Скъпи майчета!Вашето дете на 3 месеца какви умения притежава?

  • 766
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 108
Здравейте мили майчета!
Искам да ви попитам:
Вашите съкровища на 3 месеца какви умения са придобили?

Ние притежаваме следните:

1.Като седни на масата в баща си или в някой друг като ми хвани тая ти ми покривка дърпа докато събори всичко от масата.
2.Като е в легнало положение и като му хвана ръчичките ,без да го дърпам, се изправя и сяда.
3.Стабилно стои на краката си и даже прави крачки /разбира се като го държим/
4.Постоянно говори , рита с крака и маха с ръце.
5.Постоянно се плюнчи и плези.
6.Като е в шезлонга си се опитва да седне сам без никаква помощ.
7.Постоянно иска да гледа , да е изправен - нищо не изпуска

Мисля си не е ли още твърде малък за някои от тях? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 122
Мила, нещо няма текст писмото ти.Както и да е
Ирен на 3 месеца казваше "бууу" и правеше балончета с уста. Още не можеше да хваща предмети но посягаше и задържаше малки неща в ръчички, но когато аз и ги поставя. Сега вече сама хваща и държи. (понякога сама си държи биберона и аз я оставям да се храни сама...Simple Smile)
Усмихваше се,когато я заговорех,но за кратко и без да знае какво е усмивката.А сега дори се хили и то със глас, когато направим нещо смешно....Странно е колко бързо се променят.
На 3 месеца  вече реагираше на шум и когато някой я докоснеше се озърташе да го види. Тогава започна и да се опитва вече да става - послоянно се набира на коремна преса....Друго по-интересно не се сещам.

# 2
  • Мнения: 2 807
Моето по-малко човече, вече е на 6 месеца, но ще ти кажа за уменията му на 3  Wink

Значи - протягаше ръчички към лицето ми и го "галеше".
Можеше да гука и "пее" Heart Eyes
Когато казвах:"Дай ръчички" - не само ги подаваше, но и хващаше моите  Heart Eyes
Пипаше съвсем съзнателно играчките си. Задържаше ги в ръчичките по няколко минути.
Проследяваше светлинките на тези, които ги имат, и с очички ми показваше откъде пак да я пусна, когато спираше Heart Eyes
Усмихваше се и се смееше дълго на глас.
Знаеше какво следва, когато батко й или аз кажехме:"Буба лази" и започваше да се свива, защото знаеше, че скоро ще стигнем до врталето й  Heart Eyes
Можеше сама да си маха и слага бибата.  Laughing
Вдигаше високо главата (това го правеше още на един месец, де  Wink), когато я лягах по корем. Можеше да лежи така и по 30 минути без прекъсване.
Когато беше легнала по гръб сама се вдигаше до към 45-60 градуса и можеше да стои така по няколко минути.
Почти се обръщаше от гръб на корем и обратно (същинското обръщане обаче го направи месец и половина по-късно  Wink)
Имаше стабилна опора на крачетата.
Можеше да се отвива сама съвсем съзнателно - от положение "по гръб" вдигаше крачетата си нагоре и когато рязко ги спускаше одеалцето слизаше все по-надолу и по-надолу. Не спираше да прави "упражнението", докато не се отвие -> чак тогава заспиваше блажено.

Баткото правеше всички тези неща + това, че можеше да стои стабилно с изправени крачета по няколко минути, без нито веднъж да ги погъне.  Wink

# 3
  • Мнения: 25
Моето бебче днес направи три месеца. Усмихва се дълго, гука и дори пее. Гали две плюшени играчки и ги гледа задълбочено дълго време. Започна да си смуче палеца много енергично. В количката постоянно си вдига краката. Главата си я държи стабилно без да се полюлява и много се заглежда в телевизора. Скубе много успешно косата на мама и обиците на баба.

# 4
  • Мнения: 1 107
Мммм, много неща, в общи линии се покриват с описаните от другите мами.
Бих добавила, че се обръщаше без проблем от корем на гръб, но пък обратното обръщане го овладя едва наскоро. Също така с огромен интерес си разглеждаше ръцете, все още го прави и много обича да си играе и с чужди ръце.
Най-много ме радва постоянното хилене и гъргорене Simple Smile освен когато реве, разбира се  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 672
 - казваше -"ааа" и "ууу"
- гукаше , пищеше
- познаваше гласа ми
- главата от 1 м. я повдигаше , но на 3м. вече устойчиво
- следеше предмети
-  смееше се Grinning много сладко
- претъркаляше се по коремче
  но не се притеснявай , всяко дете се развива индивидуално!!!

# 6
  • Мнения: 1 108
Мила, нещо няма текст писмото ти.Както и да е

Защо така се е получило ?  newsm78 newsm78

# 7
  • Мнения: 1 170
1.Като седни на масата в баща си или в някой друг като ми хвани тая ти ми покривка дърпа докато събори всичко от масата.
2.Като е в легнало положение и като му хвана ръчичките ,без да го дърпам, се изправя и сяда.
3.Стабилно стои на краката си и даже прави крачки /разбира се като го държим/
4.Постоянно говори , рита с крака и маха с ръце.
5.Постоянно се плюнчи и плези.
6.Като е в шезлонга си се опитва да седне сам без никаква помощ.
7.Постоянно иска да гледа , да е изправен - нищо не изпуска

Мисля си не е ли още твърде малък за някои от тях? newsm78 newsm78 newsm78

Моята Лили е по-малка,ама притежава всичките тези качества и обича да имитира,много бързо се учи. Вчера леля и се оплези два ,три пъти и тя веднага го повтори и сега когато я фиксира и се плези за поздрав Wink
Разпознава много хора вече, дъжи устойчиво главата си,събира си ръчичките и си играе с тях и през цялото време се смее,почти не можеш да я чуеш да реве. Е,само ако е много гладна Laughing

Общи условия

Активация на акаунт