът й е на 17 и сега хоп - бебенце  Grinning Получило се сравнително бързо. Не е променяла изобщо навиците си, даже си пушеше, докато не се разбра за бебето /но това с пушенето ми се струва неразумно/.
Казва, че й е било малко по-трудно от първата бременност /най-вече се изморявала повече/, но като цяло никакви сериозни проблеми. Все пак я наблюдаваха през цялата бременност заради възрастта и в този смисъл, мисля че консултация с лекар никога не е излишна.

Обаче категорично смятам, че не трябва да спирате с опитите и дано скоро да гушкате   ylinfant

# 9
  • Мнения: 1 091
Благодаря на всички за отзивчивостта! Ще дерзаем и ще докладваме. Дано всички, които го искат, скоро да видят EFP!

# 10
  • Мнения: 1 029
И аз мисля,че е добре да се спрат цигарите,иначе се убедих,че колкото по-малко се мисли за това,толкова по-лесно става.Ако мине година и не стане,тогава трябва да се консултираш с лекар.Успех и желая хубаво бебче! Peace

# 11
  • Мнения: 2 825
Добре дошла сред нас и дано бързо да се изместиш в съседното форумче  Simple Smile Hug

Общи условия

Активация на акаунт