Срок на лещи

  • 670
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Има ли някаква голяма опасност за зрението ми ако пренося лещите? Имам тримесечни Bausch and Lomb, досега стриктно ги хвърлях щом им изтече срока, но задължително ли е щом не виждам да са се износили, зацапали или нещо такова? Какво ще ме посъветвате, мога ли да ги понося още месец-два?

# 1
  • Мнения: 2 550
На мен ми се възпаляват очите като им изтече срока на годност. Два пъти забравях да си купя нови и двата пъти стигах до очила, щото с лещи не се издържаше.
Може рпи теб да не стане така, но бих те посъветвала да си вземеш нови.


За справка - ползвам същата марка лещи.

# 2
  • Мнения: 2 534
Можеш да си ги носиш още месец поне , ако ги съхраняваш добре . Под добре имам предвид добро почистване на лещите при всяко слагане и сваляне , смяна на разтвора в контейнера ежедневно (ако не ги носиш редовно - на седмица ).
Сменяш лещата , ако получиш дразнене , парене , отслабване на зрението гледайки през въпросната леща .
Ако имаш и други въпроси , питай (това работя )

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 012
И моите са Bausch and Lomb. Оптичката ми каза, че мога да ги нося седмица две след като им изтече срока, ако нямам оплаквания. Аз много съвестно си се грижа за тях - сменям им разтвора всеки ден и си ги почиствам.

# 4
  • Мнения: 206
Ако не усещаш дискомфорт когато ги носиш, няма проблем. Случвало ми се е да карам с лещи за 6м., почти 1,5години.

# 5
  • Мнения: 4 546
зависи дали си ги съхранявала добре. месец-два нищо няма да ти стане. като започнеш да ги чувстваш сухи и да ти дращят, веднага ги сменяй

# 6
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Има ли някаква голяма опасност за зрението ми ако пренося лещите? Имам тримесечни Bausch and Lomb, досега стриктно ги хвърлях щом им изтече срока, но задължително ли е щом не виждам да са се износили, зацапали или нещо такова? Какво ще ме посъветвате, мога ли да ги понося още месец-два?
Някои неща не се виждат с просто око. Не е zа препоръчване да ги носиш по дълго време. Точно обяснение zащо, мога да напиша, когато пак говоря с оптика ми, zащото не си спомням вече Crazy. Аz например нося лещи, които са zа 30 дни, не 1 месец, а 30 дни носене. И накрая на периода вече усещам, че трябва да ги сменя.

# 7
Здравей,
Нося лещи вече сигурно  10 години. Когато съм в къщи ги сменям с очила. През повечето време съм си купувала от едногодишните английски лещи (не помня марка) и съм забелязах, че към 9-10 месец от носенето вече престават да действат - просто виждам замъглено.

Миналата година си взех Bausch & Lomb -тримесечни, като очаквах към втория-третия месец да се изхабят - е, нося ги вече година и половина и не са мръднали. Мия си ги всяка вечер и често изварявам контейнерчето. Отдавна се каня да ги хвърля, но все отлагам.
Този месец вече наистина трябва да ги сменя.

Та ако спазваш хигиена, не е беда да се преносят месец-два (а ако не са се изхабили може и повече, но по-добре е да не се прекалява)
И нещо много важно - ползвай качествени разтвори. Забрави за българските, с които преди години си докарах куп възпаления.
Аз лично позвам Opti-Free, който е едновременно за почистване и дезинфекция. Той е в комплект с контейнер за лещи.

# 8
  • София
  • Мнения: 118
Мерси за мненията!Засега не усещам проблеми с лещите, смятам че ги поддържам и съхранявам добре (и аз щом се прибера ги свалям и слагам очила), така че май ще си ги понося още известно време.А пък разтвора ми е точно Opti free на Alcon и съм доволна от него, но няма как да сравня - друг не съм ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт