Ако някой знае...

  • 2 289
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 091
Момичета, моля ви за помощ! налага ми се да пътувам до Гърция. Със собствената ни кола няма да стане - видът й е направо ужасяващ и няма да ни пуснат през митницата. Планирам да взема колата на баща си! пътувал ли е някой с чужда кола? Освен зелена карта, какви други документи трябва да имам? Трябва ли да се легализира пълномощното на гръцки език?
Извинете ме за десетината въпроса!!!
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Аз съм писала пълномощни с такава цел само на бг. и английски без значение за коя държава.
Гърците са малко особено обаче  newsm78 Май по-добре да си го преведеш и на гръцки за да нямаш проблеми

# 2
  • Мнения: 3 091
Благодаря ти много! Би ли си видяла личните... да не тормозя излишно останалите!!!

# 3
  • Мнения: 4 970
Здравей! Мисля че мога да ти помогна.Аз не съм пътуваяла с чужда кола извън страната,но съм давала свочта за тази цел- и то неведнъж.Изискването е да има пълномощно за управление на автомобила на територията на страната и в чужбина,зелена карта,и останалите стандартни документи наколата( талон,преглед,гражданска....).Моята кола е пътувала 3 пъти по този начин до Македония.Пълномощното не съм го превеждала,защото то трябва само за нашата граница.След нея не ги интересува.-важат документите на колата- талон и залена карта.Ако искаш за по-сигурно преведи пълномощното на английски.Но на гръцки- няма смисъл.Това е от мен.Дано да съм ти била полезна Simple Smile


# 4
  • Мнения: 3 091
Страхотна си!!! МНОГО БЛАГОДАРЯ!!! стискай палци всичко да бъде наред... имам предвид - на пъта!!! Аз за всеки случай питах и в гръцкото консулство - казаха ми точно, каквото и ти!!!
Още веднъж - ви благодаря!

# 5
  • Мнения: 4 970
Хайде-лек път....! Simple Smile И като се върнеш от там да разказваш!

# 6
  • София
  • Мнения: 11 102
Офф.
 Ламче,  пак по чужбинско бре  Wink
 Приятно пътуване !  Hug

# 7
  • Мнения: 3 091
така е... щото според смърфиетка в БАН сме банда мухлясали стари учени мозъци... - виж в красавицата и звяра... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46522.new#new...
Целувки, жгмъцуни!!!

# 8
  • Мнения: 6 206
Аз на няколко пъти съм подготвяла документи на коли на лизинг за Турция. И са ми искали пълномощното преведено на турски, дори и няколко пъти съм го заверявала в консулството. Иначе само със заклет преводач съм минавала.
Така че според мен си го преведи - ще ти струва не повече от 10 лв, но ще ти е мирна главата.
Другото е Зелена Карта.
Лек път.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Само да допълня-от всяка застрахователна агенция може да си изкараша международна шофьорска книжка, струва около 10 лв и трябва и снимка. Без това не пускат в Гърция, аз така обърках почивката ни, защото като четох списъка с документи, виждам международна шофьорска книжка и решавам, че става въпрос за стандартната.  ooooh!
Не би имала проблем и с очуканата кола, но както прецениш. Те гледат как изглеждат хората, дали са нормални и пр.
Много положително действа ако имаш покана или резервация за мястото, където отиваш със срок и пр. Нашата беше написана на гръцки и те много й се зарадваха.
Медицинска застраховка за чужбина за периода на пътуването.
За пълномощното и пр. нямам информация.

# 10
  • Мнения: 3 091
Леле, съвсем ме обърка... за такава книжка никога не са питали преди... а и приятелите ми, които пътуват - нямат... сигурна ли си? новите книжки са международни... пътува се навсякъде...
А покана - имам! знае се къде отивам, предполагам, че няма да има проблем!
Благодаря много!

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Писах, писах и ми умря форума.
Сега по-кратко  Mr. Green
Миналата година септември минавахме границата на селото до Кап. Андреево. Промахон беше от другата страна.
На сайта на гръцкото посолство има списък с документите.
Тогава ни го искаха, даже БГ митничарите, много любезна дама не ни пуснаха, щото казаха, че гърците ще ни върнат. Един друг човечец вече беше излязъл от БГ и го върнаха обратно. Сега може нещата да са се променили.
Други минаващи твърдяха, че само Гърция изисква този документ.  Peace

# 12
  • Мнения: 6 206
Това за книжката и за Гърция и аз съм го чувала и то онзи ден, от кумеца на свекърите, но той малко обича да преувеличава.
Разказваше ми как го върнали на границата заради книжката, как си правил 8 снимки, изкарвал международна книжка и тн.т. На мен не ми се повярва много, защото брат ми и други познати си карат навсякъде с една и съща книжка, но явно наистина има нещо такова.

# 13
  • Мнения: 3 091
От консулския отдел току що ми казаха, че няма такова нещо!!! изобщо! Дано да е така...
Всички нови книжки са на български и на латиница...
Момичета, не ме стряскайте ! ужас! #Crazy

Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 13:34 от Ламята Спаска

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
По никакъв начин не съм искала да те стряскам, даже обясних, че издаването не е сложно.
Споделих личния си опит с желание да помогна.
Естествено, надявам се ние да сме били изолиран случай в някоя друга вселена.

Общи условия

Активация на акаунт